RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marinarul
Mesaje: 919
Membru din: Mie Oct 05, 2005 10:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de Marinarul »

@gaby_po23

Gabi am vrut sa ma solidarizez cu demersul tau ptr ca numai asa avem o sansa sa schimbam ceva pe aici pe la noi . Suntem consumatori si asta ne da anumite drepturi ptr care platim bani buni. Daca lanseta aia de top nu ar avea nici o garantie ar trebui sa coste 1000 ron , dar ptr ca are garantie ajunge sa coste 1600 ron , deci tu ca si consumator platesti un serviciu post vanzare in avans . Lasam la o parte ca si legea din Romania obliga negru pe alb pe un producator sa ofere garantie ca mai intraram si noi prin UE si nu ne mai curg mucii pe la nas.
Pai daca patronului respectiv i se strica masina de spalat si era tratat cum ai fost tu (cu un sictir elegant) , crezi ca nu facea scandal maxim si mai venea si cu OPC-ul ? Multi nu stim sa ne aparam drepturile , alea putine care sunt , dar de ... metehne vechi ne apasa inca.
Daca tot stam si fluieram in frunza si ne plangem in tacere unii altora , nu vom avea nici un rezultat si vom fi tratati in continuare la fel sau mai rau. Cineva trebuie cand e cazul sa-i si traga putin de urechi pe derbedeii astia care se si cred mari antreprenori. Ieri alaltaieri nu stiau sa lege un carlig si acum uita lucruri elementare , de bun simt. Dar vor culege roadele atitudinii lor de vanzatori de obor care azi vand cartofi si maine scule de pescuit.
Cred ca multi au inteles ce era de inteles din atatea postari si acest lucru se va reflecta in mod clar in contul 121 din balanta respectivului butic din subsol . Nu vreau sa exagerez insa mi se pare sfidator cand iti tragi profit niste zeci sau sute de euro de la un client si prietenii lui , sa ai atata nesimtire si sa-l tratezi ca pe un dusman si sa nu te intereseze sa gasesti o solutie cat de cat agreabila.

Numai bine si cred ca de acum multi vor stii sa-si aleaga mai bine colaboratorii .

gaby_po23
pescar de competitie
Mesaje: 1094
Membru din: Joi Oct 15, 2009 8:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de gaby_po23 »

PROPUN ...
adrese de mail si nr. de telefoane de la aproape toate marcile ( Harrison ,Century, Free spirit, Nash, Fox, Prologic...si lista poate continua. ) pt a cunoaste si noi adevaratele preturi..si daca cineva mai intampina probleme sa fim solidari si sa aducem la cunostinta si producatorilor. Incep eu :

Adresa mail Harrison : harrisonrods@btconnect.com

Avatar utilizator
Ovidiu Ursache
Mesaje: 156
Membru din: Vin Iul 10, 2009 22:56
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de Ovidiu Ursache »

Gaby am o intrebare:


Cu ce te ocupi?

Merci

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de Ciuchi »

Cu o adresa de mail a producatorului Free Spirit ma poate ajuta cineva?
Va multumesc anticipat!
Daniel Ciuchendea

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de Osiris »


Avatar utilizator
aditza
Mesaje: 162
Membru din: Mar Aug 04, 2009 10:23
Puncte: 0
Contact:

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de aditza »

gabi? pescar de meserie.

Avatar utilizator
77lumberjack
Mesaje: 67
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:53
Puncte: 0

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de 77lumberjack »

tu cand ai vazut ca opea comanda pactic pe banii tai te-ai rusinat din nou sau ce s-a intamplat de n-ai chemat OPC-ul? baaa.....cere-ti bon fiscal si lasati prieteniile cu patronii de magazine.....

Avatar utilizator
Attila_Balogh
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 03, 2013 13:13
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de Attila_Balogh »

francisc vatoshi scrie:acelasi lucru patit la livrare prin curier rapid, am cerut drept la garantie dar prea tarziu deoarece se facuse transferu la bani prin banca. stiu doar ca este vorba despre un domn oprea care zice ca am rupt eu lanseta la incercare si ca firma de curier nu este vina ! bani dati., iar lanseta rupta este la mine, nu raspunde nimeni la mail sau la telefon.
iar nada de la solar nu este chiar solar, nu stiu cum face cu ambalare buna !




Sa stii ca si eu am comandat de la ei de proba 3kg de mix Solar,era plin de bucati de rafie.In rest nu am avut probleme cu ei...

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RUSINE " MAGAZINUL MARELE PESTE "

Mesaj de DumiD »

domnilor, discutati discutii de acum aproape 4 ani, ce dracu'....
na,luati si cititi aici stiri mai noi decat topicul asta

Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA FORUM”