Porumb uscat

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1844
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Porumb usca

Mesaj de robyvan »

GClaudiu scrie:Da ce pui in el, caini morti .. :-??
pisici.....put mai fain..... :lol: :lol:
slowly we rot- by Obituary

Ahotnic
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Sep 03, 2011 10:25
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Porumb usca

Mesaj de Ahotnic »

atunci ia un plic de fructoza pudra si pune peste tot continutul dar doar dupa ce ai amestecat tot acolo... ii va oferii un strat de protectie si un miros mai placut...

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Porumb usca

Mesaj de Claudiu Garlea »

robyvan scrie:
GClaudiu scrie:Da ce pui in el, caini morti .. :-??
pisici.....put mai fain..... :lol: :lol:[/quote

:lol: :lol: :)).

Daca nu mai am alcool, cum pot sa-l conserv altfel? Mai am bagat in lada niste porumb si d-asta intreb, vreau sa mai umplu niste borcane. Eu n-am pus zahar peste boabe cand le-am fiert. Ma gandesc acum cat sunt congelate, sa le dau gaura cu bormasina si apoi sa le fierb cu zahar eu stiu :-??.

robbinho
Mesaje: 103
Membru din: Lun Noi 16, 2009 17:48
Puncte: 0
Localitate: ploiesti
Contact:

Re: Porumb usca

Mesaj de robbinho »

GClaudiu scrie:
robyvan scrie:
GClaudiu scrie:Da ce pui in el, caini morti .. :-??
pisici.....put mai fain..... :lol: :lol:[/quote

:lol: :lol: :)).

Daca nu mai am alcool, cum pot sa-l conserv altfel? Mai am bagat in lada niste porumb si d-asta intreb, vreau sa mai umplu niste borcane. Eu n-am pus zahar peste boabe cand le-am fiert. Ma gandesc acum cat sunt congelate, sa le dau gaura cu bormasina si apoi sa le fierb cu zahar eu stiu :-??.

daca e pentru carlig va complicati fierbandu-le, deoarece si pentru ca ele devin mai moi si va treziti fara ele sau cu platica sau caras la porumbul ala....

porumbul pentru nada se fierbe.

Pentru ac, se da gaura se pun boabele in recipienti, (eu prefer borcanelele alea mici pentru mancarea de copii) si ca sa nu va mai chinuiti cu o mie de arome si asa mai departe, le puneti dip ! Gen Senzor Dip, Nash etc...
Un alt atractant care mie mi a dat rezultat, mai ales primavara, a fost wiskey si cateva seminte de ovaz!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Porumb usca

Mesaj de Vladut Mateianu »

Avem un produs special destinat porumbului de carlig (gaurit ar fi ideal, se patrunde mai bine) . Se numeste MR-ML (mermel) si este la borcane cu capac de 175 grame , dar contine doar 100 g lichid, in rest se completeaza cu porumb ! Se poate pastra un an intreg, mermelul este pe baza de sirop de porumb dulce si este disponibil in toate aromele, pretul fiind de 8 lei ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

robbinho
Mesaje: 103
Membru din: Lun Noi 16, 2009 17:48
Puncte: 0
Localitate: ploiesti
Contact:

Re: Porumb usca

Mesaj de robbinho »

Vladut Mateianu scrie:Avem un produs special destinat porumbului de carlig (gaurit ar fi ideal, se patrunde mai bine) . Se numeste MR-ML (mermel) si este la borcane cu capac de 175 grame , dar contine doar 100 g lichid, in rest se completeaza cu porumb ! Se poate pastra un an intreg, mermelul este pe baza de sirop de porumb dulce si este disponibil in toate aromele, pretul fiind de 8 lei ! :wink:
Stii cum au mers boabele in Planet Impact Neon? Excelent, plus ca le am de anul trecut in borcanul original si nu au nimic!

Precizez ca ma duc pe o balta semisalbatica, iar unii au zis ca am pus carioci in zeama aia ... :) Important este ca prinde !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”