COMENTARII CAMPIONATUL NATIONAL

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ busse

Radule, imi pare rau ca trbuie sa-ti spun, dar eu cred ca absenta ta din ultima manse, a influentat rezultatele ceva mai mult decat cei 5000 de euro de care pomenesti...inca o data iti spun ca-mi pare rau, dar asta e realitatea...ti-o spune unul putin mai trecut prin viata, deci n-are rost sa te superi.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cioara
Mesaje: 173
Membru din: Mie Apr 12, 2006 13:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cioara »

Radule,

de unde vrajeala asta cu banii?

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

MISTO :!:

anul trecut era vorba de naftalina...
anul asta carbid...

poate la anu' se da cu basini de strut invelite in coaja de kivi, sa nu se simta... :lol: :lol: :evil:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Asa e Vali si toate astea le scot incapabilii care se fac de cacat in concurs.
anul acesta am platit o gramada de arbitrii (au fost cite un arbitru la 2 echipe + un arbitru sef.
Cu 24 de ore inaintea finalei oamenii astea au facut de paza pe standuri.
In cazul cin 2 echipe mergeau cap la cap, postam cite un arbitru in spatele lor.
Cu toate astea tot nu a fost bine.
Culmea e ca nu scot vorbe cei din primii 9 care nu au prins lotul pt. citeva kg. ci unul care a ocupat de 2 ori locul 4 si o data 6. deci unul cu 14 puncte care a ocupat locul 15 in finala.
Oare de ce tocmai ei nu sunt multumiti ?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Maestre, arbitrajul a costat APCR-ul fix 2.500 euro.Ca sa nu mai zicem de investitia care a fost facuta in paturi, corturi etc care le-au fost puse la dispozitie arbitrilor.Inca aproape 1000 euro.
Am specificat asta, ptr a nu se naste noi barfe, create de oamenii de care pomenesti mai sus.
Apropo de barfe, da ,e adevarat, eu am nadit cu fosfati in fata standului lui Lupsan deoarece eram combinat cu Solomon(cel care a facut extragerea) si stiam ca va trage standul C1 ptr Lupsan.
Lui Radu, incearca te rog sa-i acorzi circumstante atenuante, eu cred ca a fost influentat de cineva din exterior, povestiile cu carbidul aruncat in apa il faceau si pe el sa rada....Plus ca nu prea e stilul lui ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Eu am spus ca Radu a plecat urechea la timpeniile spuse de Lupsan. Atit.
De altfel Radu mi-a comfirmat telefonic ca era matol cind a scris.
Cit despre cheltuielile cu arbitrii si logistica in valoare de 3500euro se mai adauga 4000 euro balta pt. 4 concursuri(aici trebuie sa-i multumim inca o data lui Pasat. Nimeni nu si-ar fi blocat balta o vara pt. 4000 de euro.) si premiile acordate in valoare de 7000 de euro.
In total cheltuielile APCR-ului s-au ridicat la 14.500 euro cu organizarea acestui C.N.
Cine crede ca la asa cheltuieli isi permitea cineva sa strice totul, ori e nebun ori rau intentionat.
Mai mult concursul s-a incheiat abia de o saptamina iar eu trebuie sa rezolv deplasarea lotului. in saptamina aceasta deja s-au facut alte mari cheltuieli.
S-a cumparat o parte de echipament, 1500 euro, biletele de avion alti 4700 euro, s-a rezolvat extrem de greu cazarea cu 2200euro in total alti 8.400 euro. si nu s-a sfirsit, mai trebuie restul de echipament, nada, asigurarea meselor in Portugalia, inchirierea unui buz la care numai motorina se duce in 2000 de euro, carnete de sanatate si multe maruntisuri. in total acestea vor mai scoate din APCR cam 11.000 de euro. Toata cheltuiala se ridica la 33.000 de euro. Din aceasta suma scadem 13.500 euro care au fost adunati din taxa de participare si ramin 19.900 euro. ACESTE CHELTUIELI SUNT SUPORTATE DE A. P.C.R.
Asta e socoteala de acasa. pe acolo nu se stie ce mai iese. Oricum eu sunt pregatit pt. o cheltuiala de 25.000 euro, deci conditii sunt, rezultatul trebuie sa vina. :lol: :lol: :lol:
Am vrut sa fac publice aceste date ca sa inteleaga o data pt. totdeauna toata lumea ca organizarea unui asemenea concurs si deplasarea unui lot nationa NU E O JOACA. E o mare responsabilitate. si cind iti fixezi si un obiectiv raspunderea e si mai mare. EU SUNT PRIMUL INTERESAT SA PLEC CU CELE MAI BUNE ECHIPE IN PORTUGALIA.
La o cheltuiala totala de aproximativ 35.000 de euro NU MI-AS FII PERMIS NICI O MAGARIE.
In concluzie: sunt multumit de lotul pe care il am la dispozitie cunosc valoarea si puterea de lupta a baietilor si impreuna cu experienta si dorinta mea de victorie vom reusi.
Unii dintre concurenti pina anul trecut beneficiau din plin de aceste cheltuieli se lipeau de lot si mergeau pe la C.M. ca in excursie. Nu aveau sarcini, nu aveau responsabilitati ci veneau pur si simplu in excursie. Precizez inca o data , nu se calificau, indiferent de rezultat erau abonati.
anul acesta EU nu am vrut sa-i mai car dupa mine. De aici si frustarea unora. Prefer sa duc oameni de presa acolo in locul acestor hirciogi de apa statuta.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
supercarpio
Mesaje: 91
Membru din: Joi Iun 16, 2005 19:53
Puncte: 0
Localitate: Boston, Massachusetts, USA

Mesaj de supercarpio »

Mult succes baietilor in Portugalia!

-Marius
-Marius (Dr. A)
Carp Anglers Group, USA
http://www.carpanglersgroup.com/

"The ..... is not what it used to be."

Avatar utilizator
Terror-Squad * Alexius
Mesaje: 51
Membru din: Joi Apr 27, 2006 1:16
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de Terror-Squad * Alexius »

corect altu cu succesul bine ca nu ureaza toata lumea MULT noroc :twisted: :evil: :twisted: :evil:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Probabil ca in Boston asa se ureaza. :lol:
Eu il cunosc pe Marius si garantez ca nu-i o rautate. In sufletul lui e alaturi de echipa Romaniei se mindreste cu rezultatele acesteia si popularizeaza pe continentul American valoarea pescarilor Romani.
SALUT MARIUS. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”