Iata cine conduce din umbra liga !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de mirceaef »

orhei scrie: ... SI SA NU MAI DICTEZE NUMAI UN NUMAR RESTRANS DE OAMENI IN ACEST SPORT.


orice domeniu, ramura sportiva, spuneti-i cum vreti voi, este condusa invariabil, dar INVARIABIL, de un numar restrans de persoane. asa e normal, asa se practica in toata lumea asta. este imposibil sa conduci fie un segment sportiv, fie unul politic, fie el de orice natura, prin votul sau sub controlul permanent si direct al majoritatii. nu se poate.

acum, avand in vedere si anuntul facut de val astazi, eu sper sincer ca veti intelege si accepta situatia in care va aflati, si mai sper ca veti fi capabili sa luati niste decizii cu adevarat in folosul pescarilor de competitie pe care ii reprezentati.

daca aveti ceva constructiv de adaugat la demersul deja initiat de apcr, sunteti bineveniti in randul membrilor nostri. repet, constructiv. daca doriti sa continuati cu diversiunile, eu nu pot decat sa va urez succes.

toate cele bune,
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de EX-UL »

@MirceaF

dragul meu ma bucura precizarea ta , in masura in care nu s-a inteles nici pina acum din partea Ligii - cine are competenta de a inscrie un lot national la CM ! Putem sa ne calcam pe orgolii , dovada nenumaratele invitatii publice facute pina acum , dar astazi a trebui sa dam un semn ca lucrurile stau exact asa cum APCR le-a anuntat de 45 de zile ..... Cine este sceptic inseamna ca nu apreciaza competitia nationala si doreste numai galceava eterna ...

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de andrei vladeanu »

orhei scrie: Haideti mai bine fiecare parte sa-si urmeze destinul si cursul, iar daca va considerati asa de buni doveditio pe BALTA, nu prin care il jigneste mai mult pe celalant, atunci nu mai putem spune EU SUNT UN PESCAR SPORTIV DE CRAP ci putem spune SUNT UN CIRCAR.

In momentul in care ati observat ca au aparut discuti intre mine si Dan Mitranescu, ati sarit imediat si poate vati zis am gasit bresa sai dezbinam. Ati gandit gresit, anume am facut aceasta diversiune.
Imi pare rau, dar asta este adevarul. Va mai spun am castigat un pariu unde eu am sustinut in maximul 48h voi avea acces pe crapmania si voi fi lautat si apreciat de voi. Insfarsit DAM MITRANESU a pierdut un pariu in domeniul pescuitului.
mi-am dat seama. orhei nu e nici macar circar. pentru ca meseria respectiva presupune coloana vertebrala.
si inca ceva. primul pariu pe care l-a pierdut mitranescu in domeniul pescuitului a fost cel cu onoarea.
The One Team

orhei
Mesaje: 33
Membru din: Mie Ian 27, 2010 20:45

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de orhei »

Domnule, Val Pangica jr
Imi pare rau, dar propunerea de afacere era perfect valabila, nu este deloc asa cum ati interpretat-o dumneavoastra.
Pacat! Fiti convins ca nu am avut nici un gand ascuns cum pretindeti. Eu am privit totul din punct de vedere a unei afaceri rentabile pentru ambele parti, in actuala criza. La orice ora va pot face dovada atat dumneavoastra cat si unui prieten comun.
Cu stima,

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de andrei vladeanu »

nu stiu cine si mai ales ce conduce din umbra, insa am gasit acum un post scriptum al moderatorului forumului cimitirului elefantilor.

P.S
Nu mai sunt impartial...tin cu aia cinstiti ,curati, sinceri ,cu bun simt, inteligenti ,culti ,cizelati ,cu umor...poate intr-o zi ajung si eu sa fac parte dintre ei !
George Iorga
-
Mesaje: 51
Membru din: Mie Dec 02, 2009 5:38 pm
Localitate: Calarasi
E-mail George Iorga


din partea mea, jos palaria george.
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de Vladut Mateianu »

@orhei

Ptr ceea ce faci ,ptr jignirile repetate aduse Apcr-ului si membrilor acestuia, cred ca nici nu ai mai trebui bagat in seama. Un om care vorbeste 7-8 ore pe zi la telefon sustinand ca el nu are niciun interes, nu pot sa-l consider un om corect....
Va veni vremea sa-ti ceri scuze fata de toti, sa vi sa te rogi sa fi primit si tu alaturi de pescari...mai ales cand prietenii tai vor schimba tabara ! :wink:

PS Ai curaj sa recunosti ca ai face ORICE numai sa participi si tu la CN oficial, adica cel organizat de APCR ?

Astept un raspuns, sau o diversiune....si voi raspunde dupa caz.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de Vladut Mateianu »

@orhei

E greu raspunsul ? Sti bine ca va veni vremea cand ,impreuna cu colegul maestru emerit mitranescu ,sa veniti si sa va supuneti consiliului de conducere al APCR-ului. Si probabil sa va cereti scuze ptr gravele jigniri aduse .

@mitranescu

Cum e "maestre emerit" ? Are sau nu APCR-ul dreptul de a organiza CN ? De ce ai dezinformat lumea si ai anuntat ca Val Pangica doar blufeaza ? :oops: Un om cu bun simt si-ar cere public scuze. Apoi, cu ciocul mic, ar veni si el sa fie primit la "masa bogatilor" ! :D Fara mandrie si fara demnitate. Ptr ca aceste virtuti sunt ptr altii.... :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de andrei vladeanu »

lasa-l vladut
a dat cu capul in zid de ii vibreaza si acum ceaunul :D
zici ca-i clopotul bisericii sf. ilie din rahova :D
The One Team

MIRON
Mesaje: 148
Membru din: Mie Noi 12, 2008 11:58
Puncte: 0
Localitate: IMOBILIARE

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de MIRON »

@Mitranescu si Orhei ,aveti grija de membrii clubului (pe care la- ti confiscat) care doresc sa participe la CN.
@ ORHEI
fi tu primul in" seara asta minunata" care ingroapa liga :!:
ps.sedinta placuta.

cameramanu
Mesaje: 25
Membru din: Joi Dec 17, 2009 6:31

Re: Iata cine conduce din umbra liga !

Mesaj de cameramanu »

asa este viata , am pus botu si m-am parlit , am crezut in mamaliga si in doctrina militara si sa ales praful asa ca nu-mi ramane decat sa recunosc ca la fel cum uleiul se separa de apa asa sa separat si neghina de restul pescarilor si simt ca anul acesta vor fi cele mai linistite calificari fara virusi si paraziti , poate ca-mi veti ingadui si mie sa vin sa iau cateva imagini sa le duc si batranilor moguli sa se delecteze
acum ca voi avea timp destul voi incerca sa revolutionez pescuitul cu cateva proiecte care le am in minte, respectiv , mamaliga rapida fara apa si fara ceaun , piureul de nadit rapid , pilaful solubil si ciulamaua flotanta

ps orhei si cu mitranescu m-au lasat pedestru

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”