Mulinete cu bait -runner

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
totis
Mesaje: 74
Membru din: Mie Sep 21, 2005 11:25
Puncte: 0
Localitate: giurgiu
Contact:

Mesaj de totis »

majoritatea mulinetelor mari, folosite la pescuitul crapului(cele fara br), sunt facute(categorisite) de producator, pt spining.
Octavian Urdea
ASOCIATIA PESCARII GIURGIUVENI

Avatar utilizator
Danio
Mesaje: 173
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Danio »

Salut !!!


Miki: Nu inteleg de ce ma intrebi :!: Eu nu am spus asta :!:

Nu ma intelege gresit , ii pui elice in varf si o poti folosi foarte bine ca ventilator manual :D :!: Nu te impiedica nimeni sa faci treaba asta :!:

Nu asta e problema . Ce , daca scrie " spinning " pe ea , fug crapii :!: :!:

Eu am afirmat ca modelul mare de la PENN Slammer - 560 sau 5600L , la care se referea Legio 1083 : ESTE O MULINETA DE SPINNING - asta a fost afirmatia mea si nu faptul ca nu se poate folosi la pescuitul crapului .
Ultima oară modificat Lun Mai 08, 2006 9:50 de către Danio, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Danio
Mesaje: 173
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Danio »

totis scrie:majoritatea mulinetelor mari, folosite la pescuitul crapului(cele fara br), sunt facute(categorisite) de producator, pt spining.
Ceva de genul asta am spus si eu despre Penn Slammer ; ca producatorul o incadreaza la categoria Spinning

Subliniez din nou - nu am afirmat ca nu se poate folosi la orice fel de pescuit vreti voi :!: :!: :!:

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

Spinning marin!!!! (Americanii spun Spinning si le diferentiaza altfel dupa tipul de pescuit, puterea/actiunea lansetei).

Cele pentru spinning marin sunt mulinete excelente la crap! Shimano BTR 6500 , Daiwa Emcast 6000 (de care am eu) ! Unele sunt cu BR altele nu!!

Mulinetele cu tambur longcast sunt si pentru surfcasting !!!

Depinde de cum le vom folosi !!!?? Nu?

Cat despre intrebarea lui Vladut de la inceputul topic-ului consider ca Okuma este pe locul 3 indiferent de categoria de pescuit. Spinning, Crap, Caras, orice tip de pescuit!! Putem spune ca Okuma este pe locul 3!! Chiar daca este depasita de Daiwa/Shimano in multe segmente, Okuma ramane cel mai mare producator de mulinete din lume - peste Daiwa si Shimano!!

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

poate cel mai vandut automobil din lume o fi Wv Beatle, dar nu va fi niciodata un Bantley sau un Aston Martin...Nu incape comparatia cu Okuma
Parerea mea.
Legio - Patria Nostra !

PANAIT CEZAR
Mesaje: 50
Membru din: Mie Mar 23, 2005 12:24
Puncte: 0

INtrebare

Mesaj de PANAIT CEZAR »

De curiozitate va intreb,cit costa mulineta Penn pentru crap?
ORICE S-AR INTIMPLA FII OM,PESTE N-AI CUM SA DEVII!

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Ce discutie fara rost.
Nu exista locul 3.
Shimano BBLC si Daiwa Infinity.
Restul sunt imitatii nereusite.
Mai sunt si alte Big Pit, dar fara BR. Dar adevaraciunile (chiar si fara BR) poarta tot numele Shimano si Daiwa.
Nu are rost sa va suparati; chiar daca eu o sa mor in Dacie....Cadillac-ul este Cadillac si nu pot sa am nici un argument contra.

Moose
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

COrect.... Da unde ajungi cu Cadillac-ul sigur ajungi si cu Dacia, Ba mai mult, nu cred ca americanismele alea fac fata drumurilor spre balti...

Acuma serios, cred ca mai sunt si alte firme care produc adevaraciuni. Sa excluzi totul afara de D si S deja nu lasa loc pt toata lumea... Daca intelegi ce vreau sa spun.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Pelzer The Winch Baitrunner... Vazut-am in reclama cu "Coco-gol"... :lol:
Mi s-a parut mie sau seamana tare mult cu Daiwele? :roll:
Legio - Patria Nostra !

danezu
Mesaje: 11
Membru din: Mar Iun 27, 2006 22:34
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de danezu »

sa fim realisti si sa acceptam ca pentru unii mai saraci helicon 5600 de la banax este cel mai bun !!!
DUMNEZEU ESTE PESCAR !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”