Iata cine conduce din umbra liga !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de Vladut Mateianu »

Am primit azi un telefon care ma anunta ca cineva a luat-o razna.Si un link. Iata ce am gasit :

"Domnule, Gabi Sandu
Aveti o problema destul de mare!
Asa trebuie un sportiv, pescar de competitie, sa se comporte cu pestii? Ce exemplu puteti fi pentru tinerii spotivi care vor sa intre in acest SPORT?
Privind problema MANDARINELOR puteti avea o scuza: PESCARI=MINCINOSI. In situatia in care erati la acea data un reprezentant al tuturor pescarilor din ROMANIA, nici in visele cele mai urate nu trebuia sa procedati asa. Cine mai poate avea incredere in dumneavoastra prin RAUL pe care l-ati facut?

Normal nu sunteti numai dumneavoastra vinovat ci toti cei care au reprezentant ROMANIA la C.M., incepand de la conducator pana la ultimul MEMBRU al delegatiei.
Corect ar fi ca toti membri delegatiei sa-si ceara scuze la toti pescarii care au participat la calificari. Sunt toti vinovati in totalitate.
Normal si corect, atunci trebuiau sa-si exprime dezacordul, nu acum dupa ce s-a intamplat. Proverbul " DUPA RAZBOI MULTI VITEJI SE APARA" este perfect valabil si in aceasta situatie."

oliviu orhei

"Stimate domn, Andrei VLADEANU

Pana la aceasta data mi-ai cerut scuze de cel putin doua ori pentru jignirile aduse sub diferite forme si le-am acceptat de fiecare data. Am stabilit impreuna sa nu ne mai atacam sub nicio forma unul pe celalalt, in acest context te intreb, esti un om de cuvant sau nu? Pot spune ca nu cred ca ti-am dat vreo ocazie sa poti afirma ca am incalcat intr-un fel cele stabilite impreuna.
Te intreb, te-am poreclit eu vreodata sau ti-am spus de fiecare data pe nume; tu de ce iti permiti sa faci asa ceva referitor la persoana mea? Te rog sa fie pentru ultima data cand procedezi in acest mod, cu care nu sunt de acord. Discuta, adreseaza-te cum vrei altor cunostiinte, dar nu mie."

oliviu orhei
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de Vladut Mateianu »

Frumos drum de impacare ati ales, stimabile domn Orhei. Daca tot ati inceput rafuielile personale, barem hai sa le si recunoasteti !
1. Ce ati cautat la Oficiul ptr Discriminare, sau cum ii zice ?
2.De ce sunati oamenii ca sa-i determinati sa-l bage pe Rosioru la puscarie ?
3.Azi am avut la firma control de la garda financiara. Puteti sustine ca nu sunteti implicat ?

Astept niste raspunsuri AICI si urgent. In lumea pescuitului, de 8 ani de cand sunt certuri si discutii, niciodata nu s-a ajuns pana aici......dar se poate merge si mai departe ! :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stimate domn Orhei, ptr dvs. special am creat contul : orhei cu parola :pescuit. Parola o puteti schimba ulterior.
Astept un raspuns, acum aveti cont ca sa puteti raspunde singur.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

orhei
Mesaje: 33
Membru din: Mie Ian 27, 2010 20:45

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de orhei »

Vladut Mateianu scrie:Frumos drum de impacare ati ales, stimabile domn Orhei. Daca tot ati inceput rafuielile personale, barem hai sa le si recunoasteti !
1. Ce ati cautat la Oficiul ptr Discriminare, sau cum ii zice ?
2.De ce sunati oamenii ca sa-i determinati sa-l bage pe Rosioru la puscarie ?
3.Azi am avut la firma control de la garda financiara. Puteti sustine ca nu sunteti implicat ?

Astept niste raspunsuri AICI si urgent. In lumea pescuitului, de 8 ani de cand sunt certuri si discutii, niciodata nu s-a ajuns pana aici......dar se poate merge si mai departe ! :evil:

Stimate domnule, Valadut Mateianu

Va rog nu ma acuzati si nu puneti pe spatele meu, nici una din problemele ridicate de dumneavoastra, nu este deloc frumos.
Va raspund punctual:
1. Respectiva institutie se numeste "CONSILIUL NATIONAL PENTRU COMBATEREA DISCRIMINARII" si va raspund categoric: NU AM FOST ACOLO NICIODATA, dar daca va fi nevoie voi merge in mod sigur.

2. NU AM SUNAT PE NIMENI pentru a-i face domnului ROSIORU cel mai mic rau, mai ales ca il respect pentru ce a facut pentru pescuit si NICI NU VOI FI DE ACORD CA CINEVA SA AJUNGA ACOLO UNDE SPUNETI dumneavoastra.
Mai mentionez ceva; un principiu la care eu tin foarte mult " E FOARTE USOR SA FACI RAU SI FOARTE GREU SA FACI BINE", mie personal imi place foarte mult sa fac BINE oamenilor si chiar pe DUSMANII MEI ii consider amici nu prieteni. Sunt chiar de acord cu participarea cu o suma de bani pentru a se acoperi acea gaura facuta, poate involuntar. Dar atentie sa nu fie si altele, voi stiti mai bine.

3. Referitor la controlul pe care sustineti ca la-ti avut, NU AM NICI CEA MAI MICA LEGATURA.
Sunt sigur ca ati iesit bine, fara probleme.


Cred in mod sigur ca nu veti face nici o modificare la ceea ce am scris si atentionez ca aveti din spusele unor amici comuni acest obicei urat inclusiv in realizarea de CLONE, cu trimitere la anumite persoane. Acest aspect l-ati facut foarte bine si legat de persoana mea.
Referitor la problema contradictorie care exista intre APCR si LRC, de ce nu cautati varianta cea mai buna, care sa multumeasca toata lume si toti sa fie prieteni.
De ce nu dati dovada de mai multa intelepciune si de ce lasati rautatea sa invinga?
De ce permanent promovati numai rautatea si pe cel care are un alt punct de vedere il considerati DUSMAN?
De ce mi-ati sters contul, iar acum cand Dl. Presedinte Dan MITRANESCU imi cere DEMISIA ati cautat un motiv pentru a putea posta aici? Sa stiti ca de multe ori am fost acuzat de colegii de club "CARP ZONE", ca m-am dat cu VERI, de ce cu toate ca ma jigneati cu toate ocazile pe care le aveati, eu va luam apararea?
Va spun si va rog credeti-ma permanent exista o cale de mijloc care poate impaca toata lumea, dar trebuie putina vointa de bine, NU DE RAUTATE.

Este normal si logic in cazul in care totusi niste oameni nu pot sa se inteleaga pe cale amiabila, sa fi nevoite sa isi adreseze unui for tutelar pentru a castiga/pierde - in cazul in care consideri ca ti se incalca principiile si drepturile tale.
Stimate Domn, Vladut Mateianu, raspunsul l-am postat si pe www.ligadecrap.ro , ca o masura de a nu-l modifica.
Imi cer scuze ca am raspuns asa tarziu, dar daca nu ma anunta dnul Andrei Vladeanu nu stiam ca am acces pe forumul dumneavoastra. Iar de ieri nu am mai intrat aici.
Astept si eu un raspuns, iti multumesc.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de andrei vladeanu »

colonele,
hai sa lasam tampeniile si sa facem competitie crapista adevarata in Romania.
reprezinti un club cu pescari care isi doresc sa intre in campionatul national. paraseste cimitirul elefantilor, nu aveti ce sa cautati acolo. oamenii aia nu vor competitie, ci razbunare. cap de ceaun s-a aliat cu ei pentru ca ar fi fost un drum mai scurt catre succes pt el. totusi, el vrea sa pescuiasca. discutati impreuna si veniti in Campionatul National de Pescuit la Crap al Romaniei.
restul sunt tampenii. au fost, sunt si vor mai fi.
inclusiv FLACARA PORTOCALIE - conspiratia boiliesurilor. o poveste care se citeste pe nerasuflate.
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de EX-UL »

@dl Orhei

Vreau numai sa raspund la acest citat din postarea Dvs :

"Referitor la problema contradictorie care exista intre APCR si LRC, de ce nu cautati varianta cea mai buna, care sa multumeasca toata lume si toti sa fie prieteni.
De ce nu dati dovada de mai multa intelepciune si de ce lasati rautatea sa invinga?
De ce permanent promovati numai rautatea si pe cel care are un alt punct de vedere il considerati DUSMAN?"


D-le Orhei vreau sa precizez strict legat de acest citat , ca in acest moment , nu exista 2 tabere adverse - exista un APCR care si-a continuat calea si isi vede de treaba pentru organizarea CN din 2010 si exista , pe undeva prin net cautindu-si public dedicat si contestatar , un website al Ligii , organizatie neacceptata oficial in orice decizie de ceva vreme ( mai putin prima intilnire la AGVPS - cind s-au umplut de "respect" , cei 3 colegi ai Dvs ! ) .
PRACTIC NU SUNTEM ADVERSARI , NU AVEM NICI CEL MAI MIC MOTIV SA FACEM NEGOCIERE CU LIGA , sau mai bine zis am trecut oficial de multa vreme de etapa asta de purgatoriu , dar nu stiu de ce pe situl Ligii si in postarile tuturor , exista un sentiment de deja- vu ! Este clar ca nu ne sunteti prieteni , orice am scrie mai nervosi sau mai amabili , este la fel de clar ca permanent postarile unor colegi de -ai Dvs pot produce teme diverse si infinite de atac la persoana ( am mai dat exemple , dar asta cu Gabi Sandu - e maximul penibililui din istoria crapuli - de parca saracu nu vroia si el sa atace primul loc mondial si a vrut musai sa pescuiasca cu 1016 ! ) , doar pentru ca "putul gandirii lor" este odihnit si dedicat exclusiv atacurilor sub orice forma ( vreo postare luminoasa pentru viitor nu am vazut pe acolo ) .

Am ceva experienta in negociere publica - si va spun "strictly bussines" - stiti cum vad eu problema acum ? Vad o tagma de contestatari FEROCI , CINICI , TROMPETE LIPSITE DE ANALIZA , CU LIMBA ASCUTITA SI ASPRA , VESNICUL ADMINISTRATOR DE BLOC CONTESTATAR , oameni care traiesc concret in lumi paralele cu ceea ce vorbim noi public , si care DOAR pentru faptul ca ei au PROMIS PUBLIC ceva ( colegilor lor ... , dar asta e scuzabil ) , IAR SOCIETATEA CIVILA i-a repugnat , vor sa negocieze ACUM ceva ?!! Ce sa negocieze ? Cu cine sa negocieze ? Cu ce drept social si OFICIAL sa negocieze ? Cu ce drept LEGAL sa negocieze si CU CINE ? Ce sa negocieze si cine le-a promis LOR asa ceva , cind si-au ales calea lor in discutie ? PATETIC , DESCALIFICANT , INSELACIUNE PUBLICA pe fata , PENAL , - asta sunt atuurile ligii in orice schema de dialog !!!
Eu unul consider acest fenomen ca unul de de abreviere a gandiri logice si continue a oricui se chema fiinta omeneasca , cu pasiuni , cu refulari , cu aspiratii , dar oricum l-ai numi este clar ca LOGICA FAPTELOR EXPUSE nu o poate interpreta ORICINE dupa medicamentatia pe care si-o face zilnic ; Cine propune cu o nonsalanta generata de boala , o NEGOCIERE ! este deja cronic . Cu cine .......????? Acest raspuns nu ii lasa sa doarma nopatea ...........

orhei
Mesaje: 33
Membru din: Mie Ian 27, 2010 20:45

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de orhei »

Dl. Val,
Cand bem o cafea?

orhei
Mesaje: 33
Membru din: Mie Ian 27, 2010 20:45

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de orhei »

Andrei,
Esti tare hazliu! :D :lol: :mrgreen:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de andrei vladeanu »

eu stiu ca sunt hazliu. :D si tu esti nostim deseori, colonele.
dar ce parere ai de mesajul meu, care este unul absolut serios?
The One Team

dan _city_center

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de dan _city_center »

dl ....... ...........
........ ........... ... ......... :oops: .........
....... :!: ......... .......... ...... ........ ............... :roll:

...... ....... .. ....... ..... ..... ..... .........
:evil: :evil:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”