Mulinete cu bait -runner

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mulinete cu bait -runner

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ce mulineta cu bait-runner credeti ca este pe locul 3 in lume ?
Nu discutam cine este pe locul 1 ,Shimano sau Daiwa, ci care este mulineta cotata imediat dupa ele....Sau, ma rog, la oarece distanta ,..... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Eu zic SERT........
Auma e complicat unpic, gandindu-ma ca aceeasi Marie cu alta palarie se vinde la mai multe firme.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Danio
Mesaje: 173
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Danio »

Bannax Helicon 5600 . Parerea mea :!:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

PENN.
Ultima oară modificat Dum Mai 07, 2006 9:15 de către cornel rosioru, modificat 1 dată în total.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Penn am vrut sa zic prima oara, dar nu am mai vazut demult ceva su BR , dar ramaie vb intre noi, SLAMMER dela PENN bate multe nume de marca.Nu degeaba pe vasele de pescuit turistic unde se ofera scule din partea firmei, aprox 60% sunt Penn, iar restul e impartit intre ABU si restul lumii...Alea sunt conditii grele de pescuit, nu pe balta ...
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Danio
Mesaje: 173
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Danio »

Am spus Helicon , gandindu-ma ca Vladut se referea la niste mulinete similare celor pe care le-a dat exemplu( Shimano sau Daiwa -BBRLC si INFINITY X banuiesc ) - mulinete mari cu tambur long cast , cu BR , anti-retur infinit, wormshaft ... .

La PENN , eu nu stiu modele similare.

V-as ruga sa imi indicati si mie la ce model va referiti ; sunt in cautare de mulinete si as vrea sa il vad ca sa il pot lua in considerare . Multumesc !!!

Cat priveste SLAMMER-ul , acesta face parte din gama de spinning, din cate stiu eu . E adevarat, nu-i contest calitatea !!!

Numai bine !!!

Avatar utilizator
Alex C.
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 22:25
Puncte: 0
Localitate: Brasov/Turku(FIN)

Mesaj de Alex C. »

tica abyss
XquiZZiT aka Alex Carlan

Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

MULINETA DE SPINNING,,,slamer-UL...... daca iti place sa dai la spin cu o mulineta care papa 300m de 0.30 si care are 400 si ca da grame, cu niste pinioane de tragi vaca din balta.
marog....fiecare cu preferintele lui.
SI apropo.... parerea mea e ca Heliconul e pui pe langa Infiniti....Copia lu tantea asta numita Daiwa e TIca ABISS... atat ca design, cat si ca pretentii. Chiar iri merita banii. Nu stiu daca e de cursa lunga dar totusi scrie TICA pe ea. SI TICA e un nume.Poate nu la fel de mare ca Penn sau Daiwa, dar e un nume. In Strainatate am vazut niste ZEBCO extraordinare. Atata ca nu am vazut modele cu BR... Dar asa, una peste altafiecare banut se regarea in calitatea mulinetei.Sa-ti ia un somn 130 m de fir de 60 (cei care au pescuit pe PO stiu despre ce vb), cu frana reglata ca atare... nu oricare rasnita e capabila de asemenea performanta.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Danio
Mesaje: 173
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Danio »

Pe site-ul firmei PENN , Slammer este prima mulineta din categoria Spinning. Asta am vrut sa spun !!!

Avatar utilizator
Danio
Mesaje: 173
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Danio »

Iti citez o bucata din caracterizarea pe care o face firme PENN acestui model :

" This is the finest and smoothest spinning reel ever manufactured by Penn. " ( acest pasaj este copiat de pe site-ul de prezentare)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”