AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Stefan Popescu »

Dacă erai băiat deștept, îți dădeai seama că fac parte dintr-un club afiliat. Dar, asta e. Face fiecare cât poate!
Cât despre participarea la mondiale, mai povestim. Federația a depus actele de afiliere. Cine este deștept, se orientează.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ce cluburi sunt inscrise in federatie ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de ionut72 »

Federația a depus actele de afiliere.
A cata oara? Stim, ne bati la cap cu asta de ani intregi. FIPS-CIPS o sa ti-o dea prin gurita, ca si pana acum. Mai ales de cand i-ai amenintat cu tribunalul cand au hotarat ca pista de la Corbu sa gazduiasca CM.

Carstocea si Fasie fac parte dintr-un club afiliat. Doar ei 2? Ceilalti membri ai lotului de la CM nu fac parte, sau pe astia i-ai uitat? :D

Dupa cum bine te-am mirosit, nu esti decat un pigulici, care-si hraneste ego-ul cu firimituri de la masa celor mari (cei care vor, pot si fac singuri, pe munca, timpul si resursele lor) si la care, evident, tu n-ai loc.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Stefan Popescu »

Vladut Mateianu scrie:Ce cluburi sunt inscrise in federatie ?
Cele care au solicitat afilierea și cărora Adunarea generală le-a admis cererile de afiliere.
ionut72 scrie:
Federația a depus actele de afiliere.
Carstocea si Fasie fac parte dintr-un club afiliat. Doar ei 2? Ceilalti membri ai lotului de la CM nu fac parte, sau pe astia i-ai uitat? :D

Dupa cum bine te-am mirosit, nu esti decat un pigulici, care-si hraneste ego-ul cu firimituri de la masa celor mari (cei care vor, pot si fac singuri, pe munca, timpul si resursele lor) si la care, evident, tu n-ai loc.
Sportivii nu fac parte din federație. Ei sunt sub contracte cu cluburile. Federația doar ține evidența acestora. Cât despre loc, e discutabil. Deocamdată la masa asta stau eu și eu decid cine are sau nu are loc! Ai priceput?

Oricum, sugerez cluburilor sportive să aibă în vedere această ofertă.
Cioflingari ca tine nu au treabă cu federația. Voi doar pe aici, să dați cu zoaie!

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de nit_matias »

Din pacate credibilitatea FRPS are de suferit datorita deciziilor pe care le ia presedintele. Cine poate sa creada ca o sa fie FRPS afiliata pentru a trimite la CM un lot, hai sa fim seriosi. Ce sa zic, mult succes cu afilierea. Din pacate in tara asta asa s-a intamplat cu tot ce mergea bine, i se pune pata lu' unu care vrea sa fie miezul si incepe sa puna bete in roate.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Albert »

Stefan Popescu scrie:și Florin Cârstocea fac parte din federație. Cu acte în regulă!
Pai cum bre, fac parte? Nu te-ai laudat tu peste tot pe unde-ai putut ca i-ai zburat?Ca te-au sapat, ca n-au cotizatia platita si procese si d-astea? Ca daca ei sunt inca in "federatie" inseamna ca presedinte e Cârstocea iar tu esti doar un atarnator.
Bine, tu ai fost si vei ramane un vierme atarnator, un mincinos notoriu dar asta stim doar noi cativa, tu baga mare sa se duca vestea si sa fie toata lumea convinsa ca e asa :lol:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie:..... Deocamdată la masa asta stau eu și eu decid cine are sau nu are loc!......
Un raspuns pe cat de arogant pe atat de real. Dumneata esti departe de a fi un leeder, un carmuitor ... esti doar un sef care toata ziua taie si spanzura ...nu stiu ce faci cand mergi la wc...cum decizi, cine ramane, cine pleca ?!...off, maria Ta, grea meserie ti-ai ales ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de nicuB »

Stefan Popescu scrie:Deocamdată la masa asta stau eu și eu decid cine are sau nu are loc!
Pai dumneata sau Adunarea generala decide?
Nu esti consecvent in afirmatii :)
Vicecampionii mondiali sunt sau nu in federatie?
Daca nu sunt inscrisi, care-i parerea dvs legat de medaliile castigate?

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Stefan Popescu »

Subiectul este altul. Nu vreau să polemizez cu nimeni. Părerea mea o cunoaște toată lumea. Și până și participanții la CM mi-au dat dreptate.
Apropo, eu am fost să-i susțin la fața locului. Voi tot pe aici, pe forum? Cam slabă mișcarea!

gor965,
Mai ușor cu aprecierile. Știi foarte bine că am dreptate. Vezi că ți-am pregătit un Carnet de Arbitru.Poți să vi să-l ridici. Sau ai uitat că ai făcut cursurile la federație? Tu și alții care se tânguie pe forumuri. :lol:

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Albert »

[quote="Stefan Popescu"
Apropo, eu am fost să-i susțin la fața locului. Voi tot pe aici, pe forum? Cam slabă mișcarea!
[/quote]
Pai normal ca umblii creanga. Doar ca noi, de pe forum,ne platim datoriile, nu ne cauta potera sa ne execute. Nici n-avem 'jdemii de procese care sa nu nelase sa dormim noaptea. Vine ea scadenta, nu te ingrijora.Tu fluieri banii dar si cand va trebui sa faci decontul...cat nisip sa scoti din baltoaca de competitii de la Orastie fara sa te traga cineva de maneca...bolovanule.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”