COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

mircea62
Mesaje: 920
Membru din: Vin Sep 04, 2009 9:32
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de mircea62 »

Domnule Petcu nu imi amintesc sa va fi vazut pe Floresca si cu atat mai putin sa fi fost implicat in solutionarea cazului Soimul vs Hook asa ca nu cred ca sunteti in masura sa dati verdicte de genul ca daca era invers Soimul ar fi fost eliminat din start. Intrebati echipa de la Soimul din sectorul cu pricina si veti vedea cat de "discriminati" au fost si apoi dati verdicte.
Ca sa nu mai zic ca nu a fost nici un concurs anul asta (exceptand cele de pe MV2) despre care sa nu comentati la modul ca s-a prins peste putin, ca a fost prea mic si ca tot MV2 e cea mai tare. Poate asa o fi dar e mai bine ca aceste observatii sa le faca altii si nu patronul de la MV2 ca nu da bine, dimpotriva.
Mircea B.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Vladut Mateianu »

@victor petcu

Si cam care ar fi omul ala "neutru " ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de DAVID NICU »

Anul acesta CN este organizat de catre APCR,dar de fapt de citeva persoane din APCR,care au puterea de a influenta voturile,deciziile etc!!!!Conform cerintelor mele,organizatorul sau organizatorii unui CN, ar trebuii IN PRIMUL RIND sa nu tina cont de "simpatii" sau"antipatii" si sa-i trateze pe toti cei care participa la CN,intr-un mod egal,fara sa faca diferenta daca un club apartine de APCR,sau altul apartine de LRC sau AVPS!!!!



Ai dreptate,noi clubul Senior am tinut cont de acest lucru de la inceputul campionatului inclusiv la etapa de la Floreasca unde am fost organizatori,nu cred ca trebuie sa va mai spun ca toti membri echipei Soimul imi sunt prieteni foarte buni ,uni chier "frati"i-as numi, dar dupa cum sa vazut am ales sa judecam chiar si "gresit" cu o moneda echidistanta fara a avantaja pe nimeni indiferent de categoria sociala,pricepere in pescuit,vechime.........ect.
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Vladut Mateianu »

andrei vladeanu scrie:
de altfel, pentru 2011 am sa cer Adunarii generale a APCR sa ratifice o hotarare prin care Comisia Campionatului National sa fie compusa din TOTI managerii (presedintii) cluburilor sau asociatiilor aflate in concurs. nu numai cei APCR. asa mi se pare corect.
sa asiste si sa participe activ la deciziile care ii privesc in mod direct.
Atunci o sa iasa haos. Poate chiar bataie. Ptr ca asa cum s-a demonstrat de-a lungul anilor, cu persoane gen Oana nu se poate discuta civilizat(si ca el mai sunt cativa, "inventati" anul acesta sau anul trecut ), nefiind in stare sa discute constructiv, ci doar cu acuze din trecut. :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Victoras Petcu »

andrei vladeanu scrie:
Vladut Mateianu scrie:
oanavictor scrie:In afara de ''o parere personala '' :!: a domnului Bentu pe o hartie fara numar de inregistrare si fara stampila ,parere pe care o poate posta oricare utilizator al forumului ,va rog frumos daca se poate
''o decizie oficiala si argumentata '' :!:
Daca exista :idea:
Raspunsul oficial al AGVPS ,SEMNAT ,STAMPILAT SI INREGISTRAT ,parca suna altfel :!: :idea:
Se poate posta va rog pozitia oficiala a celor 11 membrii ai comisiei cat si nominalizarea lor :!:
Cu multumiri .
Cred ca conducerea APCR nu trebuie sa raspunda oricarui "spectator" care are probleme personale sau nelamuriri. Poate ar fi mai util sa vorbesti cu seful vostru, Iorgos si el sa ceara lamuririle. Si asta intr-un mod civilizat, oficial.

Altfel, orice pescar cu timp liber va face acelasi lucru, bagandu-se in seama cu presedintele APCR , probabil ca sa se afirme..... :wink: :!: :oops:
nu sunt de acord cu vladut.
de altfel, nu stiu de ce spune ca iorgos e seful lui oana si nici nu ma intereseaza.
daca victor oana doreste lamuriri - in calitate de manager club implicat in CN - este binevenit sa le ceara, iar eu i le voi da. personal.
de altfel, pentru 2011 am sa cer Adunarii generale a APCR sa ratifice o hotarare prin care Comisia Campionatului National sa fie compusa din TOTI managerii (presedintii) cluburilor sau asociatiilor aflate in concurs. nu numai cei APCR. asa mi se pare corect.
sa asiste si sa participe activ la deciziile care ii privesc in mod direct.
Chiar daca la anul poate sa participe la CN orice club care este afiliat la AGVPS sau AVPS si va avea drept de vot,atit timp cit APCR-UL este format din cel putin 12-13 cluburi(fiecare cu drept de vot)este de departe cistigator inceea ce priveste propunerile si deciziile pe care le vor supune la vot!!!! Celelalte cluburi care vor participa la CN,vor fi 3-5,6,7 sau 8 cluburi,acestea niciodata nu vor avea cistig de cauza cind vor avea o propunere sau o decizie, a lor care se va supune la vot,datorita faptului ca sunt in inferioritate numerica fata de cei din APCR!!!!
Victoras Petcu

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Genes Florin »

Nea Victore, vrei sa spui ca decizia luata este gresita?
Astept cu nerabdare sa vad ce parere ai despre cazul Floreasca.
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Victoras Petcu »

andrei vladeanu scrie:
petcuvicto scrie: Cred ca ti-am spus la tel!!!!


aici te aude putintel mai multa lume decat la telefon. :D daca ai ales acest mijloc de comunicare, spune aici. daca nu, rezuma-te la telefon. e corect? nu poti sa faci o acuzatie grava pe un forum si sa argumentezi cu ti-am spus la telefon.
petcuvicto scrie:[S-a vazut destul de clar pina acum!!!!Cei care vind angro,nada,bile etc!!!! Nu cred ca trebuie demonstrat stii si tu foarte bine!!!! De acord cu tine!!!!dar asta nu inseamna ca daca ai o simmpatie fata de cineva,sa-l ajuti intr-un CN!!!!
inca o data. nu stiu ce s-a vazut si ce e clar. spune despre ce e vorba.
Vad ca din presedinte vrei sa devii procuror!!!! :lol:
Victoras Petcu

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de oanavictor »

DrHook scrie:Nea Victore, vrei sa spui ca decizia luata este gresita?
Astept cu nerabdare sa vad ce parere ai despre cazul Floreasca.
Care Victor :?:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Genes Florin »

oanavictor scrie:
DrHook scrie:Nea Victore, vrei sa spui ca decizia luata este gresita?
Astept cu nerabdare sa vad ce parere ai despre cazul Floreasca.
Care Victor :?:
Stiu parerea Dumneavoastra, a domnului Petcu.
Balta Puiesti

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de andrei vladeanu »

petcuvicto scrie: Vad ca din presedinte vrei sa devii procuror!!!! :lol:
as vrea. as pune cosul pe vreo cateva elemente care se invart prin pescuitul la crap.
The One Team

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”