MTX14 sau Prologic C2

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de Dan Mitranescu »

Doctorul scrie:Nu, recunosc. Nu am timp sa citesc chiar toate topicurile. Dar pana la urma era vb de acest topic, unde este vorba de o simpla alegere nu de o promovare de produse sau concursuri. Sau vendette personale.
Acest topic incepe cu " MTX14" si unde scrie numele acesta am sa intervin ... pentru ca asa zic ca este normal.
In plus interventia mea a fost atunci cand am vazut scris ca "C2 este mai bun ca MTX14 la toate capitolele". Explicatia a fost de bun simt, cu argumente. De aici a plecat totul .

Pacat ca se intervine intr-o discutie fara sa o cunoastem in totalitate , pacat ca se compara produse fara sa le fi tinut vreodata in mana.
Deja 18 pagini pentru un asemenea subiect inseamna prea mult ... Eu renunt.
Sarbatori fericite.

Doru Voican
Mesaje: 138
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de Doru Voican »

Pt Clabuc
Nu miroase a prosteala, poate niste preturi putin exagerate. Atat. Sunt multe de spus...unele lansete sunt bune in concursuri, altele la pescuitul de placere, fiecare cum considera ca e mai bine pt el. Dar sa-ti iei pt pescuitul recreativ o lanseta special facuta pt casting sau pt concursuri unde o omori si lansezi cu momitoare grele sau saculeti solubili zile in sir, mi se pare un non sens. Fiecare in parte e buna la ceva.
De ce toti pescarii de spining, care stiu cu ce se mananca acest sport, cauta lansete senzitive si cu anumite propietati? Si nu se uita la o lanseta care nu se rupe sau poti lansa cu ea mai departe?

Pt Dan Mitranescu.
Sa afirmi ca mtx e mai bun ca prologic sau orice bat, numai ca tu esti distribuitor mi se pare de prost gust. Punct. Orice ai mai spune despre acest punct, nu face decat sa-mi intareasca convingerea ca exagerezi fara motiv.
Pe ce baza afirmi ca ca se aduc interventii in produse pe care nu le-a tinut cineva in mana? Nu exista in comert sau cum? Iti face impresia ca numai un nr limitat de pescari au tinut o lanseta sau alta in mana? Hai sa nu exageram si sa ne laudam gratuit, ca lauda de sine nu miroase a bine si deja a inceput sa se imputa pe acest topic.
Renunti pt ca nu ai dreptate in totalitate si esti constient de acest fapt.
Sarbatori fericite si tie.

P.s. nu am gasit topicul cu ''prosteala'', dar am gasit niste posturi unde popescugeorge ii dadea bile albe lui Dan Mitranescu, deci iar s-a exagerat.
Nume utilizator schimbat din Doctorul in Doru Voican

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de Vladut Mateianu »

popescugeorge scrie:Momentan nici eu nu-mi permit Century sau Free Spirit dar nici nu spun ca strugurii sunt acrii. Nu e o rusine sa nu-ti permiti, dar e o rusine sa nu recunosti meritele altora (tradeaza obtuzitate in gandire), chiar daca nu sunt romani de ai nostri. Nationalismul dus la extrem naste monstrii - mai ales ca in cazul Mitranescu e un nationalism cu ochi oblici :O Eu voi cauta intotdeauna calitatea garantata de o lume intreaga si chiar daca voi plati in plus pe marketingul occidental macar imi dau seama ca si marketingul asta imi face zilele de iarna mai frumoase si ma minte frumos cat sa cumpar cu placere.
Ce-i care nu vad cu ochi buni semnatura mea pot spune ca mari avantaje nu am de pe urma ei. Doar ca in viziunea mea acolo gasesc o adevarata pestera a lui Aladin in materie de scule de pescuit. Si cred ca e greu sa contrazica cineva lucrul asta. Daca Big Fish n-ar mai fi, ne-ar ramane doar optiunea de a cumpara lansete Free Spirit originale Hakuyo sau indicatori Hakuyo Mk2 mai buni si mai ieftini decat ai jepcarilor alora de la Fox..aa si speciali tunati de Mitranescu
Cred ca ar fi mai indicat sa scri cu numele real, poti sa si specifici unde lucrezi......
Apoi incearca sa le explici cititorilor acestui topic ca ce ai scris tu "NU este prosteala" , ci doar o gandire neutra.. :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de Vladut Mateianu »

@doctorul

Dar eu pot sa laud lansetele Mtx ? Sau consideri ca este tot reclama ptr ca am facut facultatea impreuna cu Dan ? :D
Poti scrie ce doresti, ce gandesti (facand o scurta paranteza, frumos era sa si semnezi cu numele real.. :wink: ) dar incearca sa nu mai fi asa vehement in afirmatii, scrie exact ce te deranjeaza si (poate) ti se va explica frumos.

PS Cum comentezi aici ? :roll:

"Pentru că sunt răcit am vrut să-mi iau şi eu nişte Nurofen. Din reflex. Îmi spune o colegă că a auzit de Ibusinus, care este mai ieftin decît Nurofenul şi are aceeaşi compozitie.
Rog colega să-mi ia si mie un Ibusinus şi caut pe acasă o cutie de Nurofen. Le compar.
Ambele contin ibuprofen 200mg si clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg !
Şi atunci mă apuc puţin de căutat pe net. Ajung la concluzia că Nurofenul este făcut în UK iar Ibusinus este produs în România.
Compoziţia este aceeaşi.
Şi atunci de ce să dăm de 3 ori mai mult pe Nurofen? Numai pentru că vedem reclame la TV cu el?
Eu zic să treceţi pe Ibusinus, este acelaşi lucru, dar mai ieftin. Şi da, nu are reclame la TV."
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

mimisikuuu
Mesaje: 445
Membru din: Lun Noi 22, 2010 19:58
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de mimisikuuu »

Daca tot faci comparatii de genul asta,m ai bine ne ai spune de ce ar plati cineva de doua ori mai mult pe o lanseta magic in loc sa si cumpere mtx

max-carpfishing
Mesaje: 151
Membru din: Lun Dec 05, 2011 22:34
Puncte: 0
Localitate: Roma

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de max-carpfishing »

@Dan Mitranescu
"In cateva zile am sa-mi promovez plumbii .
Sunt identici ca forma cu Fox-ul ( nu am sa ma leg de asta , stai linistit ! )
Produsul finit ajunge la jumatatea pretului pe care il au cei de la Fox. De asta ce mai spui ?
In ce mucoclava sunt aceia facuti si ai mei nu ? De unde diferenta de pret ? "

Am inteles ca ai inventat ce stiau de mult pescari de spinning,dar cand vine vorba de preturile practicate de firme serioase precum Fox...mii de scuze dar vorbesti aiurea :lol: Preturile practicate de Fox sunt OK...Poate prea mari pentru tarile cocotiere in curs de dezvoltare precum Romania...:lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de Vladut Mateianu »

mimisikuuu scrie:Daca tot faci comparatii de genul asta,m ai bine ne ai spune de ce ar plati cineva de doua ori mai mult pe o lanseta magic in loc sa si cumpere mtx
Deoarece in pret este inclusa si reclama Cristi ! :wink: Harisson a bagat mai mult in promovare, de aceea este dublu la bani decat Magicul ! :D Simplu, nu ?

PS Lasand gluma la o parte, daca chiar vrei detalii amanuntite despre Magic, te invit la forumul destinat produselor Senzor si acolo putem discuta absolut orice te intereseaza despre lansetele Senzor Magic. Topicul acesta este destinat Mtx-ului si destul l-au stricat altii....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cristi30
Mesaje: 753
Membru din: Vin Ian 21, 2011 13:07
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de cristi30 »

Chiar sunt interesat,am vazut ca deja se dau comenzi,dar nici o informatie despre noile modele sau sunt acelasi model?

mimisikuuu
Mesaje: 445
Membru din: Lun Noi 22, 2010 19:58
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de mimisikuuu »

Vladut Mateianu scrie:
mimisikuuu scrie:Daca tot faci comparatii de genul asta,m ai bine ne ai spune de ce ar plati cineva de doua ori mai mult pe o lanseta magic in loc sa si cumpere mtx
Deoarece in pret este inclusa si reclama Cristi ! :wink: Harisson a bagat mai mult in promovare, de aceea este dublu la bani decat Magicul ! :D Simplu, nu ?

PS Lasand gluma la o parte, daca chiar vrei detalii amanuntite despre Magic, te invit la forumul destinat produselor Senzor si acolo putem discuta absolut orice te intereseaza despre lansetele Senzor Magic. Topicul acesta este destinat Mtx-ului si destul l-au stricat altii....
Am deja lansete,eram doar curios de unde vine dif de pret

Avatar utilizator
cristi30
Mesaje: 753
Membru din: Vin Ian 21, 2011 13:07
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: MTX14 sau Prologic C2

Mesaj de cristi30 »

Poze sau alte informatii unde pot gasi?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”