AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de ionut72 »

DumiD scrie:Domnilor, El Presidente a adresat o invitatie cluburilor. L-ati trecut prin toate, de la hazna la Balaceanca, si va simtiti jigniti ca a aruncat si el un nevinovat "imbecili" ca raspuns


Personajul asta trist e presedintele unui srl, care nu reprezinta nimic in lumea pescuitui sportiv si pe care nici cluburile, nici FIPS CIPS, nu dau 2 bani. N-are calitate sa faca nici un fel de invitatie. Care invitatie, pe care o face de ani buni este, de fapt, amenintare cu tribunalul. In fiecare an vine cu aceeasi poveste obosita, ca el a depus actele de afiliere la FIPS, si ca cei care vor sa participe la competitiile oficiale trebuie sa fie inscrisi in srl-ul de la Alba, ala pe care-l cauta portareii. Daca nu, cine participa la CM, organizat de catre FIPS-CIPS, care nu recunoaste calitatea de membru srl-ului de la Alba, va fi dat in judecata.

Pana cand fedratia p.izdii nu va fi acceptata de catre FIPS-CIPS, personajul asta va ramane doar un mascarici, care, in schizofrenia lui, se crede seful pescuitului sportiv. Ce nu stie ratacitul e ca, in momentul in care srl-ul va fi acceptat ca membru FIPS (in locul AGVPS-ului), el va zbura, instant, din orice functie. Asa ca, pana atunci, e liber (la cererea publicului) sa se joace pe aci de-a marele sef. Asta insa nu ne impiedica sa-l luam la perpulis.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Stefan Popescu »

Vladut Mateianu scrie:Asa o fi nea Fane, majoritatea insa suntem asociatii "de prieteni". Cluburile pe care le ai in subordine sunt cluburi sportive adevarate ? Si daca da, ce performante au obtinut in acest sport ?
Mă văd nevoit să te contrazic. Clubul tău este structură sportivă, recunoscută de MTS prin Certificatul de identitate sportivă. Ce faci? Renunți la el? Sau faci contracte la sportivi?
Cât despre performanțele cluburilor din federație, discutăm de anul viitor, când impostura de la CIPS va înceta să mai existe.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de gabi1 »

Stefan Popescu scrie: Cât despre performanțele cluburilor din federație, discutăm de anul viitor, când impostura de la CIPS va înceta să mai existe.
Clișeul ăsta e tocit până la urzeală.

Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Alexandru Popescu »

Domnilor, din punctul meu de vedere si din ceea ce vad pe forum, va dati seama daca omul acesta reuseste sa fie acreditat de FIPS si sa organizeze cn etc... ce o sa faca el cu voi ? Eu nu vreau sa iau apararea nimanui, in general sunt impartial si incerc sa fiu cat mai corect. Cativa din voi m-au cunoscut asa putin pe ici pe colo si cred ca si-au facut o idee. Daca omul Stefan Popescu are probleme sau nu, lasati-l in pace, raspundetii la subiect si atat, doar daca simtiti nevoia. Jignirile acestea aduse la adresa lui si invers nu duc nicaieri, ba mai mult aduc lucruri negative, din punctul meu de vedere. In fine, din cate am observat, singurul lucru ce il pot confirma la el, este diplomatia care lipseste. Restul cu amenintarile etc... este strict problema lui ce vrea sa faca, dar tineti minte, roata este rotunda.
...

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Alexandru Popescu »

Stefan Popescu scrie:

Nu vreau sa intru in polemica cu dumneavoastra , dar am adresat o intrebare lui George, un om in care am mai mare incredere in el, l-am cunoscut, am stat de vorba cu el de cateva ori si prefer sa imi rezerv dreptul de a selecta. Oricum multumesc, dar nu e ceea ce cautam, adica un raspuns de la dvs. Prefer sa imi ofere oamenii care ii cunosc si am incredere in ceea ce zic.
...

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Anti FRPS »

Vedeti aici si ultimele tzepe date de escroc pentru care il cauta lumea prin tribunale :lol:


http://portal.just.ro/176/SitePages/Dos ... d_inst=176


http://portal.just.ro/30/SitePages/Dosa ... id_inst=30


Iar tzeparul mai are tupeul sa faca arogante aici cu voi :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de gabi1 »

Restul cu amenintarile etc... este strict problema lui ce vrea sa faca, dar tineti minte, roata este rotunda.
Nimeni nu a reușit(încă) să oprească timpul, de întors înapoi ce să mai vorbim...
Trenul a plecat și șarlatanul a rămas pe peron cu citația la tribunal în buzunar. Oale și ulcele...! :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Albert »

Alexandru Popescu scrie:Domnilor, din punctul meu de vedere .....
Vad ca esti nou prin zona, nu esti la curent cu personajul. Inainte de-a intra in discutia asta cred ca ar fi mai bine sa te documentezi putin. Gasesti discutii si aici pe forum si pe alte site-uri cu vechime in fenomen.
N-ar trebui sa-ti ia mult sa intelegi ca "discursul" si "argumentele" sunt aceleasi de cand a aparut in zona si sigur ai intelege reactiile pe care le genereaza de fiecare data cand vine cu prostiile astea pe forum.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de gor965 »

Alexandru Popescu scrie: A castigat procese legat de competitiile nationale sau mondiale?
Strict legat de competitii, stiu ca a pierdut procesul prin care dorea interzicerea concursurilor organizate de LRS si AGVPS. Una peste alta, indiferent de cat ne balacarim noi pe forum si cat de tare ne da El Presidente cu legile in cap, faptele vorbesc ... in pescuitul de competitie autohton, federatia cu toti oamenii ei, nu fac cat doua cepe degerate ! Asta e realitatea si o stie toata lumea ...inclusiv cei de la MTS, inclusiv cei de la CIPS ! Ca sa poata sa devina functionala, federatia are nevoie de sportivi de valoare, nu de paznici de parcari licentiati online. Ce nu spune El grande Presidente e ca nu-si poate permite sa primeasca cluburile de crap, de rapitor, de stationar, in federatie, ptr. ca se schimba raportul de forte in Adunarea Generala... asa ca mereu subliniaza faptul ca actualele cluburi din afara federatiei nu indeplinesc cerintele legale si ca daca printre pescari sunt doritori de licentiere sportiva, are el cateva cluburi deja afiliate care-i asteapta cu contractele pe masa. La asa belsug ce atarna in federatia asta nu stiu cum de s-a sarit anul asta peste organizarea campionatului national la crap ... a fost canicula iar, a cazut un steag, si-a rupt unghia arbitrul, s-a pierdut cheia la baza sportiva ...?! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Albert »

gor965 scrie:s-a pierdut cheia la baza sportiva ...?! :lol:
I-a fost luata cheia... :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”