Eliminare Clubul Pescarilor

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@ oana

Ca de obicei vorbesti prostii.
Am sa pun pe internet si foile de arbitraj sa vezi si tu care era situatia la momentul acela.

Tica cu Firimita conduceau SECTORUL C.
Tu nu te baga ca asta e un concurs serios.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

cornel rosioru scrie:@jujak

Tu abtine-te ca nu esti implicat.
Iar mesajele mai ales astazi nu se pot sterge deoarece cei 2 administratori sunt pe balta.
Oana si oricine la noi pe site isi poate sterge singur mesajul din patratelul ala quote
HMMMMMM, MDA , NU SINT IMPLICAT , ESTE F. ADEVARAT , DAR CELE INTIMPLATE ECHIPEI CLUBUL PESCARILOR-TEM , I SE PUTEA INTIMPLA PUR SI SIMPLU ORICAREI ALTE ECHIPE . DE ACEEA VREM SA STIM SI NOI CUM STAU LUCRURILE . DACA SI LA SARULESTI IN SEPTEMBRIE SE VOR INTIMPLA ACELEASI LUCRURII :?: SI DE CE MUSAI IN CONCURSURILE ORGANIZATE DE A.P.C.R, ARBITRII SA FIE MEMBRI A.P.C.R. :?: P.S. A fost o postare mai devreme a lui nea VICTOR . Cine a sters-o inca nu se stie :roll:

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@REGELUI MINCIUNII SI IMPARATULUI DEZINFORMARII

DACA NU ERA PE LOCUL UNU IN ACEL MOMENT ,SI ERA PE SAPTE SAU OPT ,TOT ACEASTA ERA PEDEAPSA :?: :?:
DACA NU SE CALIFICA ECHIPA DE ''LICURICI,MAI PLEACA LOTUL IN SERBIA CU IMPARATUL SEF DE COLOANA :?: :?:
DE CE NU SE DAU REZULTATELE DE SEARA :?: :?: PENTRU CA LA C C A FOST JUSTIFICAREA CA SE PRINDE PREA MULT PESTE SI SUNT PREA MULTE ECHIPE SI NU ESTE TIMP DE CENTRALIZAT ,ACUM SUNT ECHIPE PUTINE SI PESTE PUTIN .......OARE DE CE .................... :idea: :idea:

AI GRIJA IMPOSTORULE .......SE APROPIE STREANGUL


PELICANUL CU GUSA MARE
-----------------------------------------

CALAUL IMPOSTORILOR
Ultima oară modificat Dum Iun 24, 2007 0:04 de către oanavictor, modificat 1 dată în total.
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

mircea_rabaea
Mesaje: 37
Membru din: Vin Iul 07, 2006 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mircea_rabaea »

Dar tot eu am spus ca au fost derogari pe care echipa voastra nu le-a folosit.
Voi nu intelegeti ca pestele putea fii tinut oricit de departe?
Daca stiam asa maestre la primul peste prins intram cu el 120 m in apa sa-l oxigenez nintel , nadeam ca tot eram acolo eventual plantam si pe urma mai ramanea problema de a gasi un pichet de 3 m pt a lega sacul . Asta pt ca stiu sa inot ca de nu .......................
Acea apa mica si tulbure au vazut-o 6 oameni.
Avem 6 oameni care pot vedea fundul apei ( pentru a aprecia ca e mica ) chiar cand aceasta e tulbure :) .
Eu trebuia sa-i cred pe cei doi concurenti?
Se cheama prezumtie de nevinovatie ..............se si aplica ?
Si pe urma nu intelege-ti ca eu nu am participat la aceasta hotarire?
In acest caz ce a schimbat hotararea initiala a arbitrului sef ? Cine avea acest drept ?
Mircea Rabaea
Clubul Pescarilor
www.clubul-pescarilor.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Adriano

Am crezut ca nu mai esti in tara. Ai scos capul?
Mai bine povesteste cum ai furat tu cu oana prima editie a pelicanului de era sa va linseze Nae. El si Mati au fost adevaratii cistigatori. Ati maslui rezultatele la masa verde. Nae nu e mort.
Si nu a fost prima data. oana l-a mai ars pe Nae si stie cind.
Voi doi mai bine abtineti-va.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Firimita
Mesaje: 25
Membru din: Mar Noi 07, 2006 8:41

Regulamentul Oficial CIPS - FIPS e.d

Mesaj de Firimita »

Regulamentul Oficial FIPS e.d Privind Concursurile nationalepe Echipe " Pescuitul Crapului ".
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

CAMPIONATUL NATIONAL DE CRAP - Editia 2007
26 Jan 2007
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania, sub egida AGVPS, anunta organizarea Campionatului National de Pescuit la Crap, Editia 2007.

In urma acestui concurs se va face selectia Echipei Nationale de Crap a Romaniei, astfel:

Perioada de desfasurare: o singura mansa, 21 - 24 iunie 2007 (72 ore);

Locatie: Acumularea Hobaia;

Echipa: loturi de cate trei echipe formate din doi pescari;

Regulament: identic CIPS - FIPS;

Echipa castigatoare isi va alege doua rezerve cu acordul capitanului Cornel Rosioru;

La finalul mansei de calificare se va intocmi, dupa modelul CIPS-FIPS, si un clasament la individual, in urma caruia va fi acordat titlul de Campion National.

Asa a fost postat acest concurs.


Sunt sigur ca organizatorul , care este de fapt si o maimuta betiva nu a citi nici-o data acest regulament.


DECI:

Regulamentul Oficial FIPS e.d Privind Concursurile nationalepe Echipe " Pescuitul Crapului "


BAREMUL DE SANCTIUNI:

31. Sanctiunile sunt urmatoarele:

a) Avertisment pentru incalcarea articolelor 11,19,20,22,23, si 26;

b) Descalificarea pentru incalcarea articolelor 13,14,17, si 35 si
recidivarea dupa avertisment a incalcarii articolelor 11,19,20,22 si 23

Cred ca vreti sa stiti despre ce este vorba la articolul 13,14,17, si 35 :?: :?: :?: :?:

Art.13.

Vor fi validati doar crapii ( oglinda,comuni,golas) si amurii( albi sau arginti). Pentru a puncta, pestii capturati va trebui sa aiba o greutate de cel putin 1500 grame. Aceste dispozitii vor fi mentionate in program si reamintitela reuniunea capitanilor. Pestii vor fi tinuti vii in sacul de crapi ( un singur peste intr-un sac). Sacii trebuie sa fie tinuti scufundatipe toata lungimea lor. fara lest sau alte obiectein interiorul lor; pe toata durata competitiei. Nu este admisa alta metoda de pastrare a pestelui. ( cu apa pana la gat :lol: ). Concurentii trebuie sa fie echipati cu o cantitate suficienta de saci de crapi.
Concurentii care vor prezenta spre cantarire pesti mutilati sau lezati prin lipsa evidenta de solzi vor fi sanctionati. In acest caz, pestele in cauza nu va fi luat in considerare pentru validare. In caz de lipsa de saci, se va cere comisarilor sa efectueze cantarirea pentru a se putea elibera cativa saci.


Art 14.

Nadele si momeala vie sau moarta, icrele, produsele de origine metalica sunt interzise.

sunt permise etc....

Art 17.

Lungimea lansetelor vatrebuisa fie mai mica de 4 m

Mulinetele etc....

Art 35.

ASIGURAREA DE RASPUNDERE CIVILA

Este de OBLIGATIA ORGANIZATORILOR de a angaja o asigurare de RASPUNDERE CIVILA pentru organizarea intregului concurs; etc...
dar cu siguranta nu intelege Maestru curului asa ceva , el crede ca daca l-a pacalist pe Selaru de la AGVSP o sa-i tina la nesfarsit. Sa termit cu tine fraiere stricat.

Pe Vladeanu nu la descalificat pt ca avea firele date stinga dreapt in afara standului.


Campionatul national de CARP din Romania trebuie sa fie in viitor si reorganizat de altcineva, si in nici-un caz pe Hobaia unde nu toti concurenti pot participa din motive personale ale patronului.

Ne-am saturat sa tot fim furati.

Am angajat doi avocati unul la Roma celalalt la Milano pt a ne sustine drepturile in cadrul comisiei CIPS -FIPS care se va intruni pentru a rezolva aceste probleme de hotie din Romania privind organizare concursurilor nationale de carp.

Sa vedem ce parere are si Dl. Marcel Ordan de ce se intampla in Romania.
CLUBUL PESCARILOR

mircea_rabaea
Mesaje: 37
Membru din: Vin Iul 07, 2006 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mircea_rabaea »

@ cornel rosioru

Maestre ca sa nu mai ne lungim in discutii va rog sa raspundeti la urmatoarele intrebari :
De ce arbitrul sef a comunicat initial o decizie favorabila echipei CLUBUL PESCARILOR ca apoi sa se intoarca 180 grade ? Pentru ce era necesara consultarea telefonica cu dumneavoastra ? Oare un arbitru nu trebuie sa aiba o coloana vertebrala rectilinie proprie prin care sa ramana verticali fata de asa zisele intimidari ale vecinilor de stand , martorilor , concurentilor ?
Mircea Rabaea
Clubul Pescarilor
www.clubul-pescarilor.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Firfirica

Mai esti si prost dupa ce ca esti timpit.
Daca ma iei cu regulamentul atunci afla maimutoiule ca ati semnat regulamentul pe care vi l-am dat eu.
Iar daca tie ti-a fost greu sa-ti misti curu si sa duci pestele mai departe nu sunt eu vinovat.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

cornel rosioru scrie:@Adriano

Am crezut ca nu mai esti in tara. Ai scos capul?
Mai bine povesteste cum ai furat tu cu oana prima editie a pelicanului de era sa va linseze Nae. El si Mati au fost adevaratii cistigatori. Ati maslui rezultatele la masa verde. Nae nu e mort.
Si nu a fost prima data. oana l-a mai ars pe Nae si stie cind.
Voi doi mai bine abtineti-va.
@REGELUI MINCIUNII SI IMPARATULUI DEZINFORMARII

NAE BADULESCU ,LA FEL CA SI ZVONKO I-MI SUNT PRIETENI ,DAR CU TOATE ACESTEA EU NU POT SA FAC NEDREPTATI ALTOR CONCURENTI DE DRAGUL PRIETENIEI ASA CUM FACI TU .
NU POT LUA MUNCA UNOR OAMENI SI SA-I NEDREPTATESC IN FAVOAREA UNOR PRIETENI ASA CUM FACI TU .
IM MOMENTUL CONCURSULUI CASTIGAT DE ADRIANO ,EU NU-L VAZUSEM DECAT O SINGURA DATA LA TANCABESTI ,PE CAND CU NAE SUNT PRIETEN DE 25 ANI,DECI DACA AR FI FOST SA FAC VREO ILEGALITATE O FACEAM IN FAVOAREA LUI NAE .
LA FEL ,CU ZVONKO MA CUNOSC DE 16 ANI ,DAR NU AM PUTUT FACE O NEDREPTATE LUI VALI SI LUI FLORARU PE CARE NU I-AM VAZUT DECAT DE TREI ORI IN VIATA ,LA DOUA CONCURSURI SI O DATA LA PESCUIT DE PLACERE ,ASA CUM I-TI PLACE TIE SA CALCI PE CADAVRE NUMAI SA-TI AJUNGI INTERESUL .

AI GRIJA IMPOSTORULE..........VINA TAVALUGUL .............SE APROPIE STREANGUL
PELICANUL CU GUSA MARE
-------------------------------------
CALAUL IMPOSTORILOR
Ultima oară modificat Dum Iun 24, 2007 0:36 de către oanavictor, modificat 1 dată în total.
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Firimita
Mesaje: 25
Membru din: Mar Noi 07, 2006 8:41

Pt rosioru

Mesaj de Firimita »

Dacanu sti, taci din gura...

Acolo unde aveam noi saci legati tie iti trecea apa cu mult peste cap, nici macar nu ai venit la noi in stand, ai vrut sa faci totul tacit ...
CLUBUL PESCARILOR

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”