Protest!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Protest!

Mesaj de doru_croc »

BClaudiu scrie:interesant e ca, in afara de kelu si serbu, tocmai "puscariasii" forumului fac galagie pe topicul asta. nu tin cu alen, are derapajele lui, dar la cat l-a ti jignit, meritati niste banari.
Tu de unde ai aparut ciudatule? Cine si cum l-a jignit pe DJ?
Te bagi si tu ca ........
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Protest!

Mesaj de doru_croc »

ionut72 scrie:Cat de greu o fi sa intelegi ca nu accept sa fiu "moderat" de unul care nu se pricepe la asta si ca, in concluzie, imi exercit dreptul la boicotul forumului daca, in mod absolut legitim, proprietarii forumului decid altfel?
Ionut, calm, calm si iarasi calm.
Cand ii explicam unui forumist ca nivelul IQ-ului pe acest forum este nitel peste medie, nu i-am inclus si pe siluitorii limbii romane contemporane :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Protest!

Mesaj de ionut72 »

doru_croc scrie:
ionut72 scrie:Cat de greu o fi sa intelegi ca nu accept sa fiu "moderat" de unul care nu se pricepe la asta si ca, in concluzie, imi exercit dreptul la boicotul forumului daca, in mod absolut legitim, proprietarii forumului decid altfel?
Ionut, calm, calm si iarasi calm.
Cand ii explicam unui forumist ca nivelul IQ-ului pe acest forum este nitel peste medie, nu i-am inclus si pe siluitorii limbii romane contemporane :lol:
Dorule, sunt chiar calm! Am avut timp vreo 3 zile (desi Allen voia o saptamana) sa ma calmez! :D

Nu i-ai inclus, dar te gandeai c-o sa ajunga moderatori? :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Protest!

Mesaj de bogdan5 »

doru_croc scrie:
ionut72 scrie:Cat de greu o fi sa intelegi ca nu accept sa fiu "moderat" de unul care nu se pricepe la asta si ca, in concluzie, imi exercit dreptul la boicotul forumului daca, in mod absolut legitim, proprietarii forumului decid altfel?
Ionut, calm, calm si iarasi calm.
Cand ii explicam unui forumist ca nivelul IQ-ului pe acest forum este nitel peste medie, nu i-am inclus si pe siluitorii limbii romane contemporane :lol:
+1 nea Doru,
parca il aud pe tata cand ne intersectam la o cafea in weekend .
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Protest!

Mesaj de doru_croc »

ionut72 scrie:Dorule, sunt chiar calm! Am avut timp vreo 3 zile (desi Allen voia o saptamana) sa ma calmez! :D
Nu i-ai inclus, dar te gandeai c-o sa ajunga moderatori? :)
Sigur nu :!:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Protest!

Mesaj de Alin Galbenu »

Am citit si eu mesajele postate. Nu consider ca este necesar sa-mi cer scuze in fata nimanui, poate userilor care pierd timpul citind acest topic. De asemenea nu consider ca este necesara o alta interventie a mea, pe acest topic.
Ionut72, nu este prima data cand incalci regulile, si aici fac referire la "postarea de discutii care nu au legatura cu subiectul in cauza", si la faptul ca "Un comportament civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior si nu a persoanelor care le-au postat.". Chiar si pe acest topic, faci aluzii la faptul ca eu nu sunt capabil sa-mi indeplinesc atributiile pe acest forum, nu sunt capabil sa inteleg un text, sunt chior, actiunile mele afectandu-te pe tine in mod direct, eu moderand in mare parte sectiunea Bazar, unde tu nu ai nici macar o postare (dupa cum ai precizat mai sus).
Nu ai primit ban pentru ca nu am inteles eu ce-ai vrut sa spui, ci pentru fapt ca ai incalcat regulamentul.
Este interesant cat de complex ma caracterizezi, tind cont de faptul ca nu ai discutat niciodata cu mine, direct, si nu cunosti nimic despre mine, decat faptul ca (zici tu) muzica mea nu e "muzica" ci zgomot.
Imagine

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Protest!

Mesaj de bogdan5 »

nu cunosti nimic despre mine, decat faptul ca (zici tu) muzica mea nu e "muzica" ci zgomot.
Allen,
este opinia lui daca a afirmat ca muzica ta este"zgomot", asta nu justifica comportamentul tau revansard.
Combate-i afirmatia cu argumente, fara sa uzezi de motivatii(manevre) pentru ati hrani orgoliul.
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Protest!

Mesaj de ionut72 »

nu cunosti nimic despre mine
Mi-e perfect indiferent acest aspect, tu, in opinia mea, n-ai ce cauta in functia de moderator!
Chiar si pe acest topic, faci aluzii la faptul ca eu nu sunt capabil sa-mi indeplinesc atributiile pe acest forum, nu sunt capabil sa inteleg un text
Nu fac aluzii, ci o spun direct! Asta e inca un exemplu de citire si intelegere superficiala a postarilor. Delictul de opinie e si el pedepsit de regulament?
actiunile mele afectandu-te pe tine in mod direct
Pai cine a fost "autorul moral" al banarii mele, pe motiv ca "te-am jignit"? De cand a-i spune unuia "citesti ceva si intelegi altceva" e jignire (alt exemplu a faptului ca esti neavenit in functia de moderator)?
si nu cunosti nimic despre mine, decat faptul ca (zici tu) muzica mea nu e "muzica" ci zgomot.
Inca un exemplu (al cate-lea oare?) ca, pur si simplu, n-ai ce cauta in functia asta!

Din 3 una: ori ai decenta sa-ti dai demisia din functia de moderator (exceptand topicurile "marele bazar" si "bazar" care nu ma intereseaza), ori te demit proprietarii forumului, ori protestul meu continua.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Protest!

Mesaj de bogdan5 »

ionut72 scrie:
Din 3 una: ori ai decenta sa-ti dai demisia din functia de moderator (exceptand topicurile "marele bazar" si "bazar" care nu ma intereseaza), ori te demit proprietarii forumului, ori protestul meu continua.
Ionut, aici esti in confuzie: Allen nu este moderator global ci doar moderator in "marele bazar & bazar diverse".
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Protest!

Mesaj de ionut72 »

bogdan5 scrie:
ionut72 scrie:
Din 3 una: ori ai decenta sa-ti dai demisia din functia de moderator (exceptand topicurile "marele bazar" si "bazar" care nu ma intereseaza), ori te demit proprietarii forumului, ori protestul meu continua.
Ionut, aici esti in confuzie: Allen nu este moderator general ci doar in "marele bazar & bazar".
Serios? Pai, atunci, e si mai rau!

In cazul acesta, sa-l lamureasca cineva sa-si vada de treaba si sa nu mai faca pe "moderatorul" la topicurile la care nu e! Sa-i lase pe moderatorii desemnati sa-si faca treaba.

Atata timp cat se intampla treaba asta, totul e o.k. in ce ma priveste.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”