HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Pasa
Mesaje: 350
Membru din: Vin Feb 19, 2010 14:30

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Pasa »

Rog adminu sa inchida pravalia m-am saturat ca toti frustrati sa scrie pe aici ca ala a gresit ca ala a furat
Gata sa inchis
A.V.P.S. SOIMUL
BRONZUL NATIONAL 2010

Darius Handrea
Mesaje: 110
Membru din: Mie Sep 06, 2006 1:20

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Darius Handrea »

@ Pasa

Pravalia s-a inchis de mult zi mai bine cum i ardem la Carp Show saptamana
viitoare vin la Constanta la turneul Academiei G Hagi si stabilim detaliile pe terasa
la Iaki.

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de mirceaef »

andrei vladeanu scrie: tu esti principalul vinovat pentru ....
in al doilea rand, intr-adevar asa am dorit si eu si majoritatea cluburilor APCR. ca acest campionat sa fie arbitrat de voluntari ai cluburilor noastre. la sinaia, cand campionatul era compus din 12 cluburi APCR.
da, tu esti principalul vinovat. daca aveai bunul simt sa citesti caietul de sarcini al organizatorului, facut de prichici, ai fi vazut negru pe alb: fise autocopiative!!!

da' tu esti prea valoare sa citesti ce scrie prichici!

TU, citeste cu atentie, TU, andrei vladeanu, nu i-ai vrut pe cei din aps!!!! Tu, numai TU! restul au fost toti de acord cu arbitrajul lor!!!

dar tu esti mult prea valoare iar noi suntem mult prea copii de gradinita!!!

ai facut praf, da' praf, campionatul cel mai promitator din istoria CN!!! TU, andrei vladeanu!!!

PS:
nu conteaza cine a castigat! conteaza imaginea. imaginea a jalnica!!!!
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Darius Handrea
Mesaje: 110
Membru din: Mie Sep 06, 2006 1:20

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Darius Handrea »

@ Pasa

Poate o punem si de un transfer :wink: :wink: :wink:

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Val »

@ciobea mihai

vad ca a devenit o moda pe acest Forum sa iti prezinti intai "cazierul" , numarul de lantisoare si ghiulurile , numarul de masini operate prin Germania , mercurialul la rulmenti prin Turcia , samd . Nu de alta dar in afara de cativa baieti cu adevarat bazati si pe care culmea , ii cunosc de mult si ne respectam cu adevarat , s-a umplut Forumul de falsi "smecheri" de mucava .
Nu conteaza cu cine stai de vorba , conteaza ce scrii ca raspuns la o postare - adica sa spui ceva .... , orice , dar sa aiba un sens .
In postarea mea nu vroiam sa spun decit ca in sinea mea ma indoiam ca acest CN va avea un final si uite ca in mare parte datorita ambitiei lui AV , s-a terminat . Ce va fi la anul ? Asta e o intrebare cu zeci de raspunsuri , dar sigur va fi mai mult mai greu sau foarte simplu - conteza ce invataminte se vor trage din erorile acestui an . Si cine le va trage .

Felicitari inca o data tuturor cluburilor implicate in proiect , indiferent de ce organizatie mama apartin .

PS - intre timp sa stii ca m-am mutat la Lago di Garda , in Italia si au astia pe aici niste biciclete pe care le lasa pe strada aiurea , fara lant . Cred ca e o paine de mincat ..... I-a vezi , poate te combini Maine plec in Tirol si o sa verific pentru tine si smecheria aia cu staniolul si marmotele ....

PS - il salut pe fratele meu Cezar !!

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Gabi Tomulescu »

FCristea scrie:Nu e hotie, nu e eroare de arbitraj, e o eroare de calcul a unei valori interimare care nu schimba cu nimic o valoare finala oficiala. Este frustrant intra-adevar dar acceptarea infrangerii este foarte grea in conditiile in care iti ajuti si prietenul "de la Tzara" ca sa iti faca curat in fata pana in finala in care ti-o trage si tie. Asta e intr-adevar greu de digerat. Cautati un vinovat sau un hot? Nu cred ca gasiti vreun hot.... Dar vinovati suntem cu totii cate putin pentru ca circumstantele au facut ca PlanetCarp sa prinda mai mult peste fara ca voi sa vedeti asta pe parcursul finalei.

Daca ar fi dupa Becali, numai Steaua ar juca in Champions League.

Eu sunt Felix. Un GRAS cu okelari care bea Mai mult ca Genes , cu rulota insciptionata in culorile clubului Planet (nu m-a platit si nu m-a obligat nimeni sa o fac).


circumstantele?????? dupa campionatul mondial probabil ca veti si declara exact modalitatea prin care ori ati introdus un peste de 10.3 kg pe foaie in spatiile lasate libere de arbitrul de pe B ori eu stiu ce soricarii ati mai facut voi pe acolo. oricum modul in care v-ati calificat .... nu e sportiv. timpul va scoate la iveala totul. eu mai astept si inca mai sap.asa de amorul artei pentru ca este prima oara in viata mea cand contest ceva si nu vreau sa ramana in coada de peste. cat priveste asta cu prietenul de la tzaara...nu stiu daca premeditat s-a gandit cineva la asa ceva. Pur si simplu Piticu a avut incredere oarba in "nashu" Gabi Sandu si acesta din urma ajutat de voi l-au ars pe el , pe noi, si pe toti componentii lotului Carping. asa ca mai subtire cu conjuncturile...
tocmai d'aia nu meritati nici un fel de felicitari...


combinati si prin Anglia ceva ... eventual jur stiti ce ati merita? sa fie surprins un pescar fara vesta si sa fie eliminata o echipa. si sa tipati ca v-au eliminat ca le-a fost frica de voi...
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Gabi Tomulescu »

fac referire la ce a facut staff-ul tehnic al Clubului Planet in finala de la Moara Vlasiei.
Pescarii sunt absolviti de orice vina sau banuiala pentru ca ei nu au avut habar de nimic ce s-a intamplat in jurul lor...ceea ce s-a intamplat le-a fost facut cadou.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Gabi Tomulescu »

exista 2 filmari in care odata un pescar de la standul B3 (legio) nadeste fara a avea vesta pe el, iar arbitrul sef ii atrage atentia sa-si puna vesta ca e pasibil de avertisment...si una in care Gabi Sandu face drill fara a avea vesta pe el ( a doua abatere)...la care s-a facut contestatie, dar din pacate "ocaua mica" a fost folosita din nou. Mentionaez aici pentru Vladut si pentru cei care au mai sarit in sus ca nu e drept si ca au fost vanati...ca ...atentie...! Gabi Sandu daca s-ar fi plimbat prin stand fara vesta pe el nu era nici o problema...dar ce cauti sa faci dril fara vesta, sau sa nadesti ? am impresia ca noi cei care nu am iesit in nici un fel din litera regulamentului am fost luati mai de prosti...si de cine...de oameni care acum 2 ani cand l-au eliminat pe cornel Serbu din finala au avut milioane de argumente ca acesta incalcase regulamentul...deci eliminarea s-a facut conform regulamentului. acum ce s-a intamplat ...sau sa mentionam ca nu toate punctele din regulament pot atrage eliminare. a fost rea intentie pe fata...orice ati spune.
astea sa ramana marturie ce ocrotita a fost Planet Carp in finala de la moara vlasiei. poate o gasesc si pe cea cand echipa de pe A1 nadea cu mana noaptea boiliesuri si bulgari
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de cornelserbu »

gabi scrie:combinati si prin Anglia ceva ... eventual jur stiti ce ati merita? sa fie surprins un pescar fara vesta si sa fie eliminata o echipa. si sa tipati ca v-au eliminat ca le-a fost frica de voi...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Gabi Tomulescu »

mai exista imagini (acum le-am vazut) in care arbitrul Planet de pe C cantareste la Gabi Sandu (C2) si nu face tara cantarului dupa fiecare peste. asta e una iar a doua cantarul indica 4.41 iar arbitrul (tot de al Planet) dicteaza 4.42 (greutate care a aparut in momentul in care a atarnat sacul de cantarire dar s-a modificat imediat in 4.41)... si la Floraru si la Mircea acelasi arbitru spunea " nu va suparati dar eu scurg salteaua de cantarire de apa inainte s-o agat pe cantar".

Oamenii astia au avut sarcini stabilite sa incalce regulamentul la limita la care pot sustine ca au gresit.
asa v-ati calificat voi la Campionatul Mondial pentru ca repet finala nu ati castigat-o.
Gabi Sandu daca vrei filmarile pot sa-ti fac niste copii...asta ca sa fii mandru de ce au facut arbitrii tai.
Sper ca oamenii astia sa nu mai arbitreze niciodata ca sa nu mai arda si alti pescari. pe noi ne-au prajit acum si nimeni nu vrea sa vada nimic...
nu pot sa cred cata liniste e pe marginea acestui subiect fata de cel cu "valiza"...nu pot sa cred ca se atribuie merite unui lot care, sincer ma intreb, daca nu cumva la fiecare mansa au facut lucruri d'astea cu arbitrii...pentru ca oamenii (arbitrii) au fost aceeasi.

Acum dupa cat suflet am pus in fenomenul asta, pescuitul de competitie ... concluzia mea e car ar fi trebuit sa ma doara' maciuca...acum e prea tarziu...
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”