CINE SUNT VINOVATII ?

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

GENUL DE UTILIZATORI CARE SPERIE

PESCARI CONSACRATI CARE POSTEAZA LA MISTO, OFF TOPIC SI DE SUS
38
58%
PESCARI CUNOSCUTI CARE POSTEAZA NUMAI LA SCANDALURI
6
9%
NICK-URI (BANUITE CA AR FI CLONE) CARE POSTEAZA LA SCANDAL SI LA MISTO
21
32%
 
Voturi totale: 65

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

am votat -C-. explicatia mea este foarte simpla,

nu am fost luat niciodata la misto si nici ironizat sau mascarit de pescarii consacrati... deci nu puteam sa votez -A-

Cei care provoavca cele mai mari scandaluri sunt cei cu identitate ascunsa care jignesc pe oricine indrazneste sa nu fie de acord cu ei.

E adevarat ca parte din vina o poarta si cei care intra in acest joc, fie ei mai mult sau mai putin cunoscuti... dar nu stiu cine poate sa reziste la jigniri sau ironii josnice venite de la "fantome" de nicaieri
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

am votat A , deoare ce cred ca aici este o mare problema, cei care au cunostinte mai bogate ar trebui sa fie cei de la care am putea cere un sfat fara riscul de parea '' mediocrii''

dan stroe
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 04, 2008 8:20
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de dan stroe »

Buna ziua,
consider ca varianta ''C'' este cea mai adevarata deoarece majoritatea pescarilor consacrati nu isi bat joc de stilul adoptat......
Multumesc.
DUMNEZEU ESTE PESCAR !!!

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei I »

dan stroe scrie:Buna ziua,
consider ca varianta ''C'' este cea mai adevarata deoarece majoritatea pescarilor consacrati nu isi bat joc de stilul adoptat......
Multumesc.
:?: :?: :roll:eu unul nu am inteles ce ai vrut sa spui :?
Andrei
Milionar excentric

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Uite care -i treaba domnule Hipo(frumos nume, nu mai comentez acum problema veche a nick-urilor , daca trebuie sa stii pe forum cu cine vorbesti sau nu..) : asta e un site al APCR, in care pescuitul la crap ar trebui sa fie o filozofie. Clara. Si pentru membri, si pentru potentiali membri, si pentru cei mai neinitiati , si pentru orice vizitator . Eu unul consider ca aici s-a trecut de stadiul ce e ala fir de par sau daca trebuie sa ai saltea de primire, de exemplu ! Asa ca mi se aprind beculetele citeodata (si citeodata mai rar, chiar si raspund !) cind vad postari puerile . La exemplele tale, in primul caz omul nu intelegea cu doua postari mai inainte ceva absolut clar, si e normal sa reactionez, iar in al doilea, era un tip care voia un mix asa, ca lumea, nu ceva ieftin, ca nu conteaza banii, in schimb nu stia ce si cit sa puna betaina, in conditiile in care oriunde scrie asta ! Iarta-ma, dar la asa ineptii explodez, asa cum sunt si cele cu prunus, cornelius, etc, la care nu cred ca ai vazut postari de-ale mele, ca mi-e lehamite de atitea scandaluri .Si exemple ar mai fi..
Cit despre aroganta, ma indoiesc sa fi venit vreodata la vreun concurs la mine in stand sau la vreun pescuit oarecare , si sa te fi flituit cineva... Mai reflecteaza !

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei I »

@ Cezar Bibu

Asa cum ai spus chiar tu ai explodat ...poate un pic cam repede, un pic arogant ai fost, ineptii sunt peste tot nu mai sari asa. Nu ma intelege gresit, eu nu m-am suparat, dar ideea este ca acest site sa atraga cat mai multi pescari (INCEPATORI !! ca cei consacrati sunt deja aici). Iar postari impulsive ce pot fi intepretate ca argoante ca unele din cele ale tale pot tine la distanta pescarii "proaspeti" de teama de a nu fi luati in balon.

Eu am citit un articol despre tine "dincolo" si chiar mi-a placut ..de aceea am fost un pic contrariat de reactia ta la o gluma ...atat a fost o gluma!

Sper ca toti inteleg cam ce vrea Vladut cu acest chestionar...sa facem in asa fel incat sa atragem noi talente :wink:

Altfel domnule Bibu eu am oricand taria sa bem un Jack pe balta...de la tine sau de la mine :D

Fire intinse!
Andrei Ionita
Milionar excentric

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Eu am votat categoric C - si credeti-ma ca stiu ce spun , doar l-am administrat vreo 2 ani de zile . Acum daca tot am ajuns la capitolul vina hai sa nu aruncam ursul de la unul la altul ! Categoric C !!!! Aroganta celor de
la punctul 1 vine din lipsa de siguranta ca cel numit cornelus , titi , mitzi , prunus , voronin , samd sunt pescari de crap cu nume si identitate si nu sunt clone ale unora dintre noi care au chef de misto .
E chiar asa greu sa semnezi cu numele tau pe un Forum de crap , daca esti o persoana serioasa si vrei sa te trateze lumea ca atare ?
Adica de ce Rosioru , Oana , Vladeanu , Mateianu , Tomulescu , Bibu , Cristi Yamaha , Cornel Acqua , eu , samd ne putem asuma numele pe care le avem de la parinti si ceilalti ( cere ne pretind noua seriozitate ) se ascund sub tot soiul de pseudonime gen Hipo , samd ?

Eu va spun sigur ca la acesti baieti semnati la misto nu am sa-i bag in seama niciodata , pentru ca nu sunt seriosi . Ce dracu nu lucreaza toti la SRI ca sa nu isi poata da numele public !
Nu e mai simplu sa inceapa cineva interesat de comunicare cu o chestie de genul - ma numesc Popescu Ionescu si locuiesc in .... , pescuiesc la crap de ........ si am o intrebare legata de influenta sinelor de tren asupra cantitatii de proteina din mix ! ? Tot se va gasii unul din astia aroganti de la punctul 1 care sa ii spuna ca nu exista asa ceva ! Dar asta e o forma civilizata de comunicare . Daca te mai cheama si mitzi sau pitzi si pui o astfel de intrebare - iti raspunde dracu cu carti !

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Interesant sondaj!

A. nu mi s-a intamplat.
Iar despre Cezar Bibu, d.p.d.v. personal, este nedrept ce s-a sris; practic la primul meu concurs de crap am facut echipa cu Cezar, si asta la initiativa lui, fara a ne cunoaste cu mult timp inainte. De atunci am mai apelat la multe sfaturi si opinii si nici o data nu am fost tratat decat cu prietenie. Asa ca...mai degraba este valabila explicatia pe care a dat-o Val!

B. sa nu ne ascundem dupa deget : scandalurile au "savoarea" lor si atrag multi privitori, indiferent daca sunt implicati sau nu - doar suntem romani. Si de obicei implica nume mari si subiecte personale, asa ca nu vad cum ar putea sa sperie un vizitator neinteresat :D !

C. nick-urile (clonele), apar si posteaza in cele mai multe din cazuri tot la problemele "dezbatute" la pct. B, nu la subiectele normale, discutate pe un ton civilizat. Deci nici aici nu cred c-ar speria!

In concluzie n-am stiut ce sa votez :lol: , dar cred ca cei care au o atitudine corecta si principiala nu au de ce sa se teama!

Numai bine tuturor!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cezar Bibu este un pescar care nu mai are nevoie de nici o prezentare, postarile lui fiind urmarite de cele mai multe ori cu mult interes de majoritatea membrilor forumurilor ! De aceea consider ca nu putem sa-l judecam dupa o postare(chiar si daca ar fi la locul ei) mai ales ca nu este genul care sa posteze doar de dragul de a posta. Sa nu uitam ca Cezar este unul dintre promotorii carpfishingului in Romania, un pescar din a carui experienta si bun simt trebuie sa invatam toti !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:Cezar Bibu este un pescar care nu mai are nevoie de nici o prezentare, postarile lui fiind urmarite de cele mai multe ori cu mult interes de majoritatea membrilor forumurilor ! De aceea consider ca nu putem sa-l judecam dupa o postare(chiar si daca ar fi la locul ei) mai ales ca nu este genul care sa posteze doar de dragul de a posta. Sa nu uitam ca Cezar este unul dintre promotorii carpfishingului in Romania, un pescar din a carui experienta si bun simt trebuie sa invatam toti !
cica s-a apucat deja vladut sa lucreze la statuia lui cezar bibu :D
abia a turnat soclul... :D :D :D
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”