INFOPESCAR.tv -cenzura comunista

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

miron_v1

Re: INFOPESCAR.tv -cenzura comunista

Mesaj de miron_v1 »

petre iulian scrie:O comunicare catre Seful GURU

1-Ai auzit de dreptul la replica?

..............

Daca in 24 ore nu pot intra la sectiunea clubului ma vad nevoit sa ma apar aici PUBLIC

PS. sunt curios de unde ai nascocit ca am 5 clone din care una e Miron si eu te atac de mult .....si multe altele care nu au nici macar 1% logica si adevar....doar dezinformari la care naivii pun botul.
PS. TIC -TAC ora 17-15

21,15
la mai mult de 24 de ore... :lol: :oops:

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: INFOPESCAR.tv -cenzura comunista

Mesaj de Vali Vesa »

Imagine
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: INFOPESCAR.tv -cenzura comunista

Mesaj de petre iulian »

da pana la urma ma invitat JOI la o sedinta intre membrii clubului unde are primul punct de lucru votarea excluderi lui GEORGE si ale mele din club.

ps. PT cine nu stie noi maine suntem inscrisi la concursul de la TANCABESTI si am ales sa pescuim decat sa vorbim.
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: INFOPESCAR.tv -cenzura comunista

Mesaj de petre iulian »

JOI seara la # CINA CE-A DE TAINA# membrii clubului CARP ZONE s-au adunat la Tancabesti sa puna la cale multe si marunte din care cel mai important VOTAREA de excludere din club a lui George.

oK . totul bine si frumos pana la vot cand Tovarasul Sef de club a observat ca dintr-o data i-au murit aplaudacii.dupa votul direct cu ridicarea maini a observat ca doar 6 erau pt excludere ,2 impotriva si si 17 pt ramanere in club.Tovarasul SEF nemultumit de vot ca nu a iesit cum vroia el a repetat votul dar de data asta secret cu bile (ca femeile ) si SURPRIZA 10 voturi pt excludere si 15 pt ramanerea in club.Tovarasul sef pus in dificultate a recunoscut votul dar surpriza cere ca George sa-si ceara scuze la membrii clubului (nu avea pt ce) si el refuza neavand pt ce.(a vrut sa-si ceara scuze ca a adus si a acceptat sa intre in club pescari care n-au nici o treaba cu pescuitul dar a renuntat ca sigur ziceau ca-i ia la misto pe aplaudaci)

IN sfarsit gaseste motiv si zice # EXCLUS# :mrgreen: cu totul ca votul a aratat invers.


Tovarese SEf eu cred ca traiesti din amintiri si te crezi pe vremea comunismului cand votul nu era liber.Omule esti in anul 2009 .....


culmea ca pe mine nu m-a bagat la vot ca nu avea de ce dar TOVARASUL a specificat ca SUNTETI EXCLUSI AMANDOI......!

ps. Inca odata a aratat ca TOVARASUL SEF face ce vrea muschii lui dar a gresit prea mult acum ..........
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

coleman.
Mesaje: 51
Membru din: Mar Ian 20, 2009 11:11

Re: INFOPESCAR.tv -cenzura comunista

Mesaj de coleman. »

petre iulian scrie:Azi am vrut sa deschid siterul INFOPESCAR .tv si constat cu stupoare ca am fost banat si nu mai am voie sa intru pe motivul :


Ai fost banat permanent pe acest forum.

Motivul banului: Sfidarea administratorului si dezinformarea utilizatorilor


------------
ce inteleg ei prin sfidare si dezinformare este ca am refuzat sa-mi schimb semnaturile:

" am fost dat afara din club pt. ca sunt prieten cu VLADUT MATEIANU " -semnatura care mi-a sters-o imediat si :

=====SUSPENDAT DIN CLUBUL CARP ZONE======== care a ramas pana sa ma baneze.

Cele 2 samnaturi ziceau ceva real si domnul sef ca sa scape de mine si sa-mi inchida gura a recurs la aceasta cenzura comunista cu totul ca am cerut sa mi se zica pe ce motiv am fost suspendat si mi s-au sters semnaturile.

Acelas lucru a patit si prietenul meu GEORGE ALEXANDRU care incercand sa scoata ADEVARUL la suprafata a fost si el banat.


POT spune 100 % ca totul ni se trage de la concursul CHIROIU cand am facut echipa cu VLADUT si am fost atentionati - citez " l-au sfidat pe SEFUL si au facut echipa cu dusmanul clubului"-citatul se gaseste la numai pt membrii clubului daca nu cumva o sa-l stearga repede.


ps. SEFULE FLORENTIN merg la concursuri cu cine vreau pe banii mei si inainte de pescar sunt OM si nu JAVRA lingatoare cum esti tu obisnuit sa ai pe langa tine ...RUSINE ca noi ti-am ridicar clubul prin rezultatele noastre si acum cand ti-am adus oameni de valoare (MITRANESCU,FLORIN,MARY,PITICUL)incepi sa fi DICTATOR


Ps2 -alt lucru care la deranjat pe SEFUL a fost ca anul asta nu am mai vrut sa facem echipa cu el si sa-l "caram in spate" la concursuri .


Initial am vrut sa ma abtin sa intervin in ''razboaiele intercluburi'' dar ma deranjeaza ca s-a ajuns sa se ''loveasca'' in site info pescar fara nici un fel de motiv.
Acum sa explic ,asta bineinteles pentru cei care vor intradevar sa afle adevarul, motivul pentru care iulian petre a primit BAN.

Dupa scandalul de la editia a 2 a a TURNEULUI INFO PESCAR tu iulian ti-ai modificat semnatura in === ezclus din clubul CARP ZONE==== si ai fost rugat de cel putin 2 ori de catre Florentin IUGA sa iti modifici aceasta semnatura pentru ca ea nu face decat sa dezinformeze cititorii forumului INFO PESCAR , lucru pe care tu nu ai vrut sa-l faci si asta a dus la BANAREA ta.
Tin sa precizez ca GEORGE ALEXANDRU nu a primit BAN asa cum ai afirmat tu aici.


P.S.
Vreau sa mai spun ca habar nu am de ce a aparut aceasta ''ura intercluburi'', ca nu cunosc personal pe niciunul din cei implicati in aceste scandaluri, ca nu sunt membru al niciunui club si ca am intervenit doar pentru ca ai ''lovit'' in site INFO PESCAR.
Eu personal am avut o colaborarea buna cu tine ,pe site, si vreau sa iti multumesc pentru sfaturile primite si sper sa te opresti aici cu acuzele aduse site-ului INFO PESCAR , in rest daca voi stiti ca aveti dreptate in ''razboiul '' pe care il aveti , duceti-l pana la capat.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: INFOPESCAR.tv -cenzura comunista

Mesaj de Vladut Mateianu »

Treaba asta cu "razboiul" deja a inceput sa ma inerveze ! Este razboi doar in mintea unora, a caror singura preocupare este agitarea spiritelor , probabil din cauza plictiselii cauzate de criza.... :wink:
Poate ar fi mult mai bine daca fiecare si-ar vedea de propiile treburi (sau afaceri) si ar lasa rautatile deoparte. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: INFOPESCAR.tv -cenzura comunista

Mesaj de George-Alexandru »

@Coleman

Nu vreau sa agit spiritele dar semnatura aia chiar spunea adevarul,conform statutului pt excluderea unui membru trebuiesc urmati anumiti pasi.ar fi multe de spus dar prefer sa ma abtin.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: INFOPESCAR.tv -cenzura comunista

Mesaj de Florentin Iuga »

Vladut Mateianu scrie:Treaba asta cu "razboiul" deja a inceput sa ma inerveze ! Este razboi doar in mintea unora, a caror singura preocupare este agitarea spiritelor , probabil din cauza plictiselii cauzate de criza.... :wink:
Poate ar fi mult mai bine daca fiecare si-ar vedea de propiile treburi (sau afaceri) si ar lasa rautatile deoparte. :wink:
De acord cu Vladut. Daca am ales sa nu mai postez o perioada datorita unui anumit atac (sub centura) la viata privata, asta nu trebuia inteles ca razboi intre cluburi sau alte naluciri. Pe aceasta cale, tin sa-i salut si aici, public, asa cum o fac si in mod privat, pe toti amicii mei din Senior Crap si Senzor, cu care nici eu, nici membrii Carp Zone nu avem vreun conflict personal sau de alta natura. Ii rog pe toti cei care s-au simtit datori sa ma sustina sa nu o mai faca pentru ca nu au de ce.

@Iulian si George
Incercati sa nu deveniti penibili.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: INFOPESCAR.tv -cenzura comunista

Mesaj de petre iulian »

@Iulian si George
Incercati sa nu deveniti penibili.[/quote]

---------------

:lol: :lol:....Sefule bine ai revenit intre pescarii de competitii.Astept cu nerabdare sa explici tuturor cum se poate ca sa excluzi doi membri din club cu totul ca votul a aratat contrariu?

ps. daca mi-ai ridicat interdictia de pe forumul tau o sa ma mut acolo cu comentariile si o sa postez tot statutul clubului sa vezi cate puncte ai incalcat.(Tu ai ales sa vb. in public in momentul cand mi-ai luat dreptul sa vb. intre membrii clubului ca sa lamurim problemele intre noi si esti direct vinovat).... Pana atunci FIR INTINS !
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
exclusiv
Mesaje: 890
Membru din: Dum Mar 29, 2009 0:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INFOPESCAR.tv -cenzura comunista

Mesaj de exclusiv »

Am citit tot ce s-a scris mai sus cu mare atentie,ma consider un om cu simtul dreptatii si nu ma pot abtine sa nu scriu urmatoarele...
Mi se pare o marlanie ce a facut acest om,poate se crede mai presus de toti ceilalti sau poate se crede........ careia i se cuvine orice...si daca in urma unui VOT,el ia tot decizia care o considera de cuviinta,calcand astfel in picioare optiunea membrilor exercitata prin VOT LIBER ai acestui club pe care il conduce,asta se numeste fix DICTATURA.
Daca in anul 2009 inca mai exista astfel de oameni,care se bat cu caramida-n piept ca fac si dreg ar trebui pur si simplu ......... de fiecare data cand mai au tupeul sa deschida gura.
Si sa nu vina acum sa spuna ca respectivii inculpati au inteles prost democratia,pentru ca el este cel care a inteles-o foarte prost...omul,pe banii lui,se plimba si cu liftul...vorba aia.
Si el ar trebui sa fie cel care sa isi ceara iertare public pentru ca a SFIDAT optiunea aleasa de membrii clubului pe care il conduce,indiferent de bisericutele din interiorul acestui club,daca exista asa ceva.
Daca nu raspunde acestor reprosuri inseamna ca nu contesta cele intamplate si poate il pun pe ganduri ca pe viitor sa aprecieze mai mult oamenii care sunt langa el,au muncit cu el pentru acele rezultate si blazonul cu care se mandresc.
Respect pentru ceea ce face pentru noi pescarii si rusine pentru ce fel de om a dovedit ca este cu membrii clubului.
Rog moderatorii sa ma ierte daca am fost prea agresiv in randurile pe care le-am scris la adresa acestui domn...
Anunt editat de moderator pentru atac la persoana.
Exclusiv te rog sa te prezinti.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”