Iata cine conduce din umbra liga !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de Vladut Mateianu »

@orhei

Multumesc ptr raspunsuri. Sincer, imi pare rau ca nu suntem in aceiasi tabara. Orice club ar fi avut nevoie de un om ca dvs., un om care chiar vrea(si crede ca este posibil) sa fie pace intre pescari. Din pacate, ideea nu v-o impartesesc si colegii din asociatie, scopul lor in viata este doar sa lupte pe alte planuri decat pescuitul sportiv, ptr ca acolo au realizat ca nu au nicio sansa. Si ma refer in special la Oana si Cotelici...... Greseala dvs, a fost ca ati picat in capcana sa sprijiniti un ideal care de fapt este doar o dorinta de razbunare. Constructia se face doar in Apcr, unde cu oameni ca Val, Cezar, Vali, Catalin , Gabi, Mircea si restul conducatorilor de cluburi din tara, avem sansa sa facem ceva care va dainui si peste zeci de ani. De fapt, cred ca asta doriti si dvs., dar din anumite motive v-ati trezit unde nu trebuia.
Timpul va trece si va veni timpul sa-mi dati dreptate.
De fapt , cred ca si acum ati inteles ca de fapt domnii din cimitirulelefantilor.ro nu urmaresc competitia sportiva, ci altceva. :wink:
Numai bine si va asigur de tot respectul meu ptr faptul ca ati putut purta discutii fara sa jigniti, chiar si in conditiile in care influentele unor supermegapescari se mai gasesc in postarile dvs. :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

orhei
Mesaje: 33
Membru din: Mie Ian 27, 2010 20:45

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de orhei »

Vladut,
Multumesc pentru raspunsul partial pe care l-ai dat si iti multumesc pentru aprecierile facute la adresa mea.
Din cele spuse de tine nu sunt in totalitate adevarate.
Aruncand o privire la structura APCR , ai uitat de anumite persoane cum ar fi: Costel STANILA care este intamplator Presedinte APCR,un om si un pescar deosebit si care pot spune ca il consider prieten, l-ai uitat pe Dan MARINITA care este Secretar General APCR, tot la fel un om deosebit si pot spune ca imi este prieten. Doua persoane la fel ca si Catalin PRICHICI, Gabi SANDU, Vali VESA si Mircea EPURE, despre care nu pot spune ca-i cunosc asa de bine, decat pot afirma ca nu seamana rautate in nicio postare.
Conducerea LRC, pot spune este formata tot din oameni de calitate:
Presedinte: Georgiadis Georgios (Iorgos)
Vice presedinte : Dan Mitranescu
Secretar: Marian Oprea
Trezorier: Oliviu Orhei
Presedinte CTDA - Cornel Serbu
Ce ma bucura foarte mult lipsa din conducere APCR, a unor oameni care vor numai raul, nu cred ca trebuie nominalizati se cunosc foarte bine de toti pescari si mai ales de cei care citesc ce se posteaza pe cele doua saituri.
Aceste persoane dupa ce au dus o campanie puternica impotriva celor care au constituit LIGA ROMANA DE CRAP, pentru a nu adera la APCR, acum incearca sai convinga prin orice mijloace atat pe uni cat si pe ceilanti sa se urasca si mai mult. Nu este frumos ce faceti, ESTE o mai mare rusine.
Haideti mai bine fiecare parte sa-si urmeze destinul si cursul, iar daca va considerati asa de buni doveditio pe BALTA, nu prin care il jigneste mai mult pe celalant, atunci nu mai putem spune EU SUNT UN PESCAR SPORTIV DE CRAP ci putem spune SUNT UN CIRCAR.
In momentul in care ati observat ca au aparut discuti intre mine si Dan Mitranescu, ati sarit imediat si poate vati zis am gasit bresa sai dezbinam. Ati gandit gresit, anume am facut aceasta diversiune.
Imi pare rau, dar asta este adevarul. Va mai spun am castigat un pariu unde eu am sustinut in maximul 48h voi avea acces pe crapmania si voi fi lautat si apreciat de voi. Insfarsit DAM MITRANESU a pierdut un pariu in domeniul pescuitului.

Referitor la ce urmaresc cei din LIGA ROMANA DE CRAP, va spun foarte clar UN URMARESC DECAT COMPETITIA SI SA NU MAI DICTEZE NUMAI UN NUMAR RESTRANS DE OAMENI IN ACEST SPORT.
Intamplator in structura noastra avem doar doua cluburi care sa zicem traiesc din acest fenomen frumos „PESCUITUL CRAPULUI”.
Va mai spun cat de curand urmeaza si alte cluburi sa adereze la structura noastra, ocazie cu care in mod sigur vom depasi numarul de 500 PESCARI.

Haideti sa lasam cele doua structuri sa stea la masa tratativelor precum niste oameni inteligenti cum sunt.

Dupa aceasta postare, voi mai avea acces aici?

Va multumesc!

Cu stima,

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de andrei vladeanu »

desigur ca vei avea acces, colonele. poti sa-ti spui oricand punctele de vedere.

imi permit sa citez un pasaj de al tau care mi-a placut:

Haideti mai bine fiecare parte sa-si urmeze destinul si cursul, iar daca va considerati asa de buni doveditio pe BALTA, nu prin care il jigneste mai mult pe celalant, atunci nu mai putem spune EU SUNT UN PESCAR SPORTIV DE CRAP ci putem spune SUNT UN CIRCAR.

eu, andrei vladeanu, pot spune, cu mana pe inima, ca sunt un pescar sportiv de crap.
tu, colonele?
The One Team

orhei
Mesaje: 33
Membru din: Mie Ian 27, 2010 20:45

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de orhei »

Andrei,
Fi convins si eu sunt un pescar sportiv de crap.
Astept cu nerabdare sa inceapa sezonul de pescuit la crap.
Multumesc pentru raspuns.
Cu stima,

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de andrei vladeanu »

se poate. eu nu zic ca esti circar.
dar daca esti pescar de crap, esti unul...diversionist :wink: :D
The One Team

orhei
Mesaje: 33
Membru din: Mie Ian 27, 2010 20:45

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de orhei »

Andrei,
In mica parte poate sunt diversionist.
Iti mai aduci aminte, cu tine am mai facut o diversiune, daca ai uitat vorbim la telefon. :lol: :P :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de EX-UL »

D-le Orhei

sunt mandru ca v-am anticipat "scenariul" si daca Dvs va mandriti ca ati reusit in sfarsit sa scrieti pe crapmania , eu va spun altceva care o sa va doara mai tare , financiar si etic !

Ma asteptam de ceva vreme din partea Dvs la un scenariu ( inca de la primul telefon - atunci cind eram eu la vanatoare si Dvs imi mentionati de nu stiu ce general !! ) , prin care o sa-mi propuneti sub o forma ascunsa o oferta financiara in particular ( in mintea Dvs - o taxa de protectie ! ) , crezind in sinea Dvs ca puteti rezolva problema prin metode specifice , apriori , fara sa cereti referinte in tabara pe care o reprezentati , cu privire la persoana mea . Ati jucat o carte , fara sa aveti macar 1 pereche la baza ! Vladeanu imi reproseaza ca sunt precipitat la Poker , dar el nu stie ca eu numar cartile .... si mai si blufez uneori .

Am stiut inca de la inceput ca trebuie sa va promit ca ma ocup de orice si ca iau in seama cerintele Dvs , ca un partener de dialog solid si pe care va privesc cu un mare respect . Au venit usor - usor invitatii voalate la niste discutii private, la o cafea , la un sprtiz , atit pe liga cit si pe crapmania , cit si particular - invitatii pe care am avut discernamintul sa le parez in stadiul incipient . M-am scuzat cu diferite motive , mereu . Mai mult nu am facut public nimic , asigurindu-ma ca in mintea Dvs considerati ca pot fi cumparat , din moment ce nu ma simt "jignit" si nu scriu public propunerile Dvs de "negociere" ! Ma gindeam ca o considerati ca trebuie crescut pretul .... :lol:
Ati trecut la "cavaleria grea" si deja am primit , brusc , pe e-mailul firmei , citeva cereri de oferta din partea unei firme de pardoseli , din care inteleg ca faceti parte . Promisiuni , oferte de camioane multe , bani frumosi , prosperitate si belsug , pentru firma mea , de acum incolo - ani de zile ! Am ras in sinea mea si mi-am dat seama ca deja , usor - usor va faceti joaca pe care o anticipam . V-am dat niste oferte de toata jena , v-am asigurat ca este cel mai bun pret al meu , samd - in schimb v-am sucit telefonic catre o nevoie de a mea , in care eu urma sa platesc ( adica se schimba finantarea :lol: :wink: ) si Dvs urma sa fiti furnizorul ( scara de la Sinaia ) . Ati inghitit capcana , ca un rechin ! :lol: Chiar si asa ati continuat dialogul ...

Ma felicit din suflet pentru ca am avut rabdarea necesara cu Dvs si am reusit sa va crez falsa premiza ca putem avea un dialog , timp de atitea saptamini ....., mutind usor - usor polul puterii de la ceea ce va considerati Dvs ca reprezentati in pescuitul crapului si puterea de negociere pe care v-o asumati in acest subiect , la niste lucruri concrete , lipsite de compromisuri , la competenta si nu manipulare , samd .
Daca v-ati imaginat vreodata ca "m-ati facut si m-ati cumparat" , macar vreo secunda , o sa aveti aceeasi dezamagire pe care pesemne o au si cei pe care Dvs ii desconsiderati ca v-au permis accesul la crapmania - urmare pariului cu Mitranescu . Eu nu am facut pariu cu nimeni ... pur si simplu stiam ce urmeaza pas cu pas ce o sa faceti ... :lol: Nu fac pariuri pe care sunt sigur ca le castig ! De ce ? Din moralitate .... si dintr-un sentiment de bine , pentru ca timp de 20 ani de zile , prin decenta sai moralitate am avut de castigat si financiar si etic . Nu vreau sa va supar , dar am avut adversari mai buni decit Dvs - o singura vorba - sunteti predictibil ....!!!

Si daca aveti ceva de protestat la postarea mea nu uitati ca am avut dialoguri scrise si pastrate de mine , in arhiva intima :lol: Pina la urma - UN FLEAC - TE-AM CIURUIT ! Din pacate nu tu erai tinta principala ..., dar lasa ca nici la colegi nu le este usor sa scoata camasa .....

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de EX-UL »

Si ca sa completez , la Turneul Ligii ma gindesc sa fac citeva observatii legate de ............................... cuantificati voi ce ce le lipseste ..............., in afara de credibilitate !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de Vladut Mateianu »

orhei scrie:In momentul in care ati observat ca au aparut discuti intre mine si Dan Mitranescu, ati sarit imediat si poate vati zis am gasit bresa sai dezbinam. Ati gandit gresit, anume am facut aceasta diversiune.
Imi pare rau, dar asta este adevarul. Va mai spun am castigat un pariu unde eu am sustinut in maximul 48h voi avea acces pe crapmania si voi fi lautat si apreciat de voi. Insfarsit DAM MITRANESU a pierdut un pariu in domeniul pescuitului.
,
Sincer, ma bucur ca faci aceste declaratii publice ! Asa arati oamenilor adevarata fata a unui fost securist ! De unde stiu ? Mai creaza o diversiune si afli.... :D
PS Accesul ti l-am permis ptr a putea raspunde la intrebarile puse de mine. Si ptr a incerca un dialog sincer. Pacat ca voi urmareati altceva.....

Ai acces cat vrei de acum la forum, dar ai pierdut un atu important : respectul semenilor. Si inca ceva care o sa constati pe parcurs, cu dedicatie speciala de la mine... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de Vladut Mateianu »

Si inca ceva. Nu uita ca presedintele vostru este prietenul meu. Omul care a fost, este si va fi partenerul meu de pescuit.Si alaturi de care am castigat cupe cam cat....dar hai sa nu fiu rau.


PS Am un amic care face parte dintr-un club sportiv din Motru. Adica de la Fotbal Club Minerul Motru, divizia C. El fiind pescar, a citit ce se scrie pe aici si a venit cu o idee ! Vor sa se uneasca cu alt club din zona, sa faca o asociatie, apoi sti ce vor ? Sa ii propuna lui Mitica Dragomir ca ,castigatoarea Ligii 1 de anul acesta , sa joace cu ei in SUPERFINALA ca sa se vada cine este mai bun !

Cam ce raspuns crezi ca o sa le dea Mitica Dragomir ? :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”