Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
yuuhuu
Mesaje: 465
Membru din: Mie Ian 21, 2015 14:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de yuuhuu »

yuuhuu scrie:O alta problema care trebuie discutata si neaparat trecuta in regulament de catre organizatori, scoaterea pestelui cu intrare in apa ! Bun, la tragere s a specificat ai voie pana la genunchi daca nu rosu si ai voie pana la inceperea competitiei sa iti cureti standul !!! Asa sau nu asa a fost specificat la tragere ?Rog organizatorii sa dea dovada de fair play si sa trateze toate echipele la fel. Intrat in apa e intrat in apa ... CLAR !!! Astept cu nerabdare raspunsuri din partea organizatorilor/particilantilor !!!

Cu stima

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
???

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de ZABELEA »

Felicitari tuturor participantilor si castigatorilor.Multumim administratiei Corbu si sponsorilor Big Fish si Adrian Zarguzon.
Ne cerem scuze pentru neplacerile create de arbitri,, cu siguranta la anul nu se va repeta.Era perfect daca ma contactati pe mine sau pe Bogdan duminica cand s-a intamplat.
Va multumim pentru intelegere.Invatam cu fiecare editie care trece si ne pregatim mai bine pentru anul urmator.
Referitor la cobra am vorbit personal cu baietii de pe C25 si nu au gasit-o.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

Avatar utilizator
yuuhuu
Mesaje: 465
Membru din: Mie Ian 21, 2015 14:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de yuuhuu »

yuuhuu scrie:O alta problema care trebuie discutata si neaparat trecuta in regulament de catre organizatori, scoaterea pestelui cu intrare in apa ! Bun, la tragere s a specificat ai voie pana la genunchi daca nu rosu si ai voie pana la inceperea competitiei sa iti cureti standul !!! Asa sau nu asa a fost specificat la tragere ?Rog organizatorii sa dea dovada de fair play si sa trateze toate echipele la fel. Intrat in apa e intrat in apa ... CLAR !!! Astept cu nerabdare raspunsuri din partea organizatorilor/particilantilor !!!

Cu stima

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
???

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de ZABELEA »

Au fost doua echipe care au intrat in apa, B14 si B21.
B14-a intrat in apa si au scos pestele, au fost sanctionati cu cartonas galben si eliberarea pestelui in cauza.
B21 au trecut cu lanseta prin apa si au scos pestele de pe mal in standul vecin cu acordul lor, au fost sanctionati cu cartonas galben pentru intrat in apa.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

Petcu 79
Mesaje: 141
Membru din: Dum Sep 23, 2012 22:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de Petcu 79 »

Mihai Pripon , tu cu gura ta ai spus ca dacă se intra in apa peste genuchi, Cartonaș roșu adică eliminare ....
Dar sau schimbat regulile in timpul jocului ,ceea ce nu e ok !!!
Acest concurs este prea frumos ,dar aceste combinații îl fac urat credema..
Și pe sector C sa intrat in apa !!!
Asta da nota ca ce sa vorbit la tragerea la sorți , nu a avut nici o valoare și pe viitor se va întâmpla la fel , dacă eliminau fi concurs pe primul care a intrat in apa nu cred ca mai intra cineva ...
Sper ca nu am deranjat pe cineva și nu am nimic cu nimeni ..
Seara buna

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de gor965 »

Petcu 79 scrie:Mihai Pripon , tu cu gura ta ai spus ca dacă se intra in apa peste genuchi, Cartonaș roșu adică eliminare ....
Dar sau schimbat regulile in timpul jocului ,ceea ce nu e ok !!!
A fost mai degraba o confuzie, ptr. ca s-a specificat ca se respecta regulile CIPS-FIPS, ori acolo se prevede galben ptr. intrat in apa mai sus de genunchi. Pana in urma cu cativa ani, era prevazut rosu ptr. aceasta fapta.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie:
Petcu 79 scrie:Mihai Pripon , tu cu gura ta ai spus ca dacă se intra in apa peste genuchi, Cartonaș roșu adică eliminare ....
Dar sau schimbat regulile in timpul jocului ,ceea ce nu e ok !!!
A fost mai degraba o confuzie, ptr. ca s-a specificat ca se respecta regulile CIPS-FIPS, ori acolo se prevede galben ptr. intrat in apa mai sus de genunchi. Pana in urma cu cativa ani, era prevazut rosu ptr. aceasta fapta.
A intrat cu amandoi genunchii ! :)

Avatar utilizator
yuuhuu
Mesaje: 465
Membru din: Mie Ian 21, 2015 14:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Desfasurare Carp United Masters - Corbu, 26-29.04.2018

Mesaj de yuuhuu »

Confuzie neconfuzie eu port un respect deosebit ptr pescari organizatori arbitri patroni etc ... si nu o zic cu rautate dar vorba din cate stiu eu tre sa fie vorba ( chitanta ). s a discutat ceva si trebuie sa se respecte ... asa daca facem fiecare ce vrem si cum vrem si nu dam dovada de fairplay nu stiu unde se ve ajunge. data viitoare propun sa se specifice negru pe alb ...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”