INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de miyagi »

Cucu Ionel scrie:Miyagi, nu te entuziasma prea tare, vezi pe site-ul de rapitori cine-i Fane Popescu si cu ce se ocupa. O sa ai o mare surpriza ... neplacuta. :mrgreen: Si in revista Av.P din noiembrie este un articol semnat de un pescar de stationar, Nelu Sabau, unde o sa ai revelatia ca Fanica a organizat ceva concursuri pe la Doripesco in aceasta toamna unde, pe langa organizarea jalnica, a uitat sa dea si premiile promise! Daca tu-l vrei pe un asemenea om la conducerea unei Federatii de Pescuit ... :oops:
Nu ma intereseaza Ionele cine va conduce federatia ci doar sa se infiinteze. Graul de neghina se separa pana la urma, iar la cati suntem imposibil sa ramana ceva neamendat. Important e sa existe si sunt convins ca nu va putea sa-si exprime "meandrele" dupa bunul plac al consiliului de bord. Ca la inceput vor fi tot felul de stangacii si asta-i posibil. In rest suntem numai ochi si urechi.
Urban culture.

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de marin laurentiu »

miyagi scrie:In sfarsit! Ii doresc lansare frumoasa si La Multi Ani.
ca de obicei... in nota cu care ne-ai obisnuit deja,adica...pe langa fenomen...Federatia cu care se lauda nea caisa asta de vreo 3 ani,nu e altceva decat o alta asociatie de prin Alba...cu vreo 15 mil iti faci si tu maine o federatie ca a lu' nentu' Popescu... :wink:
"lansare frumoasa ":mrgreen: :lol: :lol: :lol:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de miyagi »

marin laurentiu scrie:
miyagi scrie:In sfarsit! Ii doresc lansare frumoasa si La Multi Ani.
ca de obicei... in nota cu care ne-ai obisnuit deja,adica...pe langa fenomen...Federatia cu care se lauda nea caisa asta de vreo 3 ani,nu e altceva decat o alta asociatie de prin Alba...cu vreo 15 mil iti faci si tu maine o federatie ca a lu' nentu' Popescu... :wink:
"lansare frumoasa ":mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Prietene eu n-am pretentii fenomenale cum esti tu obisnuit. Eu sper ca multi altii. E adevarat. Poate sunt mai credul, da` asta e problema mea. Macar am liniste. Dar ca sa crezi ca-ti poti face o federatie cu 15 milioane care sa produca efectele scontate ar trebui sa te cheme mai mult decat Popescu, Marin, s.a. Federatia asta trebuie sa treaca de Registru Comertului, OSIM, AGVPS, etc pentru a coordona activitatile pescuitului sportiv din Romania. Ce mai stiu e ca foarte multi sunt interesati de a avea un for competent care sa gestioneze in liniste si cat mai bine capacitatile de profil si ca ceasul nu se mai intoarce la Bucuresti de mult. Rugamintea mea catre tine si alti "destepti" e sa va pastrati energia pentru ceea ce incercati voi sa demonstrati in "fenomen" ca nu care cumva sa va treziti si voi in aceeasi banca cu mine sau cu altii de pe langa. Hai La multi ani!
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de miyagi »

Acum daca mai si reuseste si are si bube in cap nu pot sa-i urez decat sa-i ajute Dumnezeu (sa-si plateasca politele la timp si sa-si spele pacatele) ca nu cred ca rezista cineva in marota asta care se cheama carpfishing romanesc.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de miyagi »

Cucu Ionel scrie:Miyagi, nu te entuziasma prea tare, vezi pe site-ul de rapitori cine-i Fane Popescu si cu ce se ocupa. O sa ai o mare surpriza ... neplacuta. :mrgreen: Si in revista Av.P din noiembrie este un articol semnat de un pescar de stationar, Nelu Sabau, unde o sa ai revelatia ca Fanica a organizat ceva concursuri pe la Doripesco in aceasta toamna unde, pe langa organizarea jalnica, a uitat sa dea si premiile promise! Daca tu-l vrei pe un asemenea om la conducerea unei Federatii de Pescuit ... :oops:
Chiar m-ai facut curios cu personajul.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de miyagi »

miyagi scrie:
Cucu Ionel scrie:Miyagi, nu te entuziasma prea tare, vezi pe site-ul de rapitori cine-i Fane Popescu si cu ce se ocupa. O sa ai o mare surpriza ... neplacuta. :mrgreen: Si in revista Av.P din noiembrie este un articol semnat de un pescar de stationar, Nelu Sabau, unde o sa ai revelatia ca Fanica a organizat ceva concursuri pe la Doripesco in aceasta toamna unde, pe langa organizarea jalnica, a uitat sa dea si premiile promise! Daca tu-l vrei pe un asemenea om la conducerea unei Federatii de Pescuit ... :oops:
Chiar m-ai facut curios cu personajul.
Are "cota frumoasa" :D . Merci ca m-ai facut atent. Inca odata spun ca nu ma intereseaza cine o face atata timp cat va reusi asta. Nu ma gandesc la vreo prostie cu caracter juridic ci la o Federatie veritabila. Cine stie ce trecere are omu`. Altfel spus cu oameni ca marinlaurentiu nu vad de ce ar trebui sa ne ingrijoram noi astia mai noi.
Sarbatori fericite!
Urban culture.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de gor965 »

miyagi scrie:......Poate sunt mai credul, da` asta e problema mea. Macar am liniste. Dar ca sa crezi ca-ti poti face o federatie cu 15 milioane care sa produca efectele scontate ar trebui sa te cheme mai mult decat Popescu, Marin, s.a. Federatia asta trebuie sa treaca de Registru Comertului, OSIM, AGVPS, etc
Pai chiar ca esti credul daca ii urezi aluia lansare frumoasa si crezi ca poate sa treaca federatia peste AGVPS. Pai p-asta-l cauta unii sa-l execute silit ca e dator si s-a mai judecat si cu AGVPS, ani buni ! Ce pretentii sa ai de la unul care anunta la finalul unui concurs ca banii de premii vor fi virati pe card...dupa ce trece un an fiscal...sau doi...sau trei...si-a sters-o cu banii cotizantilor ?! 8) :lol: :twisted:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de miyagi »

gor965 scrie:
miyagi scrie:......Poate sunt mai credul, da` asta e problema mea. Macar am liniste. Dar ca sa crezi ca-ti poti face o federatie cu 15 milioane care sa produca efectele scontate ar trebui sa te cheme mai mult decat Popescu, Marin, s.a. Federatia asta trebuie sa treaca de Registru Comertului, OSIM, AGVPS, etc
Pai chiar ca esti credul daca ii urezi aluia lansare frumoasa si crezi ca poate sa treaca federatia peste AGVPS. Pai p-asta-l cauta unii sa-l execute silit ca e dator si s-a mai judecat si cu AGVPS, ani buni ! Ce pretentii sa ai de la unul care anunta la finalul unui concurs ca banii de premii vor fi virati pe card...dupa ce trece un an fiscal...sau doi...sau trei...si-a sters-o cu banii cotizantilor ?! 8) :lol: :twisted:
George chiar nu ma intereseaza trecutul lui organizatoric. Problema e a acelora care au fost implicati si cred ca sunt singurii vinovati ca nu si-au rezolvat-o. La fel ca si aici. Ala nu e un precedent ci un arierat. El a iesit cu un anunt pe canalurile de trafic de informatii. Daca lanseaza o informatie falsa vom vedea. Daca nu reuseste se vor vedea mai multe. Dar daca o face? Cu naivitatea mea eu ma impac bine si nu mi-e rusine sa o etalez, insa omul s-ar putea sa vorbeasca despre ceva ce stie doar el. Poate in numele cuiva. Ramane sa vedem. Spun asta de cand am aflat ca Selaru s-a sucit dupa ce AV-ul s-a chinuit bine cu crearea ei.
Si pentru posteritate: baieti prostia a disparut de mult din Romania si a fost inlocuita cu neamprostia, rautatea, infatuarea, etc. Va rog sa fiti mai retinuti cand faceti anumite afirmatii despre oameni. E usor sa jignesti, dar mai greu sa fi iertat.
Urban culture.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de gor965 »

miyagi scrie:............
George chiar nu ma intereseaza trecutul lui organizatoric.
Ba ar trebui sa te intereseze ! Daca pana acum n-a facut nimic concret ptr. pescari, decat a iscat scandaluri si controverse de ce drac sa mai stam sa ne uitam in gura lui ?! Daca prin absurd s-ar fi scos ceva bani din scuipatul pe strada , genul asta de oameni vor infiinta a doua zi federatia nationala de scuipat pe jos...pe sus...peste tot ! Pe Liga la un moment dat ne ameninta pe toti din fenomen cu puscaria daca indraznim vre-o asociatie, alta decat a lui , sa organizam CN ! :twisted:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de miyagi »

gor965 scrie:
miyagi scrie:............
George chiar nu ma intereseaza trecutul lui organizatoric.
Ba ar trebui sa te intereseze ! Daca pana acum n-a facut nimic concret ptr. pescari, decat a iscat scandaluri si controverse de ce drac sa mai stam sa ne uitam in gura lui ?! Daca prin absurd s-ar fi scos ceva bani din scuipatul pe strada , genul asta de oameni vor infiinta a doua zi federatia nationala de scuipat pe jos...pe sus...peste tot ! Pe Liga la un moment dat ne ameninta pe toti din fenomen cu puscaria daca indraznim vre-o asociatie, alta decat a lui , sa organizam CN ! :twisted:
Te-nteleg si-ti dau dreptate din punctul asta de vedere ca e mai usor sa te ascunzi in sanul dujmanului. Acum daca nu ne-am uita in gura lui ar disparea cu totul si poate nici nu s-ar mai vorbi despre el. Daca se intampla asta poate ca nici Rosioru nu mai returna nimic. Deasta zic eu ca trebuie lasat sa vedem pana unde se intinde. A anuntat un termen, niste invitati si o intentie. Nu cred ca e atat de fraier sa iasa asa la rampa si la modul asta daca n-ar avea nimic in cap. Si daca o fi federatia sa o vedem indiferent de cum va arata ea.
Totusi am o intrebare. A inregistrat cineva la OSIM ceva cu termenul? Daca da s-ar putea sa avem si niste indicii.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”