COMENTARII CAMPIONATUL NATIONAL

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Cornele, tata, cind in prima manse i-am avut in fata pe Gogu cu Piticu si i-am vazut pescuind ca un metronom, cand in mansa 2 i-am avut langa mine pe Floreata cu Nicu Cioara si am vazut cum scoteau crapii unul dupa altul de parca erau campioni, iar cand in ultima mansa am stat langa Vladut si Andrei si am vazut cum lansa Vladut, sau cum statea Andrei si contempla apa o ora intreaga, dupa care schimba ceva (tare as vrea sa stiu ce) si incepea iar sa prinda, trebuie sa fiu cel putin nebun sa spun ca nu s-a calificat cine trebuie, nu crezi ?!?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

eu cred ca tot au fost furaciuni si manevre! :D
The One Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

manevre....numa manevre ai in cap Andrei...au fost cateva miscari ale unora care au avantajat chiar daca putin o echipa sau doua.aici ma refer la prima mansa cind noi am pescuit in A...dar eu nu-i pot spune manevra ..ci doar lipsa de inspiratie..dar acest lucru l-am discutat cu cei in cauza iar.... bine'nteles ca inca nu stiu ce s-a intamplat exact...Maimutzoiu stie...!!!!!!!!!
nu am alte lucruri de invocat decat poate nesansa care ne-a urmarit..daca in ultima mansa picam C4 si nu C3...aveam sanse sa ne calificam la kg...
da asta a fost...la concursul asta noi nu am gresit cu absolut nimic...asa a fost sa fie...

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Asa e Cornele. Avem deja citeva echipe care aproape ating perfectiunea.
Asta insa e urmare a experientei acumulate in ani cu f. multe concursuri, cu impliniri s-au fara, dar au mers mai departe.
Cu 4 din aceste echipe voi pleca in Portugalia. Suntem un lot cu experienta si putere de lupta. Zic eu ca si anul acesta suntem printre favoriti. Si cu experienta pe care am acumulat-o sa facem si o figura frumoasa.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@gabi
Stai linistit Gabi, Andrei se referea la altceva ! :D Sti si tu, stiu toti pescarii ca exista cativa "domni" care in permanenta sustin ca ei nu castiga niciodata ptr ca sunt furati ! :D
Asa ca Andrei le da apa la moara, poate sa agata vreunul.... :D :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Schumi
Mesaje: 606
Membru din: Sâm Ian 28, 2006 19:51
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Mesaj de Schumi »

Felicitari voua,celor care veti reprezenta Romania si sa dea Dumnezeu sa va onorati blazonul si la final sa fiti pe podium,preferabil pe cel mai inalt loc chiar daca va fi greu,sunt constient ca vor fi cei mai buni dintre cei buni acolo.
FIR INTINS!

Vizitator

BADICA

Mesaj de Vizitator »

tacetzi in plm si nu mai avetzi tupeu sa mai intrebatzi sau sa criticatzi de ce nu am venit la ultima etapa se stie nu pierd eu 4 zile pe balta degeaba sa datzi cu carbid pe anumite locuri sau sa naditzi pe altele sa imi stricatzi mie jobul cu tampeniile voastre sau sa va cumpere cineva rezultatele cu 5000 E participarea. Nici regulamaentul nici bunul simtz nu penalizeaza neparticiparea la un campionat national lung si cu probleme nici macar echipa din care faci parte si te arde. Sa vedem realitatea si sa nu mai stam noi sau sa ne dam cu parerea de unul sau altul. Asta e si asta s-a vrut 4 manse pt 4 randuri de nade vandute nu una si in rest oportunism si mecanica fluidelor.



Radu Badica "aka mai vedem"

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Multumim Shumi, multumim tuturor care ne vor fi aproape cu inima in Portugalia. Pentru voi, pentru Romania, vom incerca sa obtinem medalia de aur ! Asa sa ne ajute Dumnezeu !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Mai bine taceai Radule.
S-au mai bine nu mai scrie in urma consumului de alcool.
S-au cel putin nu mai apleca urechea la un alt demn urmas a lui Bahus, Aurel Lupsan.
Timpenia cu punga de carbid a fost scoasa de el. Asa probabil a vrut sa justifice "performanta" de a scoate 2 locuri 4 si un loc 6.
Recumosc, pt. el e jenant sa fii gaina concursului in fata unor copii s-au a unor debutanti. Dar asta e valoarea lui.
Pacat de Nitu ca se lasa tras in subsolurile clasamentelor de unul dintre cei mai josnici oameni din pescuitul de crap.
Acest Lupsan ani de zile a fost ca o capusa profitind se succesele colectivelor din care a facut parte. De fapt si-a impus prezenta in aceste echipe profitind de functia pe care o avea din partea AGVPS.
Acum de cind APCR a preluat competitiile de crap, i-a fugit pamintul de sub picioare, si face ce stie mai bine. Agita spiritele, suna in stinga si dreapta sa areate cit de nedreptatit a fost el. Culmea ca suna pe cei care nici macar nu au participat s-au pe tine Radule care mai nou face-ti afaceri impreuna.
Partea frumoasa e ca din cind in cind Nitu mai pune copii sa-i arete ce se mai scrie pe internet. Pacat ca nu stie el sa intre direct.
Asa ca in urma postarii tale ma sunat Nitu rugindu-ma sa scriu urmatoarele :
" Sunt pescari care nu stiu sa piarda. Si nu-i plac cei ce fac afirmatii cind consuma bauturi.(aici se referea la Lupsan.)
M-a deranjat treaba cu carbidul.
Acea punga de plastic eu am scos-o din apa cind am recuperat.
Spun cu mina pe inima ca era o punga murdara de noroi cum se mai gasesc pe fundul baltilor noastre si nu mirosea a carbid. Cunosc mirosul carbidului iar acea punga mirosea urit a namol.
D.P.M.D.V. acest concurs a fost corect."
Acestea au fost vorbele unuia dintre cei mai respectati pescari din Romania.
Si acum as mai vrea si eu sa fac o precizare:
Cu 24 ore inaintea ultimei etape am cerut celor 10 arbitri sa asibure paza standurilor.La ultima etapa erau 2 variante din care s-a extras una. Greu de anticipat cu exactitate unde va cadea "marele Lupsan"

In final il rog pe domnul Lupsan Aurel sa intervina cu argumente daca are, pt ca citeste ce se scrie pe aici.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

As mai vrea sa apreciez faptul ca APCR a venit cu 7 echipe in primele 10.
Si acesta ar fii un motiv de care altii nu au loc. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”