Parerea unor pescari despre concursuri.....

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

pt Val

Mesaj de Moose_master »

Val, te pupa unchiu si multumesc mult pentru frumoasele ganduri. Lui Vali Vesa deasemenea numai bine si pt ca stiu ca-l pasioneaza masinile am sa-i trimit o poza cu niste camioane americane de show.

Va pup si numai bine obsedatilor !

Moose
APCR Canadian Branch

carprom
Mesaje: 7
Membru din: Dum Ian 06, 2008 9:59

Re: La Multi Ani

Mesaj de carprom »

Moose_master scrie: Acum pentru baiatul din Belgia care se etaleaza cu crapii mari prinsi am sa-i trimit urmatorul mesaj : "baietel, incearca sa te calmezi si sa elimini invectivele de tonalitate joasa din exprimare pentru ca nu in asta consta dibacia ta de pescar. Daca vrei sa te bati in poze cu crapi mari te anunt ca si eu fac parte din APCR si preiau eu stacheta din pozitia in care ne aflam. Vrei poze cu balauri, nici o problema. Am vreo 250 de poze nepostate pe niciun site cu care ma ofer sa-ti umilesc icrele cu care te fotografiezi.(apropo : cand iti faci o poza cu un crap, nu-l mai pune in dreptul fetei ca nu pacalesti pe nimeni ca era atat de mare de nici tu nu te vedeai. Si aici te pot invata cate vrei.) Si iarasi apropo : odata pe crap.ro ma intrebai ceva de genul cum reusesc sa scot crapi asa mari ? adicatelea faceai aluzie ca sunt o uscaciune care nu e in stare sa-si traga izmenele pe el daramite sa scoata un crap capital...... baietel, potoleste-te te rog pana nu imi ies din fire. Intreaba-l pe Ilie cat de uscaciune sunt si de ce sunt in stare cand sunt provocat."

Concluzie ; Eu am invatat aici ca nu conteaza decat rezultatul, deci la polemica dintre cei care se cred buni si cei care sunt intradevar buni modalitatea de diferentiere este foarte simpla: rezultatele. Nu cred ca trebuie sa traduc ce vreau sa spun.

Respect tuturor obsedatilor
Woauu.. moose,
te stiam mai discret si mai amabil..., dar taoata lumea se schimba, unii la bine, altii la rau

Un an nou fericit !

razvan111272
Mesaje: 37
Membru din: Mie Mai 25, 2005 21:41
Puncte: 0
Localitate: pe aici,pe acolo

Mesaj de razvan111272 »

pt mosulica din canada adica @moose master
ia vezi poza asta ce-ti spune? daca eu il tineam deasupra fetei tu il tii sub barbie ,care e diferenta?daca tot stii asa multe despre poze :roll:

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/album_p ... b25c95324d


rog sa nu se bage nimeni ,asta este intre mine si ''mosulica'' canadianul

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

razvan111272 scrie:rog sa nu se bage nimeni ,asta este intre mine si ''mosulica'' canadianul
Atunci inchide ochii. O sa le arat celorlalti cum vad eu ROMANII din strainatate. Mi-a facut o placere inzecita sa cunosc aceasta familie din Portugalia, care s-a tinut dupa noi 4 zile, decat pe orice mare campion de acolo. Ne-a cautat o zi intreaga cand a auzit ca e si lotul Romaniei prin zona. Si acum mi se zbarleste parul cand imi aduc aminte cat patriotism vibra in romanasul asta pe nume Remus Suciu. O poza care valoreaza pentru mine cat 1000 de crapi.

Imagine
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

razvan111272 scrie:pt mosulica din canada adica @moose master
ia vezi poza asta ce-ti spune? daca eu il tineam deasupra fetei tu il tii sub barbie ,care e diferenta?daca tot stii asa multe despre poze :roll:

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/album_p ... b25c95324d


rog sa nu se bage nimeni ,asta este intre mine si ''mosulica'' canadianul


:lol: :lol: :lol:
Gata Razvane a trecut furia, acum nu te mai ataca nimeni.Eram comvins ca va veni vremea sa discutam ca intre pescari. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bravo Florentin, frumoasa amintire....si ...la obiect ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: polemici

Mesaj de cornel rosioru »

Moose_master scrie:.................................................................................................................................................................................

Respect, Moose

P.S. La sedinta pot veni cu camionul ? Ca mi-e frica sa-l parchez si sa-l las nesupravegheat ca trailerul e plin de computere si iti dai seama ca in momentul in care l-am incuiat si am plecat in urmatoarele 2 secunde a disparut forever.

Poti veni si cu camionul. Am luat legatura cu o firma de paza. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

obsev din poza lui florentin (pe care acum o vad prima oara) ca in timp ce eu imi bateam capul cu ciortanii portughezi, remus suciu imi "prelucra" nevasta!

:D
The One Team

adi.oprea
Mesaje: 70
Membru din: Sâm Mar 24, 2007 23:47
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de adi.oprea »

andrei vladeanu scrie:obsev din poza lui florentin (pe care acum o vad prima oara) ca in timp ce eu imi bateam capul cu ciortanii portughezi, remus suciu imi "prelucra" nevasta!

:D
Ce odihnit e Andrei. :lol:
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Carprom,

Iti dau pace pe acesta cale, iti urez La Multi Ani si numai urari de bine. De schimbat intradevar oamenii se schimba(insa nu si eu....eu sunt acelasi pe care il sti tu mai demult). M-am aprins poate un pic si am dat mai vijelios in taste. Daca te-am deranjat (pe tine Craprom nu pe altcineva) imi cer scuze.


razvan(si niste cifre),

dupa cum vezi eu nu mi-am sters galeria foto de pe site-ul lui Ilie, ca dovada ca nu am ce sa ascund si mie chiar mi-a placut bucata aia de vreme in care mai postam una alta acolo. Cred ca te-ai bucurat enorm gasind o poza de-a mea in care barbia imi era acoperita de peste. Asta dovedeste ca inca nu sunt perfect. Oricum iti multumesc mult pentru apelativul "mosulica". Toata viata am avut de suferit de pe urma faptului ca paream mult mai copil decat eram in realitate. Ma bucur ca in sfarsit cineva "ma citit".
Cu un lucru insa nu pot fi de acord si anume ca nu sunt canadian, asa cum afirmi. Am fost, sunt si voi muri roman indiferent unde traiesc. Punct.
Il ascult insa pe Nea Cornel si incerc s-o las moarta desi degetele ma mananca cumplit. Spre binele tau iti sugerez sa faci la fel si sa ne intoarcem fiecare la treburile noastre.

Stima, Moose


P.S. "May God have mercy upon my enemies because i won't" Gen. George S. Patton
APCR Canadian Branch

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”