Parerea unor pescari despre concursuri.....

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Am revenit si eu la net si ma minunez de ce se scrie . Cum pot unii forumisti , chiar moderatori ai unui site (prin esenta "moderator" inseamna cu totul altceva decit isi permite acest razvan si nu stiu cum , sa scrie pe ambele situri ) , cu totii pescari de crap , sa isi permita sa scrie la modul asta fata de niste persoane pe care in mare parte nici nu le cunosc ?
Am cerut banii cuiva ? , am furat ? , am facut pacate majore ca sa nu ne intealeaga pasiunea despre competitie ? Ca banii sunt multi sau putini , hai sa-i lasam pa aia care platesc sa discute chestiile astea ! Restul , imi cer scuze inca o data - dar parerea lor conteaza prea putin . E ca in democratie - daca nu mergi la vot nu te poti plinge ca iti merge rau . Daca votezi si te implici poti avea si o opinie .
Cit priveste discutia despre ciortaneala - eu zic ca depaseste buna cuviinta ! Nu are nici o legatura cu spiritul competitiei faptul ca ciortanesti sau prinzi crapi capitali ; pur si smiplu trebuie sa le stii , mai bine sau mai rau , si pe una si pe alta din tehnicile de pescuit la crap si sa le adaptezi cu succes sau nu la balta din fata ta .

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

i-mi cer scuze tuturor userilor acestui site pentru felul in care am reactionat si pentru faptul ca au fost martorii acestei mascarade , totodata i-mi fac mea-culpa ca am fost atat de naiv sa dau curs unei capcane construita de niste minti diabolice si pusa in scena cateva personaje inofensive

@adi.oprea

te salut si eu dar ...exista vreun context cu postarea ?
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

kamasan scrie:In alt context, si alt forum, eu mi-am luato, ca am facut o remarca pertinenta...
Sa se inteleaga: nu am jignit pe nimeni ci doar mi-am spus parerea vis a vis de o persoana destul de cunoscuta din circuitul competitional romanesc.
Pentru aceasta remarca, mi-am luato in barba, si mi s-a aruncat cafeaua pe haine...si pentru ce?
Oare si voi veti ajunge la asa ceva? Asta am eu de invatat de pe cele doua forumuri? :oops: :oops: :oops:

La noi pe site nu se va intimpla asa ceva niciodata.
Imi dau seama ca si pe mine m-a luat valul.
Diferenta dintre noi si unii care se cred pescari e prea mare.
Inca o data imi cer scuze fata de cei ce posteaza pe acest site.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Mesaj de gor965 »

Problema e ca tambalaul a inceput pe crap.ro si acolo trebuia sa se incheie ! Trebuia discutat cu argumente dar s-a ajuns repede la obraznicii ! Pentru unii frigul aspru de afara e o scuza, pentru altii ... Nu sunt doar diferente intre userii celor doua sit-uri ; cel putin pasiunea de a pescui la crap o au la comun !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

adi.oprea
Mesaje: 70
Membru din: Sâm Mar 24, 2007 23:47
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de adi.oprea »

@ Cristi
Nimic deosebit,dar nu m-am putut abtine. :D
STI TU MAI BINE DECAT MINE CE ACRI SUNT STRUGURI CAND... :roll:
PS -si eu am acelasi caracter ,,canin'' cand sunt ,,scos din pepeni'' :twisted:
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

@ adi.oprea

multumesc pentru "complicitate" :wink: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

In primul rand --La multi ani-- tuturor pescarilor pe care-i cunosc si nu numai lor...
Sa aveti un an bun, si plin de ce vreti voi...

E urat ca romanasi plecati din tara in cautarea unui trai mai bun, au inceput sa aiba impresia ca au calitatea sau competenta sa judece un fenomen din care nu fac parte...pescari sint multi dar cei de competitie se diferentiaza vizibil de "multime"prin atitudine, cind vine VORBA de pescuit,...si prin pescuitul in sine cind se afla pe balta. Daca sint multi cei care pescuiesc bine, in conditii normale, conditii alese de ei dupa bunul lor plac ( loc, umbra, timp, conditii meteo, samd), PESCARII DE COMPETITIE pescuiesc in orice conditii...la fel de bine...cu rezultate considerabile uneori...
Asa ca voi cei care pescuiti si care din cand in cand va mai intalniti cu cate un crap de 10, 15 poate chiar 20 kg...sau poate chiar si mai mare, chiar daca-l eliberati dupa ce ati facut o poza frumoasa cu el...SA VA IASA DIN CAP CA SINTETI MARI PESCARI SI CA PUTETI FACE FATA ORICAND UNUI CONCURS BA CHIAR SA VA GANDITI CA ATI PUTEA CASTIGA...nu conteaza ce dotare aveti...poate sinteti super bine pregatiti material dar din voi lipseste ceva ce nu se naste decat dupa 7, 8 10 concursuri PIERDUTE, cand unul pe care poate-l consideri un prost pescar prinde linga tine si tu nu intelegi nimic din ce se intampla...apoi nu-ti ramane sa spui decat "CE NOROC A AVUT ASTA"
Acestia care numiti competitiile "ciortaniade"...telul vostru e sa prindeti pesti importanti...mari...frumosi..trebuie sa recunosc ca si mie imi place si cred ca oricui,dar tocmai de aceea in competitii e introdus un premiu pentru captura (cel mai mare peste din concurs) ca sa-i multumeasca si pe cei pasionati de asemenea pesti.
Incerc sa va spun ca ar trebui sa participati la un concurs in Romania sa va luati putina rusine de la pescarii de aici (la pescuit ma refer ) si apoi sa va vad parerile.
Nu vreau sa nominalizez pe nimeni pentru ca spectrul subiectilor este foarte mare...Este valabil si pentru cei din Romania care au pareri subiective despre pescuitul crapului ca sport.
Asa ca pe balta baieti...nu la taste, se fac clasificari si evaluari ...
cat despre provocarile si jignirile sau parerile expuse de aceia pe site-ul concurent...specifice unei categorii care din pacate este foarte des intalnita in lume --INVIDIOSI DIN NEPUTINTA--
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@gor965
Corect pasiunea e aceasi, dar din pacate din prea multa pasiune, uneori se depasesc limitele bunului simt de catre toti pescarii fie ca sunt de competitie sau de placere.
Sunt comvins ca vom ajunge la intelegere si respect reciproc.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
florioro
Mesaje: 41
Membru din: Mar Iul 05, 2005 14:34
Puncte: 0
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de florioro »

Cred ca toti suntem la fel la suparare, mai rabufnim, mai injuram, nu are rost sa punem la suflet totul.
Eu unul chiar nu inteleg de unde a aparut atata ura si dispret cand pana la urma toti avem aceeasi pasiune, ca o facem in concursuri sau privat, pescuitul la crap.
Il felicit pe Val Pangica pentru postarile lui de pe crap.ro, cu toate ca ieri, cand am vazut ca s-a inregistrat acolo am fost convins ca scandalul va deveni monstruos. :wink:

Avatar utilizator
florioro
Mesaje: 41
Membru din: Mar Iul 05, 2005 14:34
Puncte: 0
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de florioro »

Cred ca toti suntem la fel la suparare, mai rabufnim, mai injuram, nu are rost sa punem la suflet totul.
Eu unul chiar nu inteleg de unde a aparut atata ura si dispret cand pana la urma toti avem aceeasi pasiune, ca o facem in concursuri sau privat, pescuitul la crap.
Il felicit pe Val Pangica pentru postarile lui de pe crap.ro, cu toate ca ieri, cand am vazut ca s-a inregistrat acolo am fost convins ca scandalul va deveni monstruos. :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”