CINE SUNT VINOVATII ?

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

GENUL DE UTILIZATORI CARE SPERIE

PESCARI CONSACRATI CARE POSTEAZA LA MISTO, OFF TOPIC SI DE SUS
38
58%
PESCARI CUNOSCUTI CARE POSTEAZA NUMAI LA SCANDALURI
6
9%
NICK-URI (BANUITE CA AR FI CLONE) CARE POSTEAZA LA SCANDAL SI LA MISTO
21
32%
 
Voturi totale: 65

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei I »

Iote asa isi da omu seama cand trebuie sa taca....daca taceam ... nu se mai iveau toate discutiile astea.
Promit ca pe viitor sa imi tin pliscu :wink:

Andrei
Milionar excentric

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

Andrei_crapar scrie:Iote asa isi da omu seama cand trebuie sa taca....daca taceam ... nu se mai iveau toate discutiile astea.
Promit ca pe viitor sa imi tin pliscu :wink:

Andrei
tocmai,
eu cred ca nimeni nu trebuie sa taca, ci sa zica ce are de zis.
totul e sa stie lumea cine vorbeste!
The One Team

Avatar utilizator
Costel Stanila
Mesaje: 548
Membru din: Joi Mar 15, 2007 14:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Costel Stanila »

Am votat categoric C

A. nu prea am vazut ca un pescar de competitie consacrat, ma refer la cei cunoscuti cu rezultate pe balti, sa raspunda de sus sau la misto unui incepator.Ca raspunde altui pescar de competie, nici o problema, e treaba lor, poate au ceva de impartit si isi permit intre ei.Competitia, in general, nu naste neaparat prietenii,dar sigur naste respect si progres.Dar apar cei de la C, NULITATI CONSACRATE le-as numi, care alimenteaza si provoaca, si uite asa incepe iuresu'.

B. nici o suparare
Costel Stanila
A.P.C.R.

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

andrei vladeanu scrie:d'aia eu sustin varianta "C"
pentru ca fiecare sa se faca de cacat in nume propriu.
Andrei, imi permit o observatie. nu e normal sa vii cu CNPeu'n dinti ca sa-ti faci user pe forum si sa participi la discutii. prin definitie forumul e deschis oricarui utilizator care doreste sa-si pastreze anonimatul, in limita unor reguli bine stabilite. asa sunt toate forumurile.

daca ar fi sa dau cu piatra in cineva, eu as zice ca cei ce trebuie blamati, in primul rand, sunt administratorii acestui site. daca am fi avut o strategie bine pusa la punct, am fi stiut precis ce vrem sa facem din acest site din momentul preluarii lui, am fi stiut sa profitam de imaginea creata de succesele echipelor noastre dar mai ales de aportul echipei Senzor pe piata competitionala interna si internationala, eu zic ca am fi reusit. n-am stat eu sa dau cu sublerul pe aici sa vad daca si cat a evoluat crapmania (tare obervatia lui nevermind, nu? :D ) dar pot spune ca alte site-uri stau mult mai bine pe piata decat al nostru. cu o precizare, intentionat sau nu, acest site se concentreaza in primul pe competitii, si inclin sa cred ca e singurul din Romania. avand in vedere acest aspect, nu mi se pare normal sa facem comparatie intre site-ul nostru si pescariciul.ro, pentru simplul motiv ca avem scopuri si obiective diferite. total diferite.

din punctul meu de vedere la sectiunile "Federatia Romana de Pescuit", "APCR" si "Competitii" n-ar trebui acceptate posturile nick-urilor. in rest, pe celelalte sectiuni, nu cred ca are importanta numele. evident in limite civilizate, eu as incuraja polemicile dar as descuraja atacurile la persoana. discutam idei, nu persoane. cu exceptia cazurilor cand se mai iau unii la harta si-i putem muta la "Ca pe vremuri ..." :D

daca unii din pescarii vechi par ironici si zeflemisti, bravo lor, ironia si pamfletul sunt in opinia mea apanajul unor persoane inteligente. o persoana la fel de inteligenta "ca cititorii nostri" va pricepe mesajul, eventual poate gusta si gluma. numai pt a nu rani sentimentele virtuale ale nick-ului "gogutza" nu mi se pare normal sa imbrac vechii useri in redingota si sa-i pun sa recite psalmi. de matanii nu zic nimic, am vazut ca-s la moda :D
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

@mirceaf,

de apreciat autocritica, eu m-am ferit s-o spun asa pe fata, ca nu eram parte implicata...deocamdata.
in rest, mi-ai luat vorba din gura(tastatura :) ), ce bine ca nu mai trebuie sa scriu atit.. :)

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Mircea opreste-te pina la nevermind :lol: :lol:

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

Veche problema si spinoasa.Semi-rezolvabila.
La vot zic "a" dar votez prin excludere - la fel ca la alegeri :( .

@Val.O explicatie(doar una)legata de nickuri iti poate da Patabum.A scris-o pe undeva dar n-am gasit-o acum.Parca a pomenit-o si Cezarica(se ascund identitati de frica altora.nu neaparat a celor de pe forum).

Internetul e probabil cea mai puternica sursa de informatii.Multi din cei care intra pe un site cauta informatii.That's a fact.Majoritatea siteurilor(indiferent de profil)cauta sa sistematizeze informatia(capitole,teme,linkuri,etc) de asa maniera incat sa nu se repete aceleasi intrebari care pe buna dreptate il supara pe Cezar.Se creaza sectiunea incepatori,se posteaza acolo(tot batranii raspund dar o singura data),se produce o dezbatere,dupa care utilizatorii sunt indemnati ,in special de moderatori, sa utilizeze functia "search".Poate fi o solutie pentru anxiosii care vor sa invete si sunt descurajati de un post la misto,etc.
Multi ,din multe motive trebuie ca sunt interesati sa propovaduiasca pescuitul crapului.Unii din caritate altii strict bussines.Trebuie un master plan si oameni pasionati.
Just a thought.
Alexandru Marcu

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

Alexandru Marcu

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Am votat pentru varianta din urma, desi tare mi-e ca este doar o clona a primei variante. Este parerea mea personala, asa cum a fost si optiunea mea personala de a evita, in ultima vreme, pe cat posibil, asemenea gen de probleme.Nu m-a deranjat niciodata atat de tare daca cineva cunoscut ma face cu ou si cu otet. E cel putin o atitudine barbateasca, transanta de a spune lucrurilor pe nume, dupa principiul "ce-i in gusa, si-n capusa". Ca sunt pareri obiective sau subiective, mai putin conteaza. Ai dreptul la replica, te poti apara sau disculpa, dupa caz. In fata unui "no name", a unei clone, ti se ia pur si simplu acest drept. E unul dintre cele mai frustrante lucruri.

P.S. Desi am votat si mi-am explicat votul, un asemenea chestionar nu ar fi trebuit sa aiba motiv sa apara pe acest forum.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Adrian B
Mesaje: 364
Membru din: Mar Iun 06, 2006 14:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B »

Opinia mea.
Administratorii site-ului in principiu poarta vina. Cred ca trebuie sa fie mai vigilenti si mai intrasigenti cu cei ce posteaza of topic, la misto sau pentru a crea scandal. In Romania democratia cred ca s-a inteles gresit. "Ce ba sint liber, libera exprimare...pot sa fac si sa zic ce vreau". Asta nu inseamna ca daca cineva face niste acuzatii si are o baza solida trebuie sters. In tarile occidentale exista civilizatie pentru ca exista legi, reguli care se aplica. Sunt de acord cu principiul cine greseste plateste: avertisment, sanctiune sau banat.
Si eu sunt "incepator" la pescuitul crapului. Forumul te poate ajuta destul de mult, dar trebuie sa stii sa citesti printre randuri, fiecare are o opinie...le citesti pe toate si-ti faci propria idee.
Personal citesc doar postarile acelora care au o reputatie buna, care au sau au avut rezultate in concursuri, si care cauta sa-ti argumenteze postarea.
Acestia vor avea parte de respect. Ceilalti vor ramane doar niste anonimi.
Catch and Release

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”