DESFASURARE Cupa Tomis Carp - individual Ed. A IV-a - Corbu – Constanta 25-27 septembrie 2020

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
baraflorin
Mesaje: 255
Membru din: Mie Sep 12, 2012 20:56
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: DESFASURARE Cupa Tomis Carp - individual Ed. A IV-a - Corbu – Constanta 25-27 septembrie 2020

Mesaj de baraflorin »

Dragnea Alexandru Eugen -stand B 24


Sent from my iPhone using Tapatalk

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: DESFASURARE Cupa Tomis Carp - individual Ed. A IV-a - Corbu – Constanta 25-27 septembrie 2020

Mesaj de eugen dragnea »

CiprianP scrie:
Dum Sep 27, 2020 13:48
Nenea Dragnea, unchit-o e bine sănătos? 👀
Esti cel putin retardat daca tu crezi ca pe oricine-l cheama Dragnea are vre-o treaba cu puscariasul...
CiprianP scrie:
Dum Sep 27, 2020 13:48
Din câte echipe au fost pe baltă doar tu ai fost nemulțumit... și-ai mai avut și B24 și nici în podium nu ai fost.
Esti in totala eroare...ala e frate-miu...si a venit pregatit pentru un concurs pe cantitate/calitate, dar voi ati hotarat sa-l schimbati in CALITATE 5 pesti fara sa aveti unanimitate...organizatorul nu a avut bunul simti nici macar sa-i comunice asta...daca eram in locul lui nu va permiteam orice ati fi facut sa schimbati concursul...
CiprianP scrie:
Dum Sep 27, 2020 13:48
Asa se întâmplă când te folosești de locul "arvunit" de altul, te-ai bucurat că scapi de avans...
Esti absolut trepanat daca tu crezi ca atunci cand preiei un loc nu platesti avansul dat celui de la care preiei locul...ma intreb daca nu uiti sa respiri uneori in somn ?!?
CiprianP scrie:
Dum Sep 27, 2020 13:48
S-a hotărât, pe baltă, cu acceptul tuturor, formatul de desfășurare. Tu unde ai fost?
Esti sigur ca a fost ACCEPTUL TUTUROR de care spui? Sau doar,in prostia ta, crezi tu ca a fost asa?
CiprianP scrie:
Dum Sep 27, 2020 13:48
Am vrut la un moment dat să vin să-ți cer banii de benzină și de dezinsecția mașinii care te-a dus de la poartă pe standuri. Dar m-am gândit ca se supără respectivul...
NU STIU CE AI VRUT SA ZICI CU ASTA...DAR DACA INSISTI POT SA TE CAUT SA-MI SPUI PERSONAL...IA VEZI CUM TRAGI FRANA DE MANA SA NU TI-O TRAG EU...
CiprianP scrie:
Dum Sep 27, 2020 13:48
P. S. La Dobrogeana ești înscris? 👀 Facem scandal împreună, vrei? 👀
Ma gandesc sa ma inscriu in cazul asta ... asa ca lasa gura mai mica ca poate-ti fac o baie ca ai cam inceput sa puti !!!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: DESFASURARE Cupa Tomis Carp - individual Ed. A IV-a - Corbu – Constanta 25-27 septembrie 2020

Mesaj de eugen dragnea »

baraflorin scrie:
Dum Sep 27, 2020 19:15
Dragnea Alexandru Eugen -stand B 24


Sent from my iPhone using Tapatalk
De unde ai scos numele asta ?!?
Mai informeaza-te ca esti in ceata rau...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: DESFASURARE Cupa Tomis Carp - individual Ed. A IV-a - Corbu – Constanta 25-27 septembrie 2020

Mesaj de surgeon »

Buna seara! La festivitatea de premiere au fost prezentate scuze pentru inconvenient. Motivele au fost faptul ca balta nu mai raspunde atat de bine pentru un concurs de cantitate, si faptul ca majoritatea a fost de acord cu un concurs de calitate. Nu am reusit sa anuntam pe toata lumea din cauza faptului ca au fost niste schimbări pe lista celor înscriși chiar inainte de concurs si nu aveam numerele de telefon ale tuturor. La deschidere a fost anuntat acest lucru, iar concurentul de pe B24 a întârziat si a venit direct la extragere.
Aceste amenintari nu sunt normale si o sa raportez acest lucru moderatorilor Crapmania. Haideti sa ne liniștim...concursurile organizate de Tomis Carp sunt amicale si într-o atmosfera prieteneasca. Nu suntem organizatori profesionisti si nu o facem pentru bani, si de aceea apelam mereu la Gabi Calota, pentru a nu fi vreo discutie privitor la corectitudinea concursului.
Daca vii la concursurile organizate de noi nu te sfătuiesc sa încerci sa faci scandal.
Sa incercam sa fim moderați in dialog, mai ales ca nimeni nu a spus nimic nimanui la finalul concursului si toata lumea a plecat binedispusa.
Sa ne vedem sanatosi pe balta!

Trimis de pe al meu SM-G973F folosind Tapatalk

Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
CiprianP
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 17, 2016 22:25
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: DESFASURARE Cupa Tomis Carp - individual Ed. A IV-a - Corbu – Constanta 25-27 septembrie 2020

Mesaj de CiprianP »

Nenea Dragnea, să înțeleg că mă ameninți? 👀 Io' nu am făcut-o! Dar devin curios în ceea ce te privește! Pe forum, majoritatea posturilor tale sunt contre. Știi, iti propun ceva, hai sa facem echipă la Dobrogeana! Te bagi? 👀

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: DESFASURARE Cupa Tomis Carp - individual Ed. A IV-a - Corbu – Constanta 25-27 septembrie 2020

Mesaj de eugen dragnea »

surgeon scrie:
Dum Sep 27, 2020 21:21
Buna seara! La festivitatea de premiere au fost prezentate scuze pentru inconvenient. Motivele au fost faptul ca balta nu mai raspunde atat de bine pentru un concurs de cantitate, si faptul ca majoritatea a fost de acord cu un concurs de calitate.
Balta nu mai are decat pestele care este prea costisitor ca sa mai fie plasuit...ce dracu sa mai raspunda pestele cand are o gramada de hrana naturala...
surgeon scrie:
Dum Sep 27, 2020 21:21
Nu am reusit sa anuntam pe toata lumea din cauza faptului ca au fost niste schimbări pe lista celor înscriși chiar inainte de concurs si nu aveam numerele de telefon ale tuturor. La deschidere a fost anuntat acest lucru, iar concurentul de pe B24 a întârziat si a venit direct la extragere.
Sunt absolut sigur ca ai facut toate demersurile posibile sa obti nr. de telefon al unui participant cunoscut de majoritatea pescarilor de competitie si nu ai reusit, asta mai ales ca stiai clar ca trebuie sa ai acceptul tuturor cand faci asta...sunt totusi curios daca chiar toti cei participanti la sedinta tehnica au fost deacord cu schimbarea regulamentului...
surgeon scrie:
Dum Sep 27, 2020 21:21
Aceste amenintari nu sunt normale si o sa raportez acest lucru moderatorilor Crapmania. Haideti sa ne liniștim...concursurile organizate de Tomis Carp sunt amicale si într-o atmosfera prieteneasca.
Orice actiune are parte de reactiune...daca nu mai latra catelul ala aiurea, nu ai de ce sa-ti faci probleme....
surgeon scrie:
Dum Sep 27, 2020 21:21
Daca vii la concursurile organizate de noi nu te sfătuiesc sa încerci sa faci scandal.
Daca va schimbati balta poate o sa incerc...cat despre scandal...catelul tau a zis de scandal, nu eu...eu doar am zis ca nu va lasam sa schimbati regulamentul pur si simplu pentru ca NU se permite schimbarea regulamentului decat cu acordul majoritatii.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: DESFASURARE Cupa Tomis Carp - individual Ed. A IV-a - Corbu – Constanta 25-27 septembrie 2020

Mesaj de eugen dragnea »

...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: DESFASURARE Cupa Tomis Carp - individual Ed. A IV-a - Corbu – Constanta 25-27 septembrie 2020

Mesaj de eugen dragnea »

CiprianP scrie:
Dum Sep 27, 2020 21:29
Nenea Dragnea, să înțeleg că mă ameninți? 👀 Io' nu am făcut-o! Dar devin curios în ceea ce te privește! Pe forum, majoritatea posturilor tale sunt contre. Știi, iti propun ceva, hai sa facem echipă la Dobrogeana! Te bagi? 👀
Nu tin neaparat sa fiu cotizant in "Groapa Marianelor"... dar asta nu inseamna ca nu pot sa trec peste incident si sa nu accept o mana intinsa in semn de pace...sunt totusi un om rational...daca gasesti alta balta iau in considerare invitatia, dar pe fosta balta de CM nu merg nici daca ma inviti gratis...

P.S: retrag si cuvantul "catel" din postarea anterioara ... asta ca sa vezi ca sunt si domn pe deasupra...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Tapu
Mesaje: 49
Membru din: Mar Noi 17, 2015 14:03
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: DESFASURARE Cupa Tomis Carp - individual Ed. A IV-a - Corbu – Constanta 25-27 septembrie 2020

Mesaj de Tapu »

Salutare.

Felicitari pentru organizare. Considerati-ma inscris si pentru editia viitoare.
Felicitari arbitrilor.
Felicitari concurentilor.

Legat de decizia schimbarii formatului....s-a anuntat la tragerea la sorti si nu am remarcat nici o parere contra. Acum....dupa ce s-au extras standurile....dupa ce a inceput concursul...a parut un concurent nemultumit. Faptul ca nu ai ajuns la ora potrivita pe balta, motivand ca ai venit de la Bucuresti, nu te scuza si nu acuza organizatorul care, repet, a anuntat inainte de tragerea la sorti.

Asadar...restul discutiilor nu cred ca isi mai au rostul.

Fir intins!

Avatar utilizator
Gabi Constantin
Mesaje: 102
Membru din: Mar Sep 06, 2016 11:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE Cupa Tomis Carp - individual Ed. A IV-a - Corbu – Constanta 25-27 septembrie 2020

Mesaj de Gabi Constantin »

buna seara

felicitari pentru organizare, felicitari pentru arbitraj, felicitari castigatorilor, felicitari tuturor care au ramas pana la final.
Consider ca este un gest corect si cinstit sa iti feliciti adverasrii, sa aflii pareri, impresii etc.
Chiar daca nu s-au prins pesti multi, a fost un concurs destul de greu, tinand cont de conditiile meteo groazinice in din ultimele 24-36 ore.... absolut groaznice.... dar face parte din farmecul acestui "sport"
voi participa cu mare drag si la editiile viitoare...

respect,
Gabriel
Nume utilizator schimbat din rubi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”