CARP SHOW a inceput

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARP SHOW a inceput

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@costel stanila

s-a punctat tenul dar ma sti tu pe mine un asa mare pescar de ten...am luat cateva bucati gen ... max 7-8 dar am luat si crapi gramada. ca am avut peste 300 kile. retine...locul e bunicel.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARP SHOW a inceput

Mesaj de Gabi Tomulescu »

am auzit azi ca s-a pus in miscare o vorba cum ca eu cu Mihai am pescuit la porumb la Carp Show ( cand regulamentul interzicea asta). Am avut boiliesuri rotunde de 18 mm in compozitia carora exista spartura de porumb si atat. N-am luat cine stie ce la ele drept pentru care le-am abandonat.
Cine are curaj sa ma acuze in fata si sa nu mi-o demonstreze il scuip direct in ochi oricine ar fi. Jur!
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: CARP SHOW a inceput

Mesaj de petre iulian »

Felicitari Senzor .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CARP SHOW a inceput

Mesaj de Vladut Mateianu »

Multumim tuturor ptr felicitari, dar in special crapilor de la Tancabesti care au colaborat perfect cu noi ! :D
In standul in care am pescuit(Dinamo, alaturi de Andrei Vladeanu apoi de Maestru) am reusit sa punem pe mal foarte multi crapi mari (chiar suspect de multi ! :D ) , reusind o medie de exceptie ptr Tancabesti : 14 kg, 15 kg, 2 x 16 kg, 17 kg si 19.8 kg.........
In rest cativa "ciortani" de 7-8-9 kg :D si foarte multa voie buna si ...bulan ! (Jubi stie !)
Un concurs frumos, este ptr prima oara cand am simtit ca absolut toate echipele prezente au sanse sa castige, de aceea si nivelul ridicat al competitiei..... Felicitari echipei Abc ptr daruire si motivatie, cred ca la anul Senior Crap va avea un cuvant de spus la CN 2010.
Multumesc colegilor de echipa ptr acest ultim concurs impreuna.A fost o onoare......
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARP SHOW a inceput

Mesaj de andrei vladeanu »

o pilda buna a acestui concurs o constituie, dupa parerea mea, problema echipei noastre din sectorul B, pe locul numit "parcare".
ei bine, acolo, dupa 30 de ore aveam un peste de 7 kg. sorin rudeanu (dublu vice-campion mondial !!) a iesit din proprie intitiativa, fara sa-i fie rusine, spunand:"nu-i dau de cap". a intrat maimutoiul langa gogu si au inceput sa prinda constant inca din prima ora a schimbarii. totusi, pierdusem prea mult teren ca sa poata recupera mai mult decat un loc, doua.
daca in acest stand s-ar fi pescuit bine de la inceput, concursul nu ar fi avut istoric. adaugati 30 kg (nu mai mult) in clasament si veti vedea ca am dreptate.
insa frumusetea concursurilor pe loturi mari tocmai aceasta este. ca un lot merge in anumite pozitii bine, iar in altele mai slab. cine repara mai repede greselile castiga. daca se pot repara...
Fişiere ataşate
Groapa.jpg
(30.53 KiB) Descărcat de 590 ori
The One Team

Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: CARP SHOW a inceput

Mesaj de Doru Ionica »

Si tocmai acum cand se "toarna asfalt" voi vreti sa iesiti din "GROAPA"...pacat!!!
BRAVO SENZOR !!
C.S.OLTENIA FISHING - Craiova

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”