COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Victoras Petcu »

DrHook scrie:Nea Victore, vrei sa spui ca decizia luata este gresita?
Astept cu nerabdare sa vad ce parere ai despre cazul Floreasca.
In momentul cind s-a facut o contestatie impotriva celor de la Buzau,cei in drept ar fi trebuit sa verifice si sa aplice regulamentul!!!!Adica descalificarea celor de la Buzau!!!!Daca cei care ar fi trebuit sa i-a aceasta decizie nu au luat-o si au luat o alta decizie ( ati fost sanctionati cu minus 50 de kg de peste),deci ati primit o pedeapsa,nu aveti nici o vina!!!! Cei care au gresit au fost cei care nu au aplicat regulamentul si ar fi trebuit toti sanctionati!!!!Nu ar fi fost corect ca pentru aceias fapta sa fiti sanctionati a doua oara!!!!!Avind in vedere cele de mai sus si tinind cont si de cantitatea de peste prins de clubul vostru pe Floreasca,spun sincer ca decizia care a fost luata m-i se pare o decizie justa!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Victoras Petcu »

DAVID NICU scrie:Anul acesta CN este organizat de catre APCR,dar de fapt de citeva persoane din APCR,care au puterea de a influenta voturile,deciziile etc!!!!Conform cerintelor mele,organizatorul sau organizatorii unui CN, ar trebuii IN PRIMUL RIND sa nu tina cont de "simpatii" sau"antipatii" si sa-i trateze pe toti cei care participa la CN,intr-un mod egal,fara sa faca diferenta daca un club apartine de APCR,sau altul apartine de LRC sau AVPS!!!!



Ai dreptate,noi clubul Senior am tinut cont de acest lucru de la inceputul campionatului inclusiv la etapa de la Floreasca unde am fost organizatori,nu cred ca trebuie sa va mai spun ca toti membri echipei Soimul imi sunt prieteni foarte buni ,uni chier "frati"i-as numi, dar dupa cum sa vazut am ales sa judecam chiar si "gresit" cu o moneda echidistanta fara a avantaja pe nimeni indiferent de categoria sociala,pricepere in pescuit,vechime.........ect.
Stiu de prietenia (fratia) ta care te leaga de unul ca Pasa,Gaoaza etc!!!! Problema este ca in clubul Senior,de cele mai multe ori o singura persoana are puterea de a lua decizii!!!!Aceasta persoana ar trebuii sa mai tina cont si de parerile altora din club :wink:
Victoras Petcu

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Genes Florin »

petcuvicto scrie:
DrHook scrie:Nea Victore, vrei sa spui ca decizia luata este gresita?
Astept cu nerabdare sa vad ce parere ai despre cazul Floreasca.
In momentul cind s-a facut o contestatie impotriva celor de la Buzau,cei in drept ar fi trebuit sa verifice si sa aplice regulamentul!!!!Adica descalificarea celor de la Buzau!!!!Daca cei care ar fi trebuit sa i-a aceasta decizie nu au luat-o si au luat o alta decizie ( ati fost sanctionati cu minus 50 de kg de peste),deci ati primit o pedeapsa,nu aveti nici o vina!!!! Cei care au gresit au fost cei care nu au aplicat regulamentul si ar fi trebuit toti sanctionati!!!!Nu ar fi fost corect ca pentru aceias fapta sa fiti sanctionati a doua oara!!!!!Avind in vedere cele de mai sus si tinind cont si de cantitatea de peste prins de clubul vostru pe Floreasca,spun sincer ca decizia care a fost luata m-i se pare o decizie justa!!!!
Multumesc.
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Victoras Petcu »

Vladut Mateianu scrie:
andrei vladeanu scrie:
de altfel, pentru 2011 am sa cer Adunarii generale a APCR sa ratifice o hotarare prin care Comisia Campionatului National sa fie compusa din TOTI managerii (presedintii) cluburilor sau asociatiilor aflate in concurs. nu numai cei APCR. asa mi se pare corect.
sa asiste si sa participe activ la deciziile care ii privesc in mod direct.
Atunci o sa iasa haos. Poate chiar bataie. Ptr ca asa cum s-a demonstrat de-a lungul anilor, cu persoane gen Oana nu se poate discuta civilizat(si ca el mai sunt cativa, "inventati" anul acesta sau anul trecut ), nefiind in stare sa discute constructiv, ci doar cu acuze din trecut. :evil:
Bine ca esti tu unul cu care se poate discuta civilizat!!!!Tu care cum nu-ti convine ceva treci la amenintari etc! :lol:
Victoras Petcu

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Genes Florin »

petcuvicto scrie:
Vladut Mateianu scrie:
andrei vladeanu scrie:
de altfel, pentru 2011 am sa cer Adunarii generale a APCR sa ratifice o hotarare prin care Comisia Campionatului National sa fie compusa din TOTI managerii (presedintii) cluburilor sau asociatiilor aflate in concurs. nu numai cei APCR. asa mi se pare corect.
sa asiste si sa participe activ la deciziile care ii privesc in mod direct.
Atunci o sa iasa haos. Poate chiar bataie. Ptr ca asa cum s-a demonstrat de-a lungul anilor, cu persoane gen Oana nu se poate discuta civilizat(si ca el mai sunt cativa, "inventati" anul acesta sau anul trecut ), nefiind in stare sa discute constructiv, ci doar cu acuze din trecut. :evil:
Bine ca esti tu unul cu care se poate discuta civilizat!!!!Tu care cum nu-ti convine ceva treci la amenintari etc! :lol:
Cred ca ameninta nebunu , cu bataia :lol: :lol: :lol: :lol:
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Pasa
Mesaje: 350
Membru din: Vin Feb 19, 2010 14:30

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Pasa »

D-NILOR NU VA MAI AGITATI DEGEABA!........................................................ 8)
A.V.P.S. SOIMUL
BRONZUL NATIONAL 2010

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Vladut Mateianu »

@victor petcu

Deja ai luat-o pe aratura.Ai prea mult timp liber si se vede.
La revedere.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
JohnnyB
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mai 20, 2010 21:57

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de JohnnyB »

@victor petcu

domnule da de ce nu iti vezi de administratia baltii si lasi discutile organizatorice si de regulament celor abilitati si celor implicati?
nu vad ce rol ai dumitale in toata aceasta discutie,doar ca esti patron de balta?asa este si parfene si pe deasupra mai este si un pescar de crap cu rezultate internationale,balta pe care o administreaza se cheama TANCABESTI si nu mv2,de ceva ani mai sponsorizeaza si lotul,dar nu l-a auzit,sau vazut nimeni agitandu-se pe aici pe colo asa aiurea cum faci dumneata!

stiu ca aceasta postare te va irita si-ti va racaii caracterul,dar acesta este adevarul de care trebuie sa fi-ti constient!

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Victoras Petcu »

Vladut Mateianu scrie:@victor petcu

Si cam care ar fi omul ala "neutru " ? :roll:
Nu stiu ,dar am o idee!!!! AV, cu conditia ca fiecare dintre cei care participa la CN (ASOCIATIE sau LRC) sa fie reprezentata de o singura persoana care sa le reprezinte interesele si care sa aibe drept de vot!!!! Exemplu:
APCR = 13 CLUBURI = 1 REPREZENTANT
LRC = 8 CLUBURI = 1 REPREZENTANT
ACVILA = 1 CLUB = 1 REPREZENTANT
SOIMUL = 1 CLUB = 1 REPREZENTANT
ETC = 1 CLUB = 1 REPREZENTANT
ETC ........ . ....... .. . ....................

AV SA POATA VOTA NUMAI IN CAZ DE EGALITATE DACA VA FI CAZUL!!!! In cazul APCR sau LRC,(care sunt compuse din mai multe cluburi), INDIFERENT CITE CLUBURI VOR PARTICIPA LA CN DIN PARTEA LOR!!!!sa nu poata vota decit printr-o singura persoana pe care o vor delegata.Toti presedintii de cluburilor care vor sa participe la CN sa poata participa la sedintele care vor avea loc,CA SA POATA CONSULTA INTRE EI SI A LUA DECIZIILE CARE VOR CREDE CA SUNT CELE MAI BUNE si pe care sa le prezinte persoanei pe care au delegat-o cu drept de vot!!!! Cred ca asa nu ar mai fi discutii inutile si nu ar mai fi nimeni avantajati!!!! :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: COMUNICAT APCR 25 mai 2010 - caz Floreasca

Mesaj de Victoras Petcu »

JohnnyB scrie:@victor petcu

domnule da de ce nu iti vezi de administratia baltii si lasi discutile organizatorice si de regulament celor abilitati si celor implicati?
nu vad ce rol ai dumitale in toata aceasta discutie,doar ca esti patron de balta?asa este si parfene si pe deasupra mai este si un pescar de crap cu rezultate internationale,balta pe care o administreaza se cheama TANCABESTI si nu mv2,de ceva ani mai sponsorizeaza si lotul,dar nu l-a auzit,sau vazut nimeni agitandu-se pe aici pe colo asa aiurea cum faci dumneata!

stiu ca aceasta postare te va irita si-ti va racaii caracterul,dar acesta este adevarul de care trebuie sa fi-ti constient!
Simplu domnule!!!! Pentru ca doresc sa infiintez un club si sa participam la anul la CN si nu am dorii sa avem parte de o "tratare mai aparte!!! :wink:
Victoras Petcu

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”