Bugete & Cheltuieli Lotul National

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de EX-UL »

cornelserbu scrie:@ val

valerica, nu mai lua, tata, hotarari la nervi ca-i pacat, mai ales aia cu pescuitul de competitie...lasa lucrurile sa se limpezeasca mai intai
Si tu ai fost la sedinta aia Cornele , la AGVPS , cred ca ma intelegi ca nu iau decizii la nervi ci iau decizii de onoare . Si sa mor ca m-am cam saturat de multe . Si asta fara patima .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de Vladut Mateianu »

Va rog sa nu mai amestecati numele Senzor in acest circ..........Daca vrea cineva sa stie valoarea sponsorizarii Senzor, 0723.281.339 Vladut (intre 10 si 18).... :oops:

PS Cu asemenea discutii nu faceti decat rau viitoarei echipe nationale. Nu stiu cine se va mai baga ca sponsor, ptr ca apoi sa fie luat la rost pe forumuri.... :oops: :oops: :oops: URAT !!!!! :(
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de Florentin Iuga »

In calitatea de manager al unui club cu larga participare in CN si deci cu un aport financiar major la fondurile lotului, mi se pare firesc sa fie facut public un decont complet al veniturilor si cheltuielilor lotului, inclusiv a aportului sponsorilor, asa cum s-a cerut organizatorilor de manse insistent si insinuant sa o faca, tot pe acest forum. De asemenea doresc sa stiu daca obligatiile de natura materiala pe care si le-au asumat cei care ne-au impus varianta de "Turneu AVP" au fost indeplinite si in ce masura. Daca exista justificari pentru neindeplinirea acestora pot fi o scuza dar e firesc sa le stim.
Asta tot pentru binele viitorului lot, sa nu mai aiba parte de ambiguitati si incertitudini.

P.S. Sponsorii sunt doar laudati nu-i critica nimeni, doar vrem sa stim care sunt si in ce consta calitatea lor de sponsori.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de andrei vladeanu »

decontul cheltuielilor lotului urmeaza sa fie prezentat cat de curand. cluburilor.
precum si intreaga situatie a sponsorizarilor si parteneriatelor.
de asemenea, pt ceilalti se va redacta un comunicat in legatura cu aceste subiecte.

cineva vorbea de echipa nationala viitoare. s-ar putea ca aceasta sa nu mai existe, pentru ca in acest
moment riscam o pedeapsa foarte aspra din partea cips-ului. si acest lucru va fi prezentat opiniei publice dupa
intalnirea staff-ului tehnic al nationalei cu reprezentantii cluburilor.
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie:decontul cheltuielilor lotului urmeaza sa fie prezentat cat de curand. cluburilor.
precum si intreaga situatie a sponsorizarilor si parteneriatelor.
de asemenea, pt ceilalti se va redacta un comunicat in legatura cu aceste subiecte.

cineva vorbea de echipa nationala viitoare. s-ar putea ca aceasta sa nu mai existe, pentru ca in acest
moment riscam o pedeapsa foarte aspra din partea cips-ului. si acest lucru va fi prezentat opiniei publice dupa
intalnirea staff-ului tehnic al nationalei cu reprezentantii cluburilor.
taticu, mai lasa-ne cu deconturi si cu situatii...zi cat a dat alp ca in iarna parca-l vad pe malin cum se umfla in pene si facea pe "umbrela pescarilor de crap" de nu-i mai ajungea nimeni la nas...el hotara ce se face in turneu, el era sau nu de acord cu hotararile luate...ce mai, el era miezul, el dadea 8500 de euro, iar noi toti trebuia sa ne uitam la el ca la un mic dumnezeu :wink:

daca toti banii au fost dati de participantii la turneu si sponsorii adusi de rosioru, atunci ar cam trebui si tu si malin sa va ascundeti nu pentru un an cum zicea carron, ci pentru totdeauna
Cornel Serbu
Friends Carp Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de EX-UL »

Vezi de ce , eu ma ascund si vreau sa ies din circuitul asta de competitie , draga Cornele !? Nu la nervi ( si nici la bautura cum ar crede unii si ar fii tentati sa arunce diversiunea ) ci din rosu in obraz :? Sincer informatia asta , repet neoficiala , m-a frapat si m-a facut sa-mi ies din minti , la acest moment . Nu stiu Andrei cit este de informat , dar la aceea sedinta AGVPS eu am citit si sustinut proiectul ALP pentru acest an , m-am luptat cu tine si cu Victor , l-am atacat si pe Bentu tare de tot , si am incercat din TOT SUFLETUL sa conving restul "boardului" despre cit de tare este acest proiect , ce trust de presa puternic avem in spate si ce bani o sa vina lotului national , astfel incit echipa sa mearga pe banii sponsorului si nu din taxa de inscriere , ca pina acum . S-a dus p..i de suflet ..... TURNEUL AVENTURI LA PESCUIT :twisted:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de cornelserbu »

Val Pangica jr scrie:Vezi de ce , eu ma ascund si vreau sa ies din circuitul asta de competitie , draga Cornele !? Nu la nervi ( si nici la bautura cum ar crede unii si ar fii tentati sa arunce diversiunea ) ci din rosu in obraz :? Sincer informatia asta , repet neoficiala , m-a frapat si m-a facut sa-mi ies din minti , la acest moment . Nu stiu Andrei cit este de informat , dar la aceea sedinta AGVPS eu am citit si sustinut proiectul ALP pentru acest an , m-am luptat cu tine si cu Victor , l-am atacat si pe Bentu tare de tot , si am incercat din TOT SUFLETUL sa conving restul "boardului" despre cit de tare este acest proiect , ce trust de presa puternic avem in spate si ce bani o sa vina lotului national , astfel incit echipa sa mearga pe banii sponsorului si nu din taxa de inscriere , ca pina acum . S-a dus p..i de suflet ..... TURNEUL AVENTURI LA PESCUIT :twisted:
valerica, scuza-ma pentru postarea in care-ti spuneam ca te pripesti...ai perfecta dreptate si din partea mea, jos palaria !

daca avp n-a dat nimic (bani nu vrajeli colaterale) atunci e de-a dreptul rusinos si rusine trebuie sa ne fie noua ca ne-am complacut in inselatoria lor si am crezut in ea ca prostii...exact cum spui si tu, ne-am gandit la participanti sa nu se mai mearga la cm pe banii lor, dar se pare ca ne-am inselat amarnic...pacat !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de EX-UL »

Se pare ca s-a intimplat ceva atit de rau incit unii doresc sa mute discutia de la o nesimtzire creasa a ALP la alte gesturi grave ale unor membrii ale echipei nationale , facute in afara standului de pescuit . Nu stiu despre ce este vorba , toata lumea este eliptica , Andrei vad ca scrie , iar Rosioru imi sugereza , penalitati majore din partea FIPS sau CIPS . Nu stiu cum dracu managerii si cei indrituiti sa coordoneze echipa nationala a Romaniei la acest turneu final , nu isi asuma nici lipsa de finantzare a ALP si nici evenimentul asta misterios ! Pina la urma toti pescarii erau in cantonament si trebuiau sa efectueze programul coordonat de manageri .


Eu zic ca daca ne-am facut de cacat acum si ne suspenda FIPS-ul - ramine sa meditam si noi pentru 3-4 ani suspendare , cui dam votul , ce garantii concrete pun la bataie ( ce de vorbe ne-am saturat .... ALP) , samd si sa facem o echipa valabila pentru 2020 cind o sa mai gasim FIPS-ul sau CIPS-ul pe harta , ca natiune ! Iar astia de ne-au facut de cacat , sa isi duca crucea si sa terminam odata cu astfel de divagatii care nu ne fac bine ca natiune . Pe bune acum ! - numai la pescuit nu eram de cacat atit intern ( ALP ) cit si international ( problema misterioasa ) . Exista un secret major la aceasta problema ......

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de cornel rosioru »

Hai sa lamurim lucrurile.
Dreptul de a organiza CN il are APCR.
AGVPS reprezinta Romania la CIPS si are un protocal cu APCR.
In aceste conditii anul acesta eu am dat organizarea Campionatului National AVP-ului.
La acel moment revista prezenta singura varianta credibila.
Ca a fost bine, ca a fost rau, vom vedea. Se va trage linie si vom hotari ce facem in continuare.
C.N. insa este al APCR-ului si nu-l poate lua nimeni.
Iar cei ce nu sunt implicati ii rog sa se abtina.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de EX-UL »

cornel rosioru scrie:C.N. insa este al APCR-ului si nu-l poate lua nimeni.
NU TE INCREDE IN ACEST LUCRU , pe care vad ca il afirmi cu nonsalanta .....
Asa cum la un moment dat am sustinut si am facut lobby pentru acordarea acestui lucru catre APCR ( acum vreo 5-6 ani ) , de astazi lucrez la un memoriu catre AGVPS , prin care sa se interpreteze aceste calificari nationale in spiritul unei largi participari si a unei implicari mai mari a AGVPS la acest fenomen ( arbitriii , locatii regionale , samd ) . La o adica voi rezolva si problema financiara la modul concret si nu cum s-a facut in acest an . Trebuie sa-mi spal rusinea la un moment dat .....
Vad ca tu inca consideri ca sustinerea AGVPS ti se cuvine pe viata si aici nu e rost de discutat ... Anul trecut la sedinta erai cit pe ce sa te pierzi si sa fi dat afara din aceasta functie . Din pacate pentru tine , ai pariat alaturi de mine pe un cal mort , care trebuia sa sustina INTEGRAL participarea echipei nationale la aceste CM , si CU PREMIZA DE NEVINOVATIE expusa public , se pare ca nu a oferit nimic ....decit 3 pagini de text x 500 EUR / pagina in propria revista ....

Si cind te vad ca te dai asa sef - adica eu hotarasc , eu raspund , eu dreg , eu fac - si l-ai pus pe Victor director de turneu , doar ca sa imparti raspunderea , zau ca imi vine sa ma duc sa pescuiesc in Ungaria de acum incolo . Pesemne ca in fara de Tincabesti , Peris si Sarulesti nu mai pot pune lanseta pe nicaieri . Am zis ....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”