COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Victoras Petcu »

Vladut Mateianu scrie:Te-as ruga sa pastram discutia "la subiect".....
Parerea mea este ca te bagi pe un taram necunoscut . Lasa-i pe cei care fac competitie de ani buni de zile sa judece si sa-si dea cu parerea, ar fi mult mai bine ! :wink:
Bine Vladut sa pastram "discutia la subiect"..... Nu cred ca ma bag pe un tarim necunoscut!!!! Pentru a se desfasura un CN CORECT,indiferent cine va organiza CN, in 2011,2012,2013,2014 s.a.m.d. ar trebuii sa se tina cont,ca acei care organizeaza CN,sa nu aibe interese de nici un fel,sa nu aibe simpatii fata de x sau y,sa nu .........!!!! Un CN se va desfasura corect,numai atunci cind cel care va organiza CN, o sa fie unul care nu tine cont de interese,de reletii de prietenie,de releatii de .......... s.a.m.d.!!!!In momentul cind acel care va organiza CN,are interese etc,intodeauna va cauta sa ajute pe cei de pe urma carora va avea de cistigat intr-un fel sau altul :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de andrei vladeanu »

petcuvicto scrie:
Vladut Mateianu scrie: Bine Vladut sa pastram "discutia la subiect"..... Nu cred ca ma bag pe un tarim necunoscut!!!! Pentru a se desfasura un CN CORECT,indiferent cine va organiza CN, in 2011,2012,2013,2014 s.a.m.d. ar trebuii sa se tina cont,ca acei care organizeaza CN,sa nu aibe interese de nici un fel,sa nu aibe simpatii fata de x sau y,sa nu .........!!!! Un CN se va desfasura corect,numai atunci cind cel care va organiza CN, o sa fie unul care nu tine cont de interese,de reletii de prietenie,de releatii de .......... s.a.m.d.!!!!In momentul cind acel care va organiza CN,are interese etc,intodeauna va cauta sa ajute pe cei de pe urma carora va avea de cistigat intr-un fel sau altul :wink:
la cine te referi, concret?
care este organizatorul cn 2010 care tine cont de interese, relatii de prietenie, etc?
cine are de castigat intr-un fel sau altul?
ori spui clar si argumentezi (demonstrezi acuzatiile) ori taci. te rog foarte mult.

p.s. simpatii poate avea oricine. face parte din firea omeneasca.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de oanavictor »

In afara de ''o parere personala '' :!: a domnului Bentu pe o hartie fara numar de inregistrare si fara stampila ,parere pe care o poate posta oricare utilizator al forumului ,va rog frumos daca se poate
''o decizie oficiala si argumentata '' :!:
Daca exista :idea:
Raspunsul oficial al AGVPS ,SEMNAT ,STAMPILAT SI INREGISTRAT ,parca suna altfel :!: :idea:
Se poate posta va rog pozitia oficiala a celor 11 membrii ai comisiei cat si nominalizarea lor :!:
Cu multumiri .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Vladut Mateianu »

petcuvicto scrie:
Bine Vladut sa pastram "discutia la subiect"..... Nu cred ca ma bag pe un tarim necunoscut!!!! Pentru a se desfasura un CN CORECT,indiferent cine va organiza CN, in 2011,2012,2013,2014 s.a.m.d. ar trebuii sa se tina cont,ca acei care organizeaza CN,sa nu aibe interese de nici un fel,sa nu aibe simpatii fata de x sau y,sa nu .........!!!! Un CN se va desfasura corect,numai atunci cind cel care va organiza CN, o sa fie unul care nu tine cont de interese,de reletii de prietenie,de releatii de .......... s.a.m.d.!!!!In momentul cind acel care va organiza CN,are interese etc,intodeauna va cauta sa ajute pe cei de pe urma carora va avea de cistigat intr-un fel sau altul :wink:
Eu cred ca tu nici nu sti cine organizeaza CN 2010, altfel nu ai mai scrie ineptii ca cele de mai sus ! Conform cerintelor tale, singurul organizator care se incadreaza este ....Dumnezeu ! :oops: Restul, respira aer si "interese".... Intelegi ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Vladut Mateianu »

oanavictor scrie:In afara de ''o parere personala '' :!: a domnului Bentu pe o hartie fara numar de inregistrare si fara stampila ,parere pe care o poate posta oricare utilizator al forumului ,va rog frumos daca se poate
''o decizie oficiala si argumentata '' :!:
Daca exista :idea:
Raspunsul oficial al AGVPS ,SEMNAT ,STAMPILAT SI INREGISTRAT ,parca suna altfel :!: :idea:
Se poate posta va rog pozitia oficiala a celor 11 membrii ai comisiei cat si nominalizarea lor :!:
Cu multumiri .
Cred ca conducerea APCR nu trebuie sa raspunda oricarui "spectator" care are probleme personale sau nelamuriri. Poate ar fi mai util sa vorbesti cu seful vostru, Iorgos si el sa ceara lamuririle. Si asta intr-un mod civilizat, oficial.

Altfel, orice pescar cu timp liber va face acelasi lucru, bagandu-se in seama cu presedintele APCR , probabil ca sa se afirme..... :wink: :!: :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Victoras Petcu »

andrei vladeanu scrie:
petcuvicto scrie:
Vladut Mateianu scrie: Bine Vladut sa pastram "discutia la subiect"..... Nu cred ca ma bag pe un tarim necunoscut!!!! Pentru a se desfasura un CN CORECT,indiferent cine va organiza CN, in 2011,2012,2013,2014 s.a.m.d. ar trebuii sa se tina cont,ca acei care organizeaza CN,sa nu aibe interese de nici un fel,sa nu aibe simpatii fata de x sau y,sa nu .........!!!! Un CN se va desfasura corect,numai atunci cind cel care va organiza CN, o sa fie unul care nu tine cont de interese,de reletii de prietenie,de releatii de .......... s.a.m.d.!!!!In momentul cind acel care va organiza CN,are interese etc,intodeauna va cauta sa ajute pe cei de pe urma carora va avea de cistigat intr-un fel sau altul :wink:
la cine te referi, concret?
care este organizatorul cn 2010 care tine cont de interese, relatii de prietenie, etc?
cine are de castigat intr-un fel sau altul?
ori spui clar si argumentezi (demonstrezi acuzatiile) ori taci. te rog foarte mult.

p.s. simpatii poate avea oricine. face parte din firea omeneasca.
Cred ca ti-am spus la tel!!!!S-a vazut destul de clar pina acum!!!!Cei care vind angro,nada,bile etc!!!! Nu cred ca trebuie demonstrat stii si tu foarte bine!!!! De acord cu tine!!!!dar asta nu inseamna ca daca ai o simmpatie fata de cineva,sa-l ajuti intr-un CN!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de andrei vladeanu »

petcuvicto scrie: Cred ca ti-am spus la tel!!!!


aici te aude putintel mai multa lume decat la telefon. :D daca ai ales acest mijloc de comunicare, spune aici. daca nu, rezuma-te la telefon. e corect? nu poti sa faci o acuzatie grava pe un forum si sa argumentezi cu ti-am spus la telefon.
petcuvicto scrie:[S-a vazut destul de clar pina acum!!!!Cei care vind angro,nada,bile etc!!!! Nu cred ca trebuie demonstrat stii si tu foarte bine!!!! De acord cu tine!!!!dar asta nu inseamna ca daca ai o simmpatie fata de cineva,sa-l ajuti intr-un CN!!!!
inca o data. nu stiu ce s-a vazut si ce e clar. spune despre ce e vorba.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:
oanavictor scrie:In afara de ''o parere personala '' :!: a domnului Bentu pe o hartie fara numar de inregistrare si fara stampila ,parere pe care o poate posta oricare utilizator al forumului ,va rog frumos daca se poate
''o decizie oficiala si argumentata '' :!:
Daca exista :idea:
Raspunsul oficial al AGVPS ,SEMNAT ,STAMPILAT SI INREGISTRAT ,parca suna altfel :!: :idea:
Se poate posta va rog pozitia oficiala a celor 11 membrii ai comisiei cat si nominalizarea lor :!:
Cu multumiri .
Cred ca conducerea APCR nu trebuie sa raspunda oricarui "spectator" care are probleme personale sau nelamuriri. Poate ar fi mai util sa vorbesti cu seful vostru, Iorgos si el sa ceara lamuririle. Si asta intr-un mod civilizat, oficial.

Altfel, orice pescar cu timp liber va face acelasi lucru, bagandu-se in seama cu presedintele APCR , probabil ca sa se afirme..... :wink: :!: :oops:
nu sunt de acord cu vladut.
de altfel, nu stiu de ce spune ca iorgos e seful lui oana si nici nu ma intereseaza.
daca victor oana doreste lamuriri - in calitate de manager club implicat in CN - este binevenit sa le ceara, iar eu i le voi da. personal.
de altfel, pentru 2011 am sa cer Adunarii generale a APCR sa ratifice o hotarare prin care Comisia Campionatului National sa fie compusa din TOTI managerii (presedintii) cluburilor sau asociatiilor aflate in concurs. nu numai cei APCR. asa mi se pare corect.
sa asiste si sa participe activ la deciziile care ii privesc in mod direct.
The One Team

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Victoras Petcu »

Vladut Mateianu scrie:
petcuvicto scrie:
Bine Vladut sa pastram "discutia la subiect"..... Nu cred ca ma bag pe un tarim necunoscut!!!! Pentru a se desfasura un CN CORECT,indiferent cine va organiza CN, in 2011,2012,2013,2014 s.a.m.d. ar trebuii sa se tina cont,ca acei care organizeaza CN,sa nu aibe interese de nici un fel,sa nu aibe simpatii fata de x sau y,sa nu .........!!!! Un CN se va desfasura corect,numai atunci cind cel care va organiza CN, o sa fie unul care nu tine cont de interese,de reletii de prietenie,de releatii de .......... s.a.m.d.!!!!In momentul cind acel care va organiza CN,are interese etc,intodeauna va cauta sa ajute pe cei de pe urma carora va avea de cistigat intr-un fel sau altul :wink:
Eu cred ca tu nici nu sti cine organizeaza CN 2010, altfel nu ai mai scrie ineptii ca cele de mai sus ! Conform cerintelor tale, singurul organizator care se incadreaza este ....Dumnezeu ! :oops: Restul, respira aer si "interese".... Intelegi ?
Anul acesta CN este organizat de catre APCR,dar de fapt de citeva persoane din APCR,care au puterea de a influenta voturile,deciziile etc!!!!Conform cerintelor mele,organizatorul sau organizatorii unui CN, ar trebuii IN PRIMUL RIND sa nu tina cont de "simpatii" sau"antipatii" si sa-i trateze pe toti cei care participa la CN,intr-un mod egal,fara sa faca diferenta daca un club apartine de APCR,sau altul apartine de LRC sau AVPS!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de andrei vladeanu »

petcuvicto scrie:(...)Anul acesta CN este organizat de catre APCR (...)


daca mi se permite o observatie
corect nu este anul acesta ci dintotdeauna
, de cand s-a inventat , etc
multumesc
:wink:
The One Team

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”