INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de Madalin Dirla »

.........tare as vrea sa ma intanlesc cu dansu sa-i strang mana si sa-l felicit pentru tot ceea ce face pt. pescari :lol: :lol: :lol: :lol:

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de marin laurentiu »

miyagi scrie:
marin laurentiu scrie:
miyagi scrie:In sfarsit! Ii doresc lansare frumoasa si La Multi Ani.
ca de obicei... in nota cu care ne-ai obisnuit deja,adica...pe langa fenomen...Federatia cu care se lauda nea caisa asta de vreo 3 ani,nu e altceva decat o alta asociatie de prin Alba...cu vreo 15 mil iti faci si tu maine o federatie ca a lu' nentu' Popescu... :wink:
"lansare frumoasa ":mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Prietene eu n-am pretentii fenomenale cum esti tu obisnuit. Eu sper ca multi altii. E adevarat. Poate sunt mai credul, da` asta e problema mea. Macar am liniste. Dar ca sa crezi ca-ti poti face o federatie cu 15 milioane care sa produca efectele scontate ar trebui sa te cheme mai mult decat Popescu, Marin, s.a. Federatia asta trebuie sa treaca de Registru Comertului, OSIM, AGVPS, etc pentru a coordona activitatile pescuitului sportiv din Romania. Ce mai stiu e ca foarte multi sunt interesati de a avea un for competent care sa gestioneze in liniste si cat mai bine capacitatile de profil si ca ceasul nu se mai intoarce la Bucuresti de mult. Rugamintea mea catre tine si alti "destepti" e sa va pastrati energia pentru ceea ce incercati voi sa demonstrati in "fenomen" ca nu care cumva sa va treziti si voi in aceeasi banca cu mine sau cu altii de pe langa. Hai La multi ani!
trage frana bre ca o iei iar pe aratura...
ori nu intelegi ori nu vrei sa intelegi...ca de obicei :mrgreen: ..."Federatia cu care se lauda nea caisa asta de vreo 3 ani,nu e altceva decat o alta asociatie de prin Alba"..citeste asta mai cu atentie...omu' de vreo 3 ani trambiteaza sus si tare ca e fondatorul FEDERATIEI...federatie care nu e altceva decat o alta asociatie precum APCR,Pelicanul,etc...nu a fost recunoscuta de nimeni niciodata...si tu poti ,si maine, sa-ti infiintezi o asociatie "FEDERATIA bagatorilor in seama" ca nu te retine nimeni si nici mult nu costa...
cat despre intorsul ceasului...probabil se intoarce prin alte zone(esti provincial si ai oarece frustrari pe tema asta?)...dar ora exacta tot de la Bucuresti se da :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de viorel dulamita »

marin laurentiu scrie:...dar ora exacta tot de la Bucuresti se da :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
...dar ceasul e "fixat" de un ardelean :mrgreen: :lol: :lol: :lol: ...iar "bocaitul" ceasului cinta boc-boc, boc-boc :lol: :lol: :lol: ...
Scuze de off topic.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de miyagi »

viorel dulamita scrie:
marin laurentiu scrie:...dar ora exacta tot de la Bucuresti se da :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
...dar ceasul e "fixat" de un ardelean :mrgreen: :lol: :lol: :lol: ...iar "bocaitul" ceasului cinta boc-boc, boc-boc :lol: :lol: :lol: ...
Scuze de off topic.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
La Multi Ani Dom` Viorel!
Urban culture.

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de Madalin Dirla »

George chiar nu ma intereseaza trecutul lui organizatoric. Problema e a acelora care au fost implicati si cred ca sunt singurii vinovati ca nu si-au rezolvat-o. La fel ca si aici. Ala nu e un precedent ci un arierat. El a iesit cu un anunt pe canalurile de trafic de informatii. Daca lanseaza o informatie falsa vom vedea. Daca nu reuseste se vor vedea mai multe. Dar daca o face? Cu naivitatea mea eu ma impac bine si nu mi-e rusine sa o etalez, insa omul s-ar putea sa vorbeasca despre ceva ce stie doar el. Poate in numele cuiva. Ramane sa vedem. Spun asta de cand am aflat ca Selaru s-a sucit dupa ce AV-ul s-a chinuit bine cu crearea ei.
Si pentru posteritate: baieti prostia a disparut de mult din Romania si a fost inlocuita cu neamprostia, rautatea, infatuarea, etc. Va rog sa fiti mai retinuti cand faceti anumite afirmatii despre oameni. E usor sa jignesti, dar mai greu sa fi iertat.[/quote]

Cornele,lasa-ne tata cu hotomanul asta,nu mai pune botul la gargara ieftin a lui Nea popescu..........tare mi-as dori sa ma intanlesc cu el fata in fata. :wink: :wink: :wink: ............nu de alta dar sa-mi cer scuze ca l-am jignit

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de miyagi »

Madalin007 scrie:George chiar nu ma intereseaza trecutul lui organizatoric. Problema e a acelora care au fost implicati si cred ca sunt singurii vinovati ca nu si-au rezolvat-o. La fel ca si aici. Ala nu e un precedent ci un arierat. El a iesit cu un anunt pe canalurile de trafic de informatii. Daca lanseaza o informatie falsa vom vedea. Daca nu reuseste se vor vedea mai multe. Dar daca o face? Cu naivitatea mea eu ma impac bine si nu mi-e rusine sa o etalez, insa omul s-ar putea sa vorbeasca despre ceva ce stie doar el. Poate in numele cuiva. Ramane sa vedem. Spun asta de cand am aflat ca Selaru s-a sucit dupa ce AV-ul s-a chinuit bine cu crearea ei.
Si pentru posteritate: baieti prostia a disparut de mult din Romania si a fost inlocuita cu neamprostia, rautatea, infatuarea, etc. Va rog sa fiti mai retinuti cand faceti anumite afirmatii despre oameni. E usor sa jignesti, dar mai greu sa fi iertat.
Cornele,lasa-ne tata cu hotomanul asta,nu mai pune botul la gargara ieftin a lui Nea popescu..........tare mi-as dori sa ma intanlesc cu el fata in fata. :wink: :wink: :wink: ............nu de alta dar sa-mi cer scuze ca l-am jignit[/quote]
Te cred Mada ca am vazut ca nu esti singurul care-si doreste asta da` sa ne dea tata federatie ca asa s-a dat si pe rapitori. E adevarat ca si acolo a facut-o diletant si a disparut. Sau face trafic pentru ceva anume?
Urban culture.

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de Cucu Ionel »

S-ar putea sa faca trafic ptr. popularitate, sa vina lumea la el sa cumpere permise de pescuit, am inteles ca s-a laudat ca a vandut anul asta nu stiu cate mii de perimse. :mrgreen:
Fir intins

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de Madalin Dirla »

ionescu marian m scrie:
gsg scrie:Sambata, 15 ianuarie 2011, la Alba Iulia este convocata Adunarea constitutiva a Federatiei Romane de Pescuit Sportiv. Evenimentul va fi transmis in direct de doua televiziuni de profil.
foarte bine...........dar care televiziuni???/// :shock: :shock: :shock:
pe cartoon-network si disney-chanel :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de miyagi »

Cucu Ionel scrie:S-ar putea sa faca trafic ptr. popularitate, sa vina lumea la el sa cumpere permise de pescuit, am inteles ca s-a laudat ca a vandut anul asta nu stiu cate mii de perimse. :mrgreen:
Asta ar fi un motiv bun.
Urban culture.

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de Zambaccian »

Myagi,

La multi ani si pentru 2011 iti doresc mai putine mesaje pe forum si mai mult pescuit!
Essential fishing tackle: Jura, Bushmills, Glenmorangie

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”