EMISIUNEA "MINCINOSII" INCEPE DUMINICA!

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
vlad.oproiu
Mesaje: 166
Membru din: Mar Mai 05, 2009 16:58

Re: EMISIUNEA "MINCINOSII" INCEPE DUMINICA!

Mesaj de vlad.oproiu »

abia asteptam sa vedem emisiunile pe net.
multumim!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: EMISIUNEA "MINCINOSII" INCEPE DUMINICA!

Mesaj de Vladut Mateianu »

@thl

Emisiunea este buna, are acoperire nationala, nu vad de ce sa nu aiba audienta ! Mai ales daca alocati mai mult timp pescuitului.... :D

Succes ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: EMISIUNEA "MINCINOSII" INCEPE DUMINICA!

Mesaj de THL »

Vladut Mateianu scrie:@thl

Emisiunea este buna, are acoperire nationala, nu vad de ce sa nu aiba audienta ! Mai ales daca alocati mai mult timp pescuitului.... :D Succes ! :wink:
Multumim pentru aprecieri! Formatul propus si aprobat presupune si un material despre turism/locuri nedescoperite/zone incarcate de istorie, care are 5-6 minute. Nu putem si nici nu vrem sa renuntam la el, deoarece cred ca atat timp cat pescuitul se desfasoara in natura nu e normal sa treci nepasator pe langa tot ce te inconjoara. Asa cum descoperim un lac sau un rau cu pesti, de ce sa nu aflam mai multe despre o pensiune frumoasa aflata in inima naturii, o manastire cu un trecut bogat, o rezervatie naturala, etc?
Cat despre audienta... asteptam si noi sa primim cifrele! :wink:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: EMISIUNEA "MINCINOSII" INCEPE DUMINICA!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ok, dar cautati sa fie pensiuni unde sa aiba cces si pescarii, sa fie legate intr-un fel de pescuit ! Sunt pensiuni cu pastravarie in curte, pensiuni langa lacuri, pensiuni in delta(ex. pensiunea de la Lunca a lui Bitner :wink: ) etc.

PS Iar ptr audienta ar trebui mai mult mediatizata emisiunea, momentan cred ca sunt sub 5% dintre pescari care au aflat de ea !!
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: EMISIUNEA "MINCINOSII" INCEPE DUMINICA!

Mesaj de victorash »

@thl
strict profesional..poate gasiti o formula sa integrati mai bine cele 5-6 minute de prezentare turism/locuri nedescoperite in contextul emisiunii. Prima editie am ratat-o, dar in a doua mi s-a parut ca nu se leaga prea bine crapul lui cipica de stiuca din delta si de manastire.
thl scrie:Ar fi frumos, dar trebuie oameni, materiale, banii, stiti si voi...
...eu ce sa mai zic ca trebuie sa umplu 24/24 :wink: succes cu editiile urmatoare
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: EMISIUNEA "MINCINOSII" INCEPE DUMINICA!

Mesaj de THL »

victorash scrie:strict profesional..poate gasiti o formula sa integrati mai bine cele 5-6 minute de prezentare turism/locuri nedescoperite in contextul emisiunii. Prima editie am ratat-o, dar in a doua mi s-a parut ca nu se leaga prea bine crapul lui cipica de stiuca din delta si de manastire.
Pai Manastirea Comana se afla chiar langa Parcul National Comana, Delta Neajlovului, Balta Comana si multe-multe alte locuri de pescuit. Mi s-a parut logic sa nu trec ca gasca prin apa pe langa o ctitorie a lui Vlad Tepes, care se pare ca este si locul unde e inmormantat domnitorul... plus ca are o istorie chiar frumoasa. Duminica viitoare puteti descoperi Delta Neajlovului, cea de-a 2-a delta a Romaniei. E chiar superba!

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: EMISIUNEA "MINCINOSII" INCEPE DUMINICA!

Mesaj de victorash »

nu ai inteles...prezentarea manastirii a fost ok, si toata emisiunea de altfel..felicitari sincere, singura remarca era ca ar trebui gasita o legatura mai buna intre cadre, intre momente...sau poate am eu okiul prea critic :wink: ...voi stiti mai bine.
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: EMISIUNEA "MINCINOSII" INCEPE DUMINICA!

Mesaj de doru_croc »

cipica scrie:Mai nou e al meu :D
Sa-l stapanesti sanatos, sa ai grija de el si sa te ocupi de educatia lui. Nu-l lasa pe forum ca se strica :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: EMISIUNEA "MINCINOSII" INCEPE DUMINICA!

Mesaj de THL »

Pentru duminica (ora 10.00 - Antena 2, reluare luni, ora 09.00) v-am pregatit:

1. Cu Mircea Gheran mergem la pescuit la crap pe timp de iarna in Bucuresti - lacul Floreasca
2. Descoperiti Delta Neajlovului
3. Cupa Romaniei "Pikemaster" 2009 - Holbina, partea a 2-a (ziua a doua de concurs, interviuri cu premiantii)

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: EMISIUNEA "MINCINOSII" INCEPE DUMINICA!

Mesaj de victorash »

..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”