MTX14 sau Prologic C2

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de RSC »

bigstar scrie: :)) ba daca dai 17 mil pe un bat nu te mai uiti la 15 euro transport pt garantie[/b]
hai las-o...unde dai tu dus-intors colet doar 15 euro? mai ales ca-i faci si asigurare pe ambele tronsoane de transport ?
bigstar scrie: si sa iti mai zic ceva in germania aia atata laudata este fix lafel daca bubui un hi`s sau un c2 tot 3 4 luni astepti pt garantie asa ca ... in general pt toti cei anglia astepti ...
"Vesticul" nu sta 3-4 luni sa astepte lanseta (in garantie) si nici nu plateste din buzunar transportul pentru reparatie/inlocuire, daca ea a fost cumparata de la un dealer din tara lui...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de Lao »

mihnea bh scrie:
Nu e chiar asa. Englezii au inventat si fotbalul si acum stau la televizor si aplauda cand joaca Brazilia . Argentina sau Spania ! Si in pescuit au avut inventii, dar era lor a apus !.
Daa...si s-au ridicat romanii din cenusa dictand piata de crap in defavoarea englezilor :lol:
Noi nu am ajuns nici la nivelul ungurilor in materie de produse de crap fishing. Si sunt o treime din noi si ca populatie si ca teritoriu si ca balti.

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de Bogdan Zaharia »

si pana la urma domnu "heineken" ce sa isi cumpere ca eu cred ca baiatu e cam in ceata :mrgreen:
ImagineImagine
BÂZ

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de zfcristian »

marlboro scrie:si pana la urma domnu "heineken" ce sa isi cumpere ca eu cred ca baiatu e cam in ceata :mrgreen:
Isi ia MTx a zis mai in spate :lol:

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2302
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de Albert »

E o discutie fara final. Seamana cu discutia despre filme, de exemplu. Sunt oameni care-ti explica faptul ca vizionarea unui film luat de pe torente e cel putin la fel de..ofertanta precum vizionarea unuia in cinema sau de pe DVD. Pan' la urma ambii afla cine-i criminalul:)
Eu, de exemplu, prefer sa dau un ban sa vad filmul la cinema si daca-mi place iau si DVD-ul.Nu ca-s snob dar stiu ce inseamna sa faci un film si sunt de acord sa platesc pentru vizionarea lui. Cam asa si cu lansetele. Prefer sa platesc pt. un Shimano, de ex., decat pentru un Hakuyo, Pokee sau altele de genul. E alegerea mea si n-o sa mi-o schimbe nimeni indiferent cate concursuri, castinguri sau alte avioane castiga "chinezismele" astea.
Pe de alta parte il respect pe Dan pentru modul in care-si promoveaza produsele. Sa nu mai spun ca Shimano sau Daiwa sau orice alti mari producatori de echipamente de pescuit sunt "multimea vida" (si) la capitolul asta. Prin asta sigur a "furat' cateva procente din potentialii clienti ai marcilor consacrate.
Una peste alta fiecare intelege ce vrea din discutiile astea. Sunt o sursa buna de informatii, mai ales pentru incepatori sau nehotarati. E loc pe piata pentru toata lumea.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de RSC »

Albert scrie:... Prin asta sigur a "furat' cateva procente din potentialii clienti ai marcilor consacrate...
Viitorii cumparatori (romani) de scule "consacrate" de pescuit la crap sunt posesorii de azi de Hakuyo. Dan Mitranescu este, prin produsele accesibile ca pret si corespunzatoare calitativ pe care le promoveaza pe piata romaneasca, unul dintre pionii importanti in industria asta prin facilitarea "accesului" unui numar mare de practicanti ai acestui hobby/sport, fie ca vorbim de pescari de "competie", fie ca vorbim de "amatori". Niciodata firmele mari, cu preturi pe masura, nu o sa aduca atatia "consumatori de pescuit" cum aduce segmentul de business mitranescian :D ...si asta mai ales pe timp de criza...Cine zice ca Mitranescu fura sigur clienti de la marcile consacrate nu are o viziune de ansamblu asupra intregului business legat de pescuit...
"Keep it simple!"

heineken
Mesaje: 43
Membru din: Lun Noi 05, 2012 20:54

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de heineken »

zfcristian scrie:
marlboro scrie:si pana la urma domnu "heineken" ce sa isi cumpere ca eu cred ca baiatu e cam in ceata :mrgreen:
Isi ia MTx a zis mai in spate :lol:
MTX este lanseta care cred ca se incadreaza in cerintele mele nu am avut ocazia sa o tin in mana, dar tinand cont ca bugetu este limitat nu imi pot permite mai mult,poate cand o sa fiu pe propriu salariu acum inca sunt student si mai depind inca de parinti:D

Va multumesc tuturor pentru timpu alocat de a va exprima parerea pro sau contra.

SARBATORI FERCITE SI MULTA SANATATE

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2784
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de Alin Galbenu »

Dupa ce o s-o tii in mana, o sa uiti de Prologic, si o sa te indragostesti de ea :D
Imagine

Avatar utilizator
popescugeorge
Mesaje: 83
Membru din: Mar Iul 31, 2012 14:46
Puncte: 0
Contact:

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de popescugeorge »

Momentan nici eu nu-mi permit Century sau Free Spirit dar nici nu spun ca strugurii sunt acrii. Nu e o rusine sa nu-ti permiti, dar e o rusine sa nu recunosti meritele altora (tradeaza obtuzitate in gandire), chiar daca nu sunt romani de ai nostri. Nationalismul dus la extrem naste monstrii - mai ales ca in cazul Mitranescu e un nationalism cu ochi oblici :O Eu voi cauta intotdeauna calitatea garantata de o lume intreaga si chiar daca voi plati in plus pe marketingul occidental macar imi dau seama ca si marketingul asta imi face zilele de iarna mai frumoase si ma minte frumos cat sa cumpar cu placere.
Ce-i care nu vad cu ochi buni semnatura mea pot spune ca mari avantaje nu am de pe urma ei. Doar ca in viziunea mea acolo gasesc o adevarata pestera a lui Aladin in materie de scule de pescuit. Si cred ca e greu sa contrazica cineva lucrul asta. Daca Big Fish n-ar mai fi, ne-ar ramane doar optiunea de a cumpara lansete Free Spirit originale Hakuyo sau indicatori Hakuyo Mk2 mai buni si mai ieftini decat ai jepcarilor alora de la Fox..aa si speciali tunati de Mitranescu

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de Dan Mitranescu »

popescugeorge scrie:Momentan nici eu nu-mi permit Century sau Free Spirit dar nici nu spun ca strugurii sunt acrii. Nu e o rusine sa nu-ti permiti, dar e o rusine sa nu recunosti meritele altora (tradeaza obtuzitate in gandire), chiar daca nu sunt romani de ai nostri. Nationalismul dus la extrem naste monstrii - mai ales ca in cazul Mitranescu e un nationalism cu ochi oblici :O Eu voi cauta intotdeauna calitatea garantata de o lume intreaga si chiar daca voi plati in plus pe marketingul occidental macar imi dau seama ca si marketingul asta imi face zilele de iarna mai frumoase si ma minte frumos cat sa cumpar cu placere.
Ce-i care nu vad cu ochi buni semnatura mea pot spune ca mari avantaje nu am de pe urma ei. Doar ca in viziunea mea acolo gasesc o adevarata pestera a lui Aladin in materie de scule de pescuit. Si cred ca e greu sa contrazica cineva lucrul asta. Daca Big Fish n-ar mai fi, ne-ar ramane doar optiunea de a cumpara lansete Free Spirit originale Hakuyo sau indicatori Hakuyo Mk2 mai buni si mai ieftini decat ai jepcarilor alora de la Fox..aa si speciali tunati de Mitranescu
Neicusorule nu poti sa traiesti de grija mea ?
Fa-ti zilele de iarna mai frumoase si cumpara de unde vrei , dar nu te mai lega de mine si nu mai jigni indirect pe cei care aleg sa cumpere produse recomandate/facute de romani.

In cateva zile am sa-mi promovez plumbii .
Sunt identici ca forma cu Fox-ul ( nu am sa ma leg de asta , stai linistit ! ) . Matritele sunt cumparate legal din Germania. Am adus imbunatatiri acestora in urma necesitatilor observate la pescuit ... ca eu mai si pescuiesc , nu numai vand . Calitatea vopselei este maxima !
Produsul finit ajunge la jumatatea pretului pe care il au cei de la Fox. De asta ce mai spui ?
In ce mucoclava sunt aceia facuti si ai mei nu ? De unde diferenta de pret ? Sau aici nu mai este loc de intors ?

P.S. Nu sunt nationalist , dar ma uit cu cea mai mare placere la "Romania te iubesc " . :wink: Sunt notiuni total diferite .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”