LANSETE GREYS

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Mi-as permite o mica completare si chiar rectificare.Austriacul a dat la concursul de la Sarulesti cu lansete manufacturate de el pe blancuri Harrison Balista de 4lbs.Inelele sunt intradevar cele pe care le-a spus florin dar......sa nu uitam ca Austriacul da cu multiplicatoare de 15ani.Eu l-am vazut la lucru si va rog sa ma credetzi ca nu este de loc greu sa arunce 180-190m in mod frecvent.Noaptea numai experientza si cateva mici trucuri a-si spun cuvantul. :lol:
SI maine este o zi

Avatar utilizator
supercarpio
Mesaje: 91
Membru din: Joi Iun 16, 2005 19:53
Puncte: 0
Localitate: Boston, Massachusetts, USA

Mesaj de supercarpio »

Vladut -- eu am o pereche de X-Flites, 3.5 lb-TC. Despre ele numai la superlativ pot sa vorbesc.

Imperecheate cu Shimano Power Aero sunt imbatabile.

-Marius
-Marius (Dr. A)
Carp Anglers Group, USA
http://www.carpanglersgroup.com/

"The ..... is not what it used to be."

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

maestre, nu spune nimeni ca tre sa pescuim la 200m :lol: ideea era ca austriacul a castigat atunci pt ca a gasit un prag undeva la 150m........ cred............nu sunt sigur

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

luka
asha e m am grabit si am gresit.....balista a folosit.... dar inelele nu erau low rider ca nu cred ca erau atunci.........oricum lansetele erau adaptate pt multiplicator

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Marius,
cred ca in 2006 Greys x-flite vor fi si betele mele ! N-am auzit pe nimeni sa le vorbeasca de rau ! Englezii de la CM din Belgia le foloseau si erau foarte incantati !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Da Florine asa e si austriacul era Grabmaier. Eu zic ca ocazie sa pescuiesti la asa o distanta ai de de f. putine ori in viata.
Lansetele are dreptate Razvan sunt construite de el ,pe blancuri Balista, cu inele mici si multe iar multiplicatoarele sunt de la Shimano.
Ca tehnica nu e greu de aruncat cu ele, e greu sa stii cind opresti firul. :lol:

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

nea cornele, daca tot te ai hotarat pt greys, curand o sa apara pe piata scula care o sa sparga gura targului........asa zice greys.....se cheama platinum, au proiectat si perfectat la ea aproape 4 ani si ca pecificatii ei spun cam asha..........folosesc ultima tehnologie de carbon si are un scaun nou numit G lock care fixeaza mulineta in pozitie cu o cheie metalica. in parte, scula de aruncat la turnee,lanseta matura de pescuit la crap, grays platinum este tot ce ti poti dori de la o lanseta , facand posibil totodata si sa aarunci la orizont dar sa si pescuiesti cu placere.
poate iti fac cu ochiul astea.... :lol: :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Florine,
Cu tot respectul pt. Greis, dar eu nu am spus ca m-am oprit la ele.
Eu am un set de Rod Hutchinson inspiration enduro de 3,90; 3,1/2lbs echipate cu mulinete shimano aero tehnium XT 10 000 si fir Shimano technium de 30mm.
Inca sunt f. multumit si nu am de gind sa le schimb. abia am inceput sa ma acomodez cu ele.
Sunt lansete rapide pt. distanta, iar in dril sunt o incintare. Mulinetele le echilibreaza perfect asa ca nu ma pot plinge.
Mai am un enduro spod de 5lbs. Spodul as vrea sa-l schimb, de fapt as vrea unul nou. M-ai putea ajuta. Pe la ce bani e pe la voi? (bine inteles tot Rod Hunchinson)

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

scuze :oops: :oops: :oops: :oops: vladut era cu x flite urile :oops: :oops:

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Zilele trecute am trecut pe la Senzor si am vazut si eu lansetele Greys si ca o prima parere (le-am testat numai in magazin-asta daca se poate numi testat) nu sunt rele deloc dar.......marea mea dragoste tot Harrison Big T raman.(este prima lanseta care combina agilitatea Balistei cu placerea pe care o ai in dril cu o Chimera).Tot la ei am vazut pt.prima data si X-trim Pursuit de la Nash-dupa parerea mea mai bine lucrate,cu un inel de plecare mai mare,cu finisaje de foarte buna calitate dar .....pana nu le vedem la lucru pe balta nu ne putem forma o parere obiectiva.
SI maine este o zi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”