HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de gabisandu »

gabi scrie:combinati si prin Anglia ceva ... eventual jur stiti ce ati merita? sa fie surprins un pescar fara vesta si sa fie eliminata o echipa. si sa tipati ca v-au eliminat ca le-a fost frica de voi...
Tu poti sa-ti doresti, numai ca pe ei nu-i intereseaza Gabi. Pacat ca ai fost anul trecut la un CM si nu ti-ai dat seama ca spiritul acestui campionat nu este sa urmaresti micile greseli precum purtarea unei veste ci sa-ti vezi de treaba in stand si sa prinzi mai mult peste decat ceilalti.

Baietii de mai jos sunt campionii mondiali de anul trecut atat cu echipa cat si la individual. Gabi Sandu si Dan Dochia putea sa le faca contestatie. Cu toate ca postul arbitrilor francezi era chiar langa standul lor, nici ei nu au facut-o. Nu de alta radeau si curcile daca o faceau. Te asigur ca Hennie nu a prins mai mult peste pentru ca nadea fara vesta si nici pe noi nu ne-a dezavantajat acest fapt.
DSC_1017.JPG
DSC_1017.JPG (201.94 KiB) Vizualizat de 1157 ori
DSC_1023.JPG
DSC_1023.JPG (169.15 KiB) Vizualizat de 1157 ori
DSC_1026.JPG
DSC_1026.JPG (196.79 KiB) Vizualizat de 1157 ori
P.S. - Dar daca vrei putem sa le facem contestatie, nenorocitii au castigat CM-ul pe nedrept. Au avut sigur blat cu francezii.

Avatar utilizator
Pasa
Mesaje: 350
Membru din: Vin Feb 19, 2010 14:30

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Pasa »

@GABI SNDU
NE LASI CU VRAJEALA ASTA DE LA MOLDOVA AVETI MARE NOROC.................................................................. 8)
A.V.P.S. SOIMUL
BRONZUL NATIONAL 2010

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ Gabi Sandu

in treaba cu vesta un lucru iti spun. daca nu se face nici o contestatie poti face ce faci tu acum si sa spui; uite ca mai fac si altii. dar cand se scrie o contestatie , se si plateste iar raspunsul este contrar regulamentului te rog sa nu insisti sa ma convingi. defap situati asta cu vesta , semnalata de noi in concurs, a fost ca sa scoatem la lumina faptul ca v-ati bucurat de tratament preferential din partea organizatorilor si a arbitrului sef.
iar daca tu crezi ca scopul unui Campionat Mondial este numai sa prinzi peste fara sa respecti regulamentele de desfasurare si de conduita...dute acolo si pescuieste in p...a goala ca nu scrie la regulament ca nu ai voie. asa ca poti face ce vrei cum vrei numai peste sa prinzi.
te mai intreb inca odata..dar tara nefacuta la voi la stand, faptul ca cantarul indica 4,41 si arbitrul vostru dicteaza 4.42, enigma spatiilor lasate goale pe fise, acel peste sau mai bine zis acea greutate de 10.3 kg care apare si dispare precum Fata Morgana...astea ce sunt Gabi...strategii si conjuncturi...asa sa faceti si in Anglia...

asa ati devenit si voi combinatori...

in afara de voi cei de la Piatra Neamt(si acolo cred ca sunt oameni care au semne de intrebare) si inca cativa care din dorinta de a nu fi fost Carping cea calificata va dau dreptate ...multi,multi pescari si-au dat seama de ce ati facut voi la Moara Valsiei...
asa ca ... eu inteleg ca tu nu ai stiut nimic(asta spui tu)...dar daca eu iti pot demonstra anumite aspecte si tu inchizi ochii. esti rauvoitor.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Dan Mitranescu »

@ Gabi Tomulescu

De ce nu esti Campion National si pe 2010 ? Din cate stiu eu titlul se acorda unei singure echipe de 2 ...

Si in alta ordine de idei fara a face referire directa la ce se intampla acum:

1. Cantarele intermediare trebuie sa fie oficiale si "batute in cuie".
2. Echipa careia i se greseste cantarul intermediar este singura in masura sa conteste valoarea acestuia. Totodata este singura care poate fi sanctionata pentru o astfel de gresala. ( Ex.: daca gresala este cu minus atunci ramane asa ,iar daca este cu plus atunci valoarea acestuia se scade din valoarea reala ...in situatia in care nu se face contestatie ).


Stam in concursuri si ne scoatem ochii pe cantare , chemam cate doi martori , semnam pe trei coloane , iar apoi dintr-o "gresala omeneasca" cantarul intermediar este mai mare ... Daca verifica cineva ... bine ...daca nu ... felicitari si ne vedem la urmatorul.

In toate concursurile in care am fost pe podium nici unul din cei pe care i-am subclasat nu mi-au verificat calculele de pe fisele alea super semnate ... si invers nu am verificat niciodata fisele celor care m-au invins.

A verificat cineva dintre concurenti fisele celor care i-au invins ? Poate daca rezultatele erau foarte stranse ... si nici atunci ...
Daca "gresala omeneasca" era cu zeci de kg nimeni nu se mai incumeta sa verifice peste cu peste rezultatul.

Scuze pentru off topic ...

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Gabi Tomulescu »

nu m-am gandit pina acum la asta. in 2007 chiar daca lotul din care faceam parte a iesit pe locul 3 eu cu MIhai am primit titlul de Campioni Nationali pentr ca am castigat finala ( am avut cel mai bun rezultat din toate echipele).
Nici in 2008 nu s-a mai acordat titlul acesta la individual.
Poate asa ar fi fost normal sa se acorde titluri si la individual. cu siguranta acest lucru ar fi facut ca si componentii lotului care nu mai are sanse la calificare sa se bata pina la final pentru ocuparea unui loc cat mai sus la individual.
dar cel mai bine stiu organizatorii de ce , cum si in ce fel.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de gabisandu »

gabi scrie:esti rauvoitor.
Am fost rau intentionat tot timpul cu voi Gabi. Am fost rauvoitor ca am interzis arbitrilor sa va faca contestatie cand mi-au spus de Silviu. Era o marsavie din partea mea daca faceam asa ceva. Sunt convins ca Silviu a prins tot atatia pesti cu sau fara vesta si nu ar fi meritat contestatie. Eu am meritat-o, probabil.
DSC01701.JPG
DSC01701.JPG (68.27 KiB) Vizualizat de 930 ori
DSC01681.JPG
DSC01681.JPG (141.2 KiB) Vizualizat de 930 ori
DSC01680.JPG
DSC01680.JPG (104.72 KiB) Vizualizat de 930 ori
P.S. - Nu mai da vina pe arbitrii nostri sau pe Adi Lupu. Daca vrei sa gasesti vreun vinovat gaseste-ma pe mine, nimic nu s-a facut fara stiinta si aprobarea mea. Daca tu crezi ca cineva te-a furat, daca tu crezi ca a fost o conspiratie pusa la punct si esti convins de acest fapt, atunci eu sunt singurul vinovat.
P.S.2 - Ti-am raspuns in continuare pe acest topic din respect pentru tine, cu toate ca m-ai jignit de mai multe ori si scuze nu ti-ai cerut. Iti spun pentru ultima oara, nimeni nu a furat nimic din partea lui Planet Carp iar daca vrei sa-ti traiesti viata atacand clubul nostru pe aceasta tema, este o alegere personala. Nu iti mai raspund Gabi, pentru ca asa cum ai spus chiar tu, nimeni nu te poate convinge si nu am energie sa te conving de ceva de care tu esti ferm convins.

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Gabi Tomulescu »

silviu florescu trebuia sa primeasca avertisment si punct. ca nu ati facut contestatie a fost un mare avantaj pentru tine. daca silviu ar fi fost avertizat ca pescuia fara vesta, lucru care er fi fost absolut normal si regulamentar. nu vad cum ai mai fi putut scapa tu de eliminare.
Brusc te-ai transformat in scutul echipei tale de arbitraj. Eu nu-i cunosc si nu am dat nici un nume. I-am exemplificat prin functia pe care au avut-o.



Din toate puterile am incercat sa demonstrez ca a fost hotie ...dar nu am nici o dovada clara a acelui fapt. (cu 10.3 kilograme). ala ramane misterul finalei...cineva din clubul Planet a spus mai devreme

FCristea scrie:.... Dar vinovati suntem cu totii cate putin pentru ca circumstantele au facut ca PlanetCarp sa prinda mai mult peste fara ca voi sa vedeti asta pe parcursul finalei.
iar filmarile "stau in picioare" si dovedesc ca kilogramele prinse de echipa Planet de pe standul B3, care erau afisate pe panoul din spatele standului nu cuprindeau acele 10.3 kilograme in nici un moment al competitie din data de 16.07 pina la finalul concursului. Afisajul era cat se poate de oficial pentru ca :

"Organizatorii trebuie sa instaleze la fiecare stand un panou care indica numele si asociatia/clubul din care fac parte pescarii precum si numarul si greutatea pestilor capturati. Acest panou trebuie actualizat la fiecare 12 ore." - extras din regulamentul oficial al competitiei


deci regulamentul obliga organizatorii sa afiseze rezultatele partiale...dar nu mentiona ca acestea trebuie sa fie si cele corecte ...nu? :lol: :lol:
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de andrei vladeanu »

daca se va pune problema cedarii cupelor, medaliilor si tricourilor de catre Planet catre Carping (pe motiv de afisaj sau veste sau alte manevre) eu as sugera ceva

- sa profitam de ocazie si sa-l declaram pe mitranescu campion national la individual

sa fie bine pt toata lumea
The One Team

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de Dan Mitranescu »

andrei vladeanu scrie:daca se va pune problema cedarii cupelor, medaliilor si tricourilor de catre Planet catre Carping (pe motiv de afisaj sau veste sau alte manevre) eu as sugera ceva

- sa profitam de ocazie si sa-l declaram pe mitranescu campion national la individual

sa fie bine pt toata lumea
... este totusi nevoie de doi ... te bagi ?

p.s. asta ai inteles din postarea mea ?

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ

Mesaj de andrei vladeanu »

Dan Mitranescu scrie: ... este totusi nevoie de doi ... te bagi ?
nu ma bag. cineva trebuie sa si munceasca...
The One Team

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”