Open Tancabesti- ultimele noutati si desfasurare

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

petre iulian scrie:ce ti-au mai facut, iar te lasi? :D

da ANDREI ma las si de baut.. :D :D .....vezi ca i-ar a castigat generalul pe sectorul A ....mai greu dar tot A.[/quote]

iar se scrie intr-un cuvant!

ideea e ca SE PUTEA castiga din C!

si nu-mi mai raspunde ca esti obositor.
The One Team

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Obositori sunteti toti cu informatiile astea trunchiate... :evil: Ori spui ce s-a intimplat, pe bune, acolo, ori dai mp sau vorbesti la telefon cu respectivul.

Cu ocazia asta lansez si eu o provocare ! De-odata s-a naravit amurul la Tincabesti pe boiliesuri de carne ? Ca prea multi s-au prins, din cite am auzit...
:wink:

Nini
Mesaje: 545
Membru din: Mie Mai 30, 2007 8:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Nini »

Cezar Bibu scrie:Obositori sunteti toti cu informatiile astea trunchiate... :evil: Ori spui ce s-a intimplat, pe bune, acolo, ori dai mp sau vorbesti la telefon cu respectivul.

Cu ocazia asta lansez si eu o provocare ! De-odata s-a naravit amurul la Tincabesti pe boiliesuri de carne ? Ca prea multi s-au prins, din cite am auzit...
:wink:
Nu s-au prins la boilis-uri...numai mincinosi...
Am dat la pop-up de tuttifruti si la boabe de plastic enterprize tackle, si daca vrei mai in amanunt din alea de sweet corn :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

Acest concurs a fost cel mai placut pescuit pe care l-am facut intr-o competitie.Pesti mari ,greu de scos ,datorita structurilor de pe Avicola 1,un pescuit de precizie a aruncarilor nu unul de viteza .Pot sa zic ca am fost captat de pescuitul in sine mai mult decat de competitie!

Totusi au existat trei mici amanunte care mi-au lasat un gust amar :

1. Nu am stiut ca "EXCLUSIV LA BOILIES" inseamna si o gama diversificata de plasticaraie, de spume poliuretanice, de sclupturi in pop-up-uri, de decupari in talpi de papuci ...!

2.Nu am stiut ca boaba de porumb sparta nu este "O STARE" a porumbului !("porumbul(in orice stare) este interzis atat la carlig , cat si la nadit" )

3.Si una poate prea personala : pentru locul doi pe sector nu am avut macar bucuria unei cupe...si asta pentru ca "nu au fost bani suficienti" intr-un concurs de 1000 euro !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Primele 2 puncte s-au discutat la inceputul concursului, daca ai fi fost prezent ai fi aflat ca asta au hotarat pescarii.Sau macar putea sa-ti comunice capitanul echipei in care ai intrat . Si poate ai fi aflat si ca "orice stare" inseamna de fapt uscat, preparat, fiert, etc.....

La punctul 3 insa...crede-ma este nesimtire ! daca ai fi iesit TU pe 3 ai facut galagie ca de ce nu sunt cupe ptr locul 3.

Si exact acesta este motivul ptr care am hotarat ca de la anul, Vladut Mateianu sa nu se mai ocupe de organizarea nici unui concurs.Ptr ca nu sunt obligat sa suport toate mitocaniile si sa fiu tras la raspundere de catre orice "rezerva" care vine moca pe balta si vrea sa se intoarca cu bani acasa.... :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:Primele 2 puncte s-au discutat la inceputul concursului, daca ai fi fost prezent ai fi aflat ca asta au hotarat pescarii.Sau macar putea sa-ti comunice capitanul echipei in care ai intrat . Si poate ai fi aflat si ca "orice stare" inseamna de fapt uscat, preparat, fiert, etc.....

La punctul 3 insa...crede-ma este nesimtire ! daca ai fi iesit TU pe 3 ai facut galagie ca de ce nu sunt cupe ptr locul 3.

Si exact acesta este motivul ptr care am hotarat ca de la anul, Vladut Mateianu sa nu se mai ocupe de organizarea nici unui concurs.Ptr ca nu sunt obligat sa suport toate mitocaniile si sa fiu tras la raspundere de catre orice "rezerva" care vine moca pe balta si vrea sa se intoarca cu bani acasa.... :evil:
In primul rand nu am vrut sa ajungem la discutii de genul acesta. Si mai ales cu tine...

Am vrut ca pe viitor regulamentele sa se explice din timp, nu la tragerea la sorti . Nu cred ca gresesc ,mai ales ca este parerea mai multor echipe.

Legat de cupe nu am stiut ca te-ai ocupat personal altfel nu cred ca deschideam subiectul ...si asa am precizat ca este un lucru "prea personal" deci fara prea multa valoare in discutiile purtate aici !

Despre cat de "rezerva" sunt eu , cat de "moca" vin la concursuri si cat de tare depind de banii din premii nu cred ca este cazul sa vorbim aici . Nu este o rusine sa fi sarac , dar este greu sa ti se spuna in fata ! :cry:

P.S. Unde-mi fac si eu o cupa ? :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

... Si sa nu ma mai faci rezerva !!! :evil:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Atunci, pe viitor fi mai atent cu ce iti iese din gura, ca si eu m-am saturat sa tot dau explicatii....Si vezi ca nu te-a facut nimeni sarac, nu mai denatura vorbele.
Sper ca de la anul sa te ocupi si tu de organizarea macar a unui concurs si dupa aceea poate o sa mai stam de vorba.

PS Poti sa-ti faci cate cupe vrei, cele adevarate sunt doar cele ce se decerneaza in concursuri.Parol. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:Atunci, pe viitor fi mai atent cu ce iti iese din gura, ca si eu m-am saturat sa tot dau explicatii....Si vezi ca nu te-a facut nimeni sarac, nu mai denatura vorbele.
Sper ca de la anul sa te ocupi si tu de organizarea macar a unui concurs si dupa aceea poate o sa mai stam de vorba.

PS Poti sa-ti faci cate cupe vrei, cele adevarate sunt doar cele ce se decerneaza in concursuri.Parol. :wink:
Am fost si eu ofticat ca am fost batut la general de doua echipe care au prins majoritar ten bazandu-se pe aceste portite din regulament .

Oricum cred ca a prins bine discutia aceasta pentru ca am specificat clar ,pentru viitor,ce inseamna "exclusiv la boilies" si "porumb in orice stare". Pacat ca am incasat eu papara...

P.S. La faza cu "saracia" ... 1-0 ! Nu ai ce sa zici ! :D

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

stai sa ma intorc eu din concediu si ma ocup personal sa-i fac baiatului asta, imi scapa numele lui, o cupa mare, mare de tot.
a intrat in clubul select al pescarilor care pierd sectorul A de la Avicola 1, cel mai bun loc de pe balta! :D
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”