Comanda Nash luni 18 februarie

Moderator: danr

Încuiat
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Comanda Nash luni 18 februarie

Mesaj de miyagi »

legio1083 scrie:
cornel.s scrie:Zi-ne ceva si de ballmaker-ele mai mari. Ai vorbit? Ce-a zis Kevin?
Pana la Kevin, Alan e omul la care e nevoie sa ajung. La intrebarea daca o sa avem un ballmaker de 60mm. Daca exista cerere, seinvestesc banii in matrita si într-un nou lot de polimer D-cam. Atâta timpcat tine de mine, nu precupetesc nici un efort!mingea insa nu e in terenul meu...
Si de 80 Costi. Sunt convins ca se va amortiza investitia si-n matrite, si-n materiale. 80 e cel mai indicat pentru catapulte. Pe masurate :wink: .
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Comanda Nash luni 18 februarie

Mesaj de miyagi »

CimpoeruM scrie:
cornel.s scrie:Zi-ne ceva si de ballmaker-ele mai mari. Ai vorbit? Ce-a zis Kevin?
Ce faci mah?te lasa brandu si iti iei fakator de bulgari ! :lol: :lol:
Ii faci mai rapid Mariane, mai compacti si mai sferici. Sti?! E chestia aia cu balistica :wink: .
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Comanda Nash luni 18 februarie

Mesaj de miyagi »

CimpoeruM scrie:
CimpoeruM scrie:
cornel.s scrie:Zi-ne ceva si de ballmaker-ele mai mari. Ai vorbit? Ce-a zis Kevin?
Ce faci mah?te lasa brandu si iti iei fakator de bulgari ! :lol: :lol:
te provoc la sk
Facem 8) .
Urban culture.

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Comanda Nash luni 18 februarie

Mesaj de legio1083 »

Nustiu ce sa zic... Din testele facute personal, un bulgare de nada e mai compact cu cat e mai mic in diametru ori unul de 80mm nu intotdeauna rezista lanseurilor in forta - preferatele pescarilor romani. Cand le-am aratat cat de departe poate zbura un astfel de bulgare, in timpul testelor pentru Entity Duo (Spod &Marker), colegii dela departamentul Tackle Development au realizat ca rata de compactare e un aspect crucial, cel putin pentru piata din Estul Europei.
Un bulgare de 40 dintr-un material dens si bine compactat zboara excelelt, insa nu intotdeauna reuseste sa-mi incarce Spodul asa cum o face unul de 70-80... E o chestiune discutabila, dupa parerea mea.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3766
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: Comanda Nash luni 18 februarie

Mesaj de odoctee »

legio1083 scrie:Nustiu ce sa zic... Din testele facute personal, un bulgare de nada e mai compact cu cat e mai mic in diametru ori unul de 80mm nu intotdeauna rezista lanseurilor in forta - preferatele pescarilor romani. Cand le-am aratat cat de departe poate zbura un astfel de bulgare, in timpul testelor pentru Entity Duo (Spod &Marker), colegii dela departamentul Tackle Development au realizat ca rata de compactare e un aspect crucial, cel putin pentru piata din Estul Europei.
Un bulgare de 40 dintr-un material dens si bine compactat zboara excelelt, insa nu intotdeauna reuseste sa-mi incarce Spodul asa cum o face unul de 70-80... E o chestiune discutabila, dupa parerea mea.
60 este compromisul perfect :wink:
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Comanda Nash luni 18 februarie

Mesaj de miyagi »

legio1083 scrie:Nustiu ce sa zic... Din testele facute personal, un bulgare de nada e mai compact cu cat e mai mic in diametru ori unul de 80mm nu intotdeauna rezista lanseurilor in forta - preferatele pescarilor romani. Cand le-am aratat cat de departe poate zbura un astfel de bulgare, in timpul testelor pentru Entity Duo (Spod &Marker), colegii dela departamentul Tackle Development au realizat ca rata de compactare e un aspect crucial, cel putin pentru piata din Estul Europei.
Un bulgare de 40 dintr-un material dens si bine compactat zboara excelelt, insa nu intotdeauna reuseste sa-mi incarce Spodul asa cum o face unul de 70-80... E o chestiune discutabila, dupa parerea mea.
Numai discutati atata. Convingei ca e ca tine si ca 70-80 este o "masura" viabila in performanta carpfishingului. Ca e nevoie si de 40 sa o tragi cu prastia la feeder sau match e alta poveste. Si eu il astept, dar fiindca sunt pescar de viteza imi trabuie un ball maker de 80. Am vazut la anumiti colegi facut rudimentar. EU VREAU NASH :twisted: .
Compactarea survine din mecanica, umectarea si presarea ( N/F ) nadei.
Urban culture.

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Comanda Nash luni 18 februarie

Mesaj de freespirit »

In caz ca nu reusesc sa prind cobra Nash Cyber Shot de pe site-ul totalfishing.ro, doresc sa ma inscriu la ultima comanda care se incheie pe 31.03.2013 cu o bucata la pretul de 215 lei! Multumesc! Este posibil sa fie inregistrata postarea datorita unor probleme aparute la autentificare dupa ora 24, dar sper ca ramane valabila procedura cum a fost stabilita, pana pe 31 martie!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

danr
Mesaje: 285
Membru din: Mar Ian 11, 2005 17:50
Puncte: 0

Re: Comanda Nash luni 18 februarie

Mesaj de danr »

salut,
nu avem cand comanda plasata la nash pe alte cyber shot-uri la preturi promotionale
vad ca mai e una in stoc la magazin, de ce nu ai comandat-o pe asta ?
daca o vrei comand-o ca sa ti se rezerve

multumesc

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “TOTAL FISHING”