CE FERICITI SUNT UNII

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de andrei vladeanu »

Val scrie:Ca sa organizezi ceva coerent si functional trebuie sa iti identifici punctele slabe si punctele tari , sa le pui in lumina intr-o discutie fie ea si publica , sa tragi concluzii si iei masuri . Si sa existe respect .
Asa stiu eu din viata privata . Cind ingropi gunoiul sub pres si crezi ca merge si asa ... intodeauna va functiona Murphy .
e foarte bine spus.
cu amendamentul ca prin discutie publica nu trebuie sa inteleaga in niciun caz forumul crapmania. pt ca se alege praful si mai rau.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
oanavictor scrie: pe mine ma intereseaza .......eu vreau sa organizez.........am propus public .........pe cheltuiala mea ...........tie chiar personal ...........dar tu ..........nu vrei .......decat ........sa dai ........daca nu iese ceva la chestia asta ..........nu poti colabora ..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tu esti exceptia care intareste regula :D

aici vorbeam de organizare la nivel inalt, de lot national.
cred ca subiectul te depaseste, din moment ce la semifinala disputata pe teren propriu atat de bine ti-ai organizat lotul incat ai declarat inainte de concurs ca pelicanii nu au nicio sansa sa intre in primii sase..
asta inseamna ca nu am visat la cai verzi pe pereti ..........am cunoscut valoarea lotului si hibele lui .......am considerat ca nu sunt destul de valorosi pentru a accede in finala ............de ce crezi ca am gresit !!!!!!!
personal le-am pus la dispozitie tot ce au vrut ,nu le-a lipsit nimic .........dar .........daca nema putirinta ........ce mai chichirez galceava !!!!!!!!!!!!mai au de invatat mult pentru a fi o echipa sudata .........asa numai cu vedete .........dar fara spirit de echipa .............greu
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Val »

andrei vladeanu scrie: e foarte bine spus.
cu amendamentul ca prin discutie publica nu trebuie sa inteleaga in niciun caz forumul crapmania. pt ca se alege praful si mai rau.
Multumesc , nu aveam dubii asupra frazei , pentru ca nu eu am inventat apa calda ( in schimb o folosesc frecvent :wink: ) , incerc numai sa aplic in viata reguli verificate si functionale .
Din pacate crapmania este vrem nu vrem singurul canal de comunicare ...publica . Problema nu este unde se scrie , ci se scrie si ce respect se acorda unuia sau altuia , din cei care scriu . Sigur cind se si semneaza .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de andrei vladeanu »

Val scrie: Problema nu este unde se scrie , ci ce se scrie si ce respect se acorda unuia sau altuia , din cei care scriu . Sigur cind se si semneaza .
gresit. dupa logica asta - ca un exemplu plastic - sedintele masoneriei ar putea sa se desfasoare pe national arena in deschiderea meciului rapid - psv.
iar spuporterii din grant care injura sa o faca pe rand, cu buletinul in mana si cu mare respect.
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Val »

Cind strecori injectii - despre care vorbesti din carti :wink: - incep sa raspund general si nu ma mai adresez tie .
Ai ales un exemplu foarte prost , dar foarte prost .
Sa stii ca cel putin "crapmania" nu e singurul forum din lumea asta si exista multe si multe altele , pe care se poate discuta civilizat o problema . Asta cind cineva isi propune sa isi rezolve niste probleme si sa si asculte , fara sa fie orbit de "lumina" prea puternica a personalitatii lui . Fiecare avem personalitate , unii tinem la ea , pe altii nu ii intereseaza .
Dar asa sunt unii facuti - joaca pe atac mereu . Uita-te la nea Angelo Niculescu ca a facut ieri 90 ani - pesemne de la "temporizare" .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de andrei vladeanu »

zau?
pai hai sa vedem - de exemplu - pe ce forum se dezbate (laolata - sportivi, antrenori, manageri, suporteri, huligani) organizarea si strategia echipei nationale de fotbal. dar de handbal? rugby? etc

acum poate am fost mai clar
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de andrei vladeanu »

nu gasesc pe niciun forum unde se plange marica de meniul din cantonamentul nationalei si reclama ca n-a mai lovit corespunzator la ilinca vandici...
:)
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Val »

andrei vladeanu scrie:zau?
pai hai sa vedem - de exemplu - pe ce forum se dezbate (laolata - sportivi, antrenori, manageri, suporteri, huligani) organizarea si strategia echipei nationale de fotbal. dar de handbal? rugby? etc

acum poate am fost mai clar
Se pare ca nu intelegi sau nu vrei . Acum vreo 9-10 ani eram invitat la o sedinta la Ministerul Agriculturii cind se punea in discutie concesiunea lui Raduta asupra bratului Chiliei . Eram reprezentant al societatii civile . S-au facut dezbaterile , si s-a tras linie dupa ce si-au dat cu parerea 5-6 persoane .
Dupa aia in ziare si in presa au aparut MULTE si MULTE pareri ale unor simpli pescari din Delta ( huliganii ) , a unor societati comerciale din aceeasi zona ( cluburile ) , samd , samd - si s-a dovedit inclusiv prin articole gen SuperPescar , sau ALP ( pe vremea aia ) ca alea 5-6 persoane in cadru restrins nu au putut si nu au avut amplitutidea gandirii sa cuprinda toata sfera de reactii la decizia luata . Si vorbim aici de persoane de buna credinta .
Cind ai si adversarii cu atit mai bine ar trebuii sa ii cunosti si sa le stii gandurile , asa spunea Sun Tze , un mare strateg . Avea un pacat - nu avea orgoliu !!!

Iar cazul Marica e absurd . FRF -ul chiar daca la TV arata la fel de "corupt" ca APCR-ul pe acest site , nu are aceste probleme . Cind le va avea , vorbim atunci .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de andrei vladeanu »

caut acum sa vad daca se caracterizeaza unul pe altul pe vreun forum rugbistii nationalei care tocmai au venit cu coada intre picioare de la cupa mondiala. :wink:
The One Team

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Popescu Stefan »

andrei vladeanu scrie:zau?
pai hai sa vedem - de exemplu - pe ce forum se dezbate (laolata - sportivi, antrenori, manageri, suporteri, huligani) organizarea si strategia echipei nationale de fotbal. dar de handbal? rugby? etc

acum poate am fost mai clar
Probabil că pe forumurile federațiilor respective. Când te gândești la o echipă națională, intră în ecuație Federația sportivă. Greșesc undeva? Deci mutați spațiul de dezbaterea acolo unde îi este locul. :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”