CE FERICITI SUNT UNII

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Vali Vesa »

Nea Victor,

Nu, nu sunt rusinos. Poate ai vazut ca, daca tin bine minte, am fost singurul club din APCR care a contestat directia de pescuit la standul lui Andrei si Bogdan. Asa ca... risinica...

Problema noastra era sa prindem peste pe A si pe C. Nu sa facem contestatii... Asi fi fost penibil, dupa ce cu putin timp inainte a mai facut cineva de la noi valuri cum ca ei tin pestele in dreapta gardului... :oops:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vali, esti mic copil....Tu inca nu sti multe, nu sti cati bani a "produs" Apcr de-a lungul timpului, nu intelegi de ce aceasta lupta ptr scaun..... Esti un fel de Val Pangica, bun doar ca sponsor si gadilat de cate ori este nevoie de vreun ban...sau vot ! :wink:

Cu tot respectul pe care ti-l port, dar ia in calcul si ca s-ar putea sa am dreptate...nu uita ca am fost ani multi printre cei care "imparteau" banii in Apcr si s-ar putea sa stiu ce vorbesc (scriu). :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Vladut Mateianu »

andrei vladeanu scrie:aha,
daca la senior stanila a fost doar executant si nu putea face nicio escrocherie pentru ca urmareai tu vigilent, atunci - printr-o logica simpla - acum fura si falsifica facturi. am inteles. l-ai dovedit! (desi parca spui ca acum e tot executant, dar ma rog...)

DA . TU ESTI DELASATOR SI NU TE INTERESEAZA ACESTE ASPECTE, IAR EL ASTA ASTEAPTA ! TE INTREB INCA ODATA : CHIAR NU VEZI CAT DE SINGUR AI RAMAS ?

eu am avut nesimtirea sa bugetez sumele pe care le tot pomenesti. am estimat o participare de 25 de loturi si asa am facut bugetul (semnat de mine si depus la agvps). nesimtit sau nu, ramane de vazut la executia lui.

NU NESIMTIT. GROAZNIC DE NESIMTIT. IAR INFORMATIILE SI DEVIZELE LE AI DE LA STANILA C.. SINGUR HABAR NU AVEAI DE COSTUL UNUI TARUS SAU AL UNEI CUPE. PTR CA ASA ESTI TU.
EU TE ANUNT (DE FAPT ITI POT DEMONSTRA CU FACTURI) CA COSTUL TARUSILOR PTR UN CONCURS GEN CUPA IERNII MV 2, COSTA CIRCA 100 LEI ! 26 STANDURI * 4 TARUSI STAND ! IAR AMPLASAREA LOR COSTA 100 LEI, CU INDULGENTA... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: RESTUL, PROTOCOL, ETC SUNT DOAR BANI NEGRI PTR SLUGA CREDINCIOSA....SI TE ROG SA NU MA CONTRAZICI PE MINE, SUNT DIN 2005 IN APCR SI STIU EXACT DESTINATIA BANILOR DE-A LUNGUL TIMPULUI..... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

.


RUSINE.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Vali Vesa »

Vladut Mateianu scrie:Vali, esti mic copil....Tu inca nu sti multe, nu sti cati bani a "produs" Apcr de-a lungul timpului, nu intelegi de ce aceasta lupta ptr scaun..... Esti un fel de Val Pangica, bun doar ca sponsor si gadilat de cate ori este nevoie de vreun ban...sau vot ! :wink:

Cu tot respectul pe care ti-l port, dar ia in calcul si ca s-ar putea sa am dreptate...nu uita ca am fost ani multi printre cei care "imparteau" banii in Apcr si s-ar putea sa stiu ce vorbesc (scriu). :oops:
Vladut,

1. Cati bani a produs APCR - nu ma intereseaza
2. Lupta pentru scaun - o inteleg. Tu de ce te-ai luptat sa-l alegi pe Costel Stanila ??????
3. Sponsor al lotului national nu am mai fost din 2008, asa ca nu se pune
4. Vot - iar nu se pune (pot sa-ti dau detalii despre cum am votat - intreaba punctual si-ti raspund), am votat intotdeauna ce am crezut noi (membrii au fost consultati intotdeauna) ca e mai bine. Nu a iesit ce-am votat noi, ok, ne supunem majoritatii sau iesim.
5. Cred ca ultima parte este "cheia", parerea mea... din pacate revenim la aceiasi problema: cum si cine imparte banii... :evil: Nu cine si cum pescuieste...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de andrei vladeanu »

@vladut

tu nu ai lucrat niciodata la apcr de-a lungul timpului pe baza unui buget. prin urmare textele cu 2005 si destinatii ale banului peastreaza-le pt discursurile de la concursurile gen debutmania, nu mi le baga mie.
de altfel, habar nu ai ce inseamna un buget.
(iar asta s-a vazut si public cand ai reclamat bugetarea cortului si a amplificarii. probabil ca in mintea ta bugetat=cheltuit, am mai zis. ei bine, daca te vei uita pe fotografiile finalei 2010 mv2 vei vedea un cort si o instaltie de amplificare. ele au fost inchiriate si platite de apcr, nu au picat din cer acolo! e doar un exemplu.)

in ceea ce priveste blestematii de tarusi (la cn a mai fost vorba si de niste placute, dar ma rog) si facturile lor, vei avea ocazia la ag apcr sa le confrunti si sa reclami falsurile din ele. probabil ca delasarea m-a impins sa nu tratez foarte serios aspectul tarusi si sa nu ma deplasez personal la atelierul de tamplarie unde au fost confectionati. mea culpa.
insa, in ceea ce priveste cupele, afla ca ma aflu in contact permanent cu ioana, de unde comand personal trofee pt. diferite evenimente. in delasare, dar o fac.

tot la respectiva sedinta am sa constat si cat de singur am ramas, pentru ca vad ca insisti cu treaba asta.

@vali

pescuitul intereseaza pe multa lume, iti garantez. numai ca cei doi (vladut si oana) sunt foarte vocali pe alte subiecte.
pt ca pe ei - intr-adevar - nu-i mai intereseaza.
pentru primul din ei trenul asta a trecut, iar in halta celui de-al doilea nu a oprit niciodata.
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Vladut Mateianu »

@andrei

POTI SA SCRI CEVA SI FARA SA JIGNESTI ? :oops:

CU TEXTE CA CEL DE MAI SUS NU MAI PACALESTI PE NIMENI, TI-A MERS ANI BUNI DAR DEJA A AJUNS LUMEA SA TE CUNOASCA..... DEGEABA AI PAPAGAL , CA NU MAI MERGE....(MAI BINE INTRAI IN POLITICA, ACOLO AVEAI POATE OCAZIA SA TE AFIRMI).

TE INTREB A 100 -A OARA : DE CE NU S-A ANUNTAT DIN TIMP BUGETUL DE CARE BENEFICIAZA VIITOAREA ECHIPA NATIONALA (CAND NU SE STIA CARE ESTE ), DE CE AI LUAT 700 EURO PTR LOTUL TAU DIN CONTUL APCR (NU MAI ZICE CA NU ESTE ADEVARAT CA VOI POSTA UN MP DE LA UN MEMBRU AL CLUBULUI TAU CARE RECUNOASTE ASTA !) SI CINE VA RASPUNDE IN CAZUL IN CARE SE VOR GASI FACTURI UMFLATE (CU DOVEZI, NU POVESTI) ?

ASTEPT IN CONTINUARE RASPUNSURILE SI INCEARCA FARA JIGNIRI DACA NU ITI ESTE PREA GREU.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:@andrei

POTI SA SCRI CEVA SI FARA SA JIGNESTI ? :oops:

CU TEXTE CA CEL DE MAI SUS NU MAI PACALESTI PE NIMENI, TI-A MERS ANI BUNI DAR DEJA A AJUNS LUMEA SA TE CUNOASCA..... DEGEABA AI PAPAGAL , CA NU MAI MERGE....(MAI BINE INTRAI IN POLITICA, ACOLO AVEAI POATE OCAZIA SA TE AFIRMI).
.
tu vorbesti de jigniri?!?! ha.
iar ca sa-ti intorc complimentul si tu cred ca te-ai fi afirmat la otv in studio.
Vladut Mateianu scrie:@TE INTREB A 100 -A OARA : DE CE NU S-A ANUNTAT DIN TIMP BUGETUL DE CARE BENEFICIAZA VIITOAREA ECHIPA NATIONALA (CAND NU SE STIA CARE ESTE ), DE CE AI LUAT 700 EURO PTR LOTUL TAU DIN CONTUL APCR (NU MAI ZICE CA NU ESTE ADEVARAT CA VOI POSTA UN MP DE LA UN MEMBRU AL CLUBULUI TAU CARE RECUNOASTE ASTA !) SI CINE VA RASPUNDE IN CAZUL IN CARE SE VOR GASI FACTURI UMFLATE (CU DOVEZI, NU POVESTI) ?
iti raspund a 101-a oara
- bugetul s-a anuntat din timp si s-a predat la agvps.
- raspund in ag al apcr, este o chestiune confidentiala pe care tu ai incalcat-o nonsalalt sfidand celelalte cluburi
- raspunde cine zice legea romana ca trebuie sa raspunda
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vali Vesa scrie: Vladut,

2. Lupta pentru scaun - o inteleg. Tu de ce te-ai luptat sa-l alegi pe Costel Stanila ??????
5. Cred ca ultima parte este "cheia", parerea mea... din pacate revenim la aceiasi problema: cum si cine imparte banii... :evil: Nu cine si cum pescuieste...
2. CHIAR AM CREZUT IN ACEST OM SI IN PROIECTUL APCR NOU. PE VREMEA ACEEA CRDEAM CA SE VA TINE CONT DOAR DE VOTURILE PRESEDINTILOR DE CLUB....... DE ACEEA SI SUNAM SI MA AGITAM CA SA ADUN CLUBURILE SUB STEAGUL APCR !

5. ASA VA FI MEREU. APCR ESTE O MASINA DE FACUT BANI. DEPINDE DOAR CINE O CONDUCE.... :D
PESCUITUL SE PARE CA A RAMAS PE PLANUL DOI...SAU TREI....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Vladut Mateianu »

andrei vladeanu scrie:
iti raspund a 101-a oara
- bugetul s-a anuntat din timp si s-a predat la agvps.

DE CE NU AM FOST ANUNTATI IN PRIMUL RAND NOI, PRESEDINTII DE CLUBURI APCR ? CA SA NU MAI ZIC CA ERA CAZUL SA FIM NU DOAR INSTIINTATI, CI CONSULTATI ASUPRA ACESTUI ASPECT....

- raspund in ag al apcr, este o chestiune confidentiala pe care tu ai incalcat-o nonsalalt sfidand celelalte cluburi

LASA MANGLEALA. SCRIE CA VREI TIMP SA ACOPERI URMELE SI SA MODIFICI ACEST PAS GRESIT SI TE CRED. ORICE DETURNARE DE FONDURI AFLATA NU TREBUIE SA BENEFICIEZE DE CONFIDENTIABILITATE, CE FACEM, AJUNGEM SA PROTEJAM HOTII ? :oops:
- raspunde cine zice legea romana ca trebuie sa raspunda
ADICA SE POATE FURA IN CONTINUARE, LEGAL. PROBABIL CA ASTA ESTE SI MOTIUL PTR CARE TE AGATI ATAT DE UN FIR DE PAR.........
SPOR SI PE VIITOR SI NU UITA SA-TI RECOMPESEZI SLUGA.... :mrgreen: MERITA !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Val »

Fac doua observatii , care se leaga una de alta :

1. APCR nu este o masina de facut bani ! APCR trebuie sa fie ceea ce si-a propus prin Statut si regulamente . Daca astea functioneaza , brandul APCR va reusi sa colecteze si bani pentru pescuitul de mare competitie , in sprijinul pescarilor . Toate aceste discutii nu fac decit rau brandului APCR in primul rind si apoi lui Stanila , Vladeanu , Pangica , Oana sau Mateianu sau alte persoane mai mult sau mai putin implicate cu functii , doar afectiv sau clar contestatari . Este pacat ca apare aceasta idee falsa .
2. Este corecta observatia lui Vali ca nu discutam nimic despre pescuit . Am incercat sa deschid o discutie , macar la nivel de organizare si nu am vazut decit reticenta si ideea ca postez tendentios . Ce o fi fost tendentios in a spune ca unii sunt mai organizati ca altii ( nu ma refeream strict numai la Romania ) , nu stiu . Se spune ca CM a trecut , mergem mai departe . Ok . Asa sa fie .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”