Cum ne dam seama daca suntem buni sau nu?

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
cezaro
Mesaje: 182
Membru din: Joi Mar 22, 2007 14:28
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Cum ne dam seama daca suntem buni sau nu?

Mesaj de cezaro »

Salut domnilor!Acum cateva zile am deschis un topic in care ceream detalii despre Shimano Beast Master Specimen,lansete pe care doresc sa le cumpar,pt le-am incercat si mi-au placut f mult.Spuneam ca nu multi pescari fac achizitii de echipament testand inainte sculele, am primit o replica de la florin-v ,care mi-a spus ca "la un moment dat toti pescarii care trec la un nivel mai sus" testeaza tot ce cumpara.De acord cu el.Eu sunt incepator si am testat o scula inainte de cumparare dar in acelasi timp stiu ca nu am ajuns la nivelul despre care era vorba.Intrebarea este cum ne dam seama cand ajungem la un nivel superior in ale pescuitului? :D Cum ne evaluam?Probabil o sa raspundeti ca ne dam seama din practica de pe balta si din nr capturilor ,dar nu este intotdeauna relevant...Astept raspunsuri de la pescari cu experienta.Multumesc anticipat.
"Lasati ciortanii sa vina la mine !"
cezar oprea

florin-v
Mesaje: 89
Membru din: Mie Ian 17, 2007 15:49

Mesaj de florin-v »

Cand iti dai seama ca ai ajuns la maturitatea sexuala???? Teoretic nu sti, nu poti spune ca pe data de incep sa f..., dar cu siguranta vei sti dupa ce o vei face prima oara.
Asa si aici iti dai seama doar dupa un anumit timp, incepi sa-ti raspunzi singur la intrebari pe care cu ceva timp in urma nici nu doreai sa le auzi ceva de genul asta: - da ce bah mulineta mea wun san pen care are si o duga rosie si 48 de rulmenti nu poate sa scoata peste, da de ce sa nu iau peste acasa ca doar dau bani, sau de ce sa nu dau la bomba ce daca are 5 ace si toate se infig in peste de-l fak ciur si multe altele.
in momentul in care vei respecta partenerul de pescuit( pestele) cred ca esti trecut la un alt nivel.

Avatar utilizator
cezaro
Mesaje: 182
Membru din: Joi Mar 22, 2007 14:28
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cezaro »

Pai inseamna ca incep sa trec...pt ca multe detalii am inceput sa le inteleg referitor la scule.Nu se mai pune problema de rulmenti multi si dungi rosii si nici bombe.Vis -a vis de retinerea pestelui,recunosc ca la fiecare partida retin un peste,daca balta permite,bineinteles.Prtidele fiind cam 3-4 /luna in perioada de vara.E chiar asa de rau?
"Lasati ciortanii sa vina la mine !"
cezar oprea

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

Vis -a vis de retinerea pestelui,recunosc ca la fiecare partida retin un peste,daca balta permite,bineinteles.Prtidele fiind cam 3-4 /luna in perioada de vara.E chiar asa de rau?[/quote]

Bai baiatule....baga-ti mintile in cap si lasa pestii sa traiasca...
Sa inteleg ca tu iei pestii acasa si-i mananci??? :shock: :shock: :shock: Cata barbarie....... :evil: :twisted: :lol:
Dan N.

Avatar utilizator
cezaro
Mesaje: 182
Membru din: Joi Mar 22, 2007 14:28
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cezaro »

Hai sa nu exageram...ca nu-i chiar o barbarie ...este vorba de o balta in care pestele este scos si vandut la sfarsit de sezon,chiar exista si o pescarie langa balta unde se vinde peste proaspat.Si daca ar recunoaste toti pescarii cat peste duc cu ei acasa...s-ar putea sa te sperii.Chiar ce-i care scriu pe forumuri.
"Lasati ciortanii sa vina la mine !"
cezar oprea

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ flori v

esti mortal :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

florin-v scrie:Cand iti dai seama ca ai ajuns la maturitatea sexuala???? Teoretic nu sti, nu poti spune ca pe data de incep sa f..., dar cu siguranta vei sti dupa ce o vei face prima oara.
Asa si aici iti dai seama doar dupa un anumit timp, incepi sa-ti raspunzi singur la intrebari pe care cu ceva timp in urma nici nu doreai sa le auzi ceva de genul asta: - da ce bah mulineta mea wun san pen care are si o duga rosie si 48 de rulmenti nu poate sa scoata peste, da de ce sa nu iau peste acasa ca doar dau bani, sau de ce sa nu dau la bomba ce daca are 5 ace si toate se infig in peste de-l fak ciur si multe altele.
in momentul in care vei respecta partenerul de pescuit( pestele) cred ca esti trecut la un alt nivel.
HAHAHAHAHAAHA. A fost o gluma ..........presupun. De aceea sunt balti pentru pescuitul sportiv si balti pentru tot romanul. Asa ca lasa-ne.

florin-v
Mesaje: 89
Membru din: Mie Ian 17, 2007 15:49

Mesaj de florin-v »

:D :D :D :D :D :D

florin-v
Mesaje: 89
Membru din: Mie Ian 17, 2007 15:49

Mesaj de florin-v »

Nea Cornel, buna nu??? :D :D :D

Echipa pestelui de aur( tu ai trecut de la epoca de aur la echipa de aur).....cu ce sa te las??? ca nu inteleg

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

cezaro scrie:Hai sa nu exageram...ca nu-i chiar o barbarie ...este vorba de o balta in care pestele este scos si vandut la sfarsit de sezon,chiar exista si o pescarie langa balta unde se vinde peste proaspat.Si daca ar recunoaste toti pescarii cat peste duc cu ei acasa...s-ar putea sa te sperii.Chiar ce-i care scriu pe forumuri.
Tu ca un bun pescar ar trebui sa cumperi pestii de la pescarie,sa te duci pe balta si sa-i eliberezi.....
Atunci ajungi la adevarata performanta,devii cu adevarat profesionist(asta apropo de intrebarea cu care ai deschis acest topic) :P :lol: :lol: :lol:
Dan N.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”