Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de gor965 »

Final - sector C :
C-final.jpg
C-final.jpg (987.21 KiB) Vizualizat de 2153 ori
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de Dan Mateianu »

Felicitari tuturor participantilor, castigatorilor, organizatorilor si lui George Iorga pentru fotografiile frumoase pe care le face la fiecare concurs!
Felicitari in mod deosebit echipei Senzor de pe C8 pentru dubla captura. Tinerii pescari sunt debutanti in concursurile de crap, iar rezultatul este unul exceptional!
Felicitari si echipei Senzor de pe sectorul A, condusa de Cristian Jugaru!

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3766
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de odoctee »

Final cu gust amar.
Am întâlnit probabil cea mai neinteresata și comoda echipa de arbitrii.
Pe sectorul c, care probabil pentru a nu face eforturi suplimentare nu a avut plăcerea sa se prezinte la ultimul cântar cel de ora doisprezece, unde aveam două prezentări 6,2 respectiv 15 kg.
Nu schimbam situația în clasament dar făceam cei zece necesari pentru a puncta în clasament.
Nu se poate ca la un sector plin să aduci doar doi arbitri. Eu la dobrogeana am douăzeci de standuri ocupate și doua echipe fiecare cu jumătate de sector.
Păcat, felicitări câștigătorilor și cinste învinșilor.
A, să nu-mi aduc aminte de micile încălcări ale regulamentului gen spomburi la ora opt dimineața.
Cam atât la cald.
Adrian Pelmus sector c stand nr 3,
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de gor965 »

@odoctee

Adrian, o regula nescrisa spune ca la concursurile de genul asta, in care nu ai suficienti arbitrii care sa-ti supravegheze finalul, sa urmareasca cine are peste prins sau cine este in dril, concurentii trebuie sa anunte telefonic sau prin sms daca au peste la cantar pana in ora 12 (sau cand este finalul de concurs). Presupun ca voi v-ati asteptat sa vina arbitrii sa faca ultimul cantar iar ei se asteptau sa fie anuntati ca aveti peste ptr. cantarire. La ora 12 ei s-au dus sa cantareasca exact acolo unde fusesera anuntati si am inteles ca voi i-ati sunat dupa ora 12. Daca ar fi trebuit sa treaca prin toate standurile si sa cantareasca toti pestii probabil ar fi durat inca cel putin 2 ore (2 ore a fost durata minima la o cantarire cu putini pesti pe C-uri) si nu mai punem la socoteala faptul ca n-ai nici o garantie ca pestii sunt prinsi inainte de final. La fel s-a pus problema si pe celelalte sectoare.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Adi Dina
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Feb 25, 2017 12:06

Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de Adi Dina »

gor965 scrie:@odoctee

Adrian, o regula nescrisa spune ca la concursurile de genul asta, in care nu ai suficienti arbitrii care sa-ti supravegheze finalul, sa urmareasca cine are peste prins sau cine este in dril, concurentii trebuie sa anunte telefonic sau prin sms daca au peste la cantar pana in ora 12 (sau cand este finalul de concurs). Presupun ca voi v-ati asteptat sa vina arbitrii sa faca ultimul cantar iar ei se asteptau sa fie anuntati ca aveti peste ptr. cantarire. La ora 12 ei s-au dus sa cantareasca exact acolo unde fusesera anuntati si am inteles ca voi i-ati sunat dupa ora 12. Daca ar fi trebuit sa treaca prin toate standurile si sa cantareasca toti pestii probabil ar fi durat inca cel putin 2 ore (2 ore a fost durata minima la o cantarire cu putini pesti pe C-uri) si nu mai punem la socoteala faptul ca n-ai nici o garantie ca pestii sunt prinsi inainte de final. La fel s-a pus problema si pe celelalte sectoare.


Cea mai transparenta treaba este sa se transforme regulile “nescrise” in reguli scrise....ca ma gandesc ca nu a fost un concurs la mica intelegere. Transparenta multumeste audienta. ;)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3766
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de odoctee »

Pe scurt, sa nu incarc degeaba:

- arbitrii erau la c2, standul vecin le-am facut semn, s-au urcat in masina si probabil uitand au trecut la c4, atunci i-am sunat, sa verifice domn arditru telefonul cu numarul 0722295433 sa vada la ce ora a fost sunat
- a zis ok desi bodoganind, bun m-am pus pe strans in continuare, au trecut ceva minute bune si eu nu se vedeau, atunci partenerul a plecat in cautarea lor pe jos fara rezultat
- a urmat al doilea telefon interlocutorul spunand ca este prea departe si prea tarziu sa mai vina si ca de unde stie el ca nu am prins pestele dupa ora 12.00
- primul peste de 6,2 kg a fost prins la 10,30 iar cel de-al doilea la 11,10 minute, baietii de la c2 pot confirma acest lucru pentru ca erau pe marginea pontonului la ambele reusite
- de asemenea cei de pe c4 pot confirma ce am relatat mai sus
Fara suparare dar am fost deranjat, toate lansetele au iesit din apa la ora 12.00 fix.
dintr-un stand de cacat am reusit ceva, dar din pacate nu s-a vazut pe clasamentul final

Toate cele bune!
Fişiere ataşate
31461017_10212446718186070_8985634863897903104_n.jpg
31461017_10212446718186070_8985634863897903104_n.jpg (115.29 KiB) Vizualizat de 1715 ori
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Avatar utilizator
yuuhuu
Mesaje: 465
Membru din: Mie Ian 21, 2015 14:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de yuuhuu »

O alta problema care trebuie discutata si neaparat trecuta in regulament de catre organizatori, scoaterea pestelui cu intrare in apa ! Bun, la tragere s a specificat ai voie pana la genunchi daca nu rosu si ai voie pana la inceperea competitiei sa iti cureti standul !!! Asa sau nu asa a fost specificat la tragere ?Rog organizatorii sa dea dovada de fair play si sa trateze toate echipele la fel. Intrat in apa e intrat in apa ... CLAR !!! Astept cu nerabdare raspunsuri din partea organizatorilor/particilantilor !!!

Cu stima

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de istratealexandru »

Felicitari echipei Ccc Corbu , in special bunului meu prieten Iohan Kraus !
Felicitari Bogdan si Mitanu , nu este usor sa organizezi un concurs cu 75 de echipe ! Bravo voua pentru fiecare editie , la cat mai multe !

Florin Lozinca
Mesaje: 49
Membru din: Vin Dec 03, 2010 19:38

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de Florin Lozinca »

Cu patru ani in urma atat sotia Isabela Lozinca cat si fiica mea Bianca Lozinca, ieseau campioane nationale la pescuit stationar la senioare si respectiv U23 pe lacul Corbu in acelasi timp prinzand si captura finalei.
Astazi, lacul Corbu imi produce din nou o bucurie imensa: prietenii si partenerii mei de pescuit Testerii #MIKADO Carp Team, castiga una dintre cele mai mari competitii din acest an Carp United Masters 3 in 1 - 2018 sectorul A prinzand si captura din acest sector .

I love CORBU !!!
Fişiere ataşate
31453634_1624180460992688_386968590500233216_n.jpg
31453634_1624180460992688_386968590500233216_n.jpg (77.78 KiB) Vizualizat de 1558 ori

Avatar utilizator
George Szantho
Mesaje: 944
Membru din: Mie Iun 03, 2015 0:10
Puncte: 0
Localitate: Galati

Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de George Szantho »

Finalul concursului Carpunited Masters 3 in 1 cup ne-a asezat pe prima poziție a podiumului pe sectorul A, cu o medie a celor mai mari 10 pești de 13.730 kg, totodată fiind și cea mai mare medie din totalul celor 75 de echipe prezente la acest concurs. Împreună cu colegii mei de la Freedom Mikado Team, am reușit să punem pe saltea foarte mulți pești, printre care și captura competiției pe sectorul A cu o greutate de 17.200 kg. Pe această cale țin să le mulțumesc pentru efortul depus și să le spun că am fost o adevărată echipă trecând în anumite momente de la agonie la extaz și invers! Dar toate astea nu le am fi putut face fara o nada de excepție și țin să îi mulțumesc în mod deosebit lui Razvan Gheorghe pentru gama de nada Carpbait care ne-a a ajutat să prindem foarte mulți pești, având momente când eram cu toate lansetele pe mal. Mulțumim Razvane încă o dată, bilele tale au dovedit că prind nu numai cantitate dar și calitate! Felicitări tuturor câștigătorilor, organizatorilor, lui George Iorga pentru poze, arbitrilor și participanților mai ales celor care au rămas la premiere!
#carpbait #squidcapsuna #crazydumbels #freedommikadoteam #locul1sicaptura

Trimis de pe al meu X3_Soul_Lite folosind Tapatalk

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”