Desfasurare CUPA Balta CHITA 2 Ediția II : 13-15 Iulie

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
Mesaje: 840
Membru din: Sâm Mai 12, 2018 8:25
Puncte: 5000
Localitate: Magurele
Contact:

Re: Desfasurare CUPA Balta CHITA 2 Ediția II : 13-15 Iulie

Mesaj de Eduard Vrabie »

Final
Fişiere ataşate
EV-489.jpg
EV-489.jpg (348.77 KiB) Vizualizat de 1279 ori
Eduard Vrabie
CarpFishing COMPETITION
https://www.e-crap.ro

iulian dascalescu
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 05, 2017 18:41

Re: Desfasurare CUPA Balta CHITA 2 Ediția II : 13-15 Iulie

Mesaj de iulian dascalescu »

O opinie de participant la acest concurs, daca imi permiteti... Din perspectiva concursurilor, Chita 2 este o balta in devenire. Se pot observa cu usurinta interventiile administratiei in a o modela pentru ceea ce isi doresc pescarii de competitie. Desigur, sunt multe de facut, precum popularea cu peste, amenjarea standurilor, a facilitatilor si a zonelor de pescuit, dar cred ca ceea ce se face acolo trebuie incurajat, mai ales ca nu avem prea multe retete de succes in domeniu, cu exceptiile pe care le cunoasteti (Corbu, Peris si... vreo cateva).
Noi am pescuit pe cap de balta, intr-o zona impracticabila in proportie de 80%, din cauza agataturilor. Am scos de acolo diverse obiecte, am avut chiar si un combo-drill: peste care a venit insotit de un gratar de pe fundul baltii (vezi foto dl. Edy Vrabie). Desigur, este exclusiv vina noastra, pentru ca nu am venit pregatiti pentru o astfel de situatie, asa incat vreo 20 dintre inaintasi au ramas infipti cu plumbi cu tot in agatatura, neavand la noi fire groase.
Acuma despre proprietar... Un tip jovial si preocupat ca lucrurile sa se desfasoare in buna regula. Omul a venit in stand la noi, dar si la toti ceilalti, pentru a ne impartasi din ceea ce stie despre locurile de pescuit. Cele mai multe sfaturi ne-au fost utile, probabil ca si celorlalti. Ne-a oferit chiar mulinetele lui, dotate cu fire groase, dar am preferat sa pescuim cu ceea ce aveam, schimband abordarea.
Am observat ca exista o opinie contrara participarii proprietarilor in competitiile organizate pe balta lor. Exista precedente in acest sens, Corbu si Peris fiind doar doua exemple si niciodata nu au fost semne de intrebare cu privire la corectitudinea competitiilor, mai ales ca - spre deosebire de multe alte domenii - in pescuit avem un corp de arbitri, desi restrans, corect si respectat. Este greu de presupus o relatie ''speciala'' intre arbitri si proprietari, cu atat mai mult atunci cand proprietarul NU este si organizator. Spre binele competitiei, daca sunt dovezi contrarii, de oriunde, acestea ar trebui prezentate. Pana atunci, nu am a spune decat ca prin prisma ''infrastructurii'' de pescuit suntem inca in urma multora, dar supravietuim pentru ca o seama de nebuni, bolnavi de acest microb, au decis sa investeasca... Si nu se pot abtine de la a participa la acest fenomen, chiar in calitate de concurenti. Dar de aici pana la a-i pune la zid e drumul cam lung.
Va cer scuze pentru aceasta postare lunga. A fost doar opinia unuia care a pescuit pentru prima data pe Chita 2.

Avatar utilizator
gdumitru12
Mesaje: 404
Membru din: Lun Sep 30, 2013 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CUPA Balta CHITA 2 Ediția II : 13-15 Iulie

Mesaj de gdumitru12 »

Multumesc participantilor pentru seriozitatea de care au dat dovada, multumesc arbitrilor pentru efortul depus, multumesc Edy Vrabie pentru poze si clasament .

Felicitari castigatorilor si nu in ultimul rand felicitari si cinste invinsilor.

Un concurs palpitant cu multe rasturnari in clasament.
GD

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CUPA Balta CHITA 2 Ediția II : 13-15 Iulie

Mesaj de jdmishere »

Felicitari tuturor participantilor!
Felicitari castigatorilor mai ales lui Florin "Carp System" care a pescuit exemplar de unul singur!
Felicitari George pentru ceea ce faci la Chita 2 si sper sa reusesti tot ce iti propui pentru viitor!
Dragos MARDARE
CS APS

Avatar utilizator
nyc-brk
Mesaje: 609
Membru din: Mie Mai 25, 2011 20:46
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA Balta CHITA 2 Ediția II : 13-15 Iulie

Mesaj de nyc-brk »

Felicitari castigatorilor si participantilor.o balta care promite multe in viitor.felicitari george pt ceea ce faci acolo!
Brk Carp Baits


senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”