Războiul ne bate la "ușă"

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de Dan Mitranescu »

odoctee scrie:
Mar Mar 22, 2022 23:29
Dan Mitranescu scrie:
Lun Mar 21, 2022 21:26
Am uitat: Chestia asta se stie numai la nivel de presedinti, conducatorii serviciilor, ai armatei si de Mitranescu. :D
Ești "cam" important...
Vezi să nu dispari, e la modă în vremurile asta tulburi.... :D
Remarca e în sprint de glumă, no offence!
Mi-am pus o prelata pe iaht. Nu cred ca ma gasesc astia.
Sa vad ce fac, ca incepe salaul si trebuie sa ma afisez... :)

Mi-au mai spus prieteni (care stiu "bucatica lor", din ce spun eu) sa tac, ca nu se stie, dar cea mai sigura confirmare ca am dreptate este daca ma salta. :) Asa ca nu am cum. :)
P.S. sunt prea mic si oricum ajut la ce se doreste :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de Dan Mitranescu »

Sa continuam:
Avem cumva printre noi vreo "vesta galbena"? Acum 2-3 ani distrugeau una dintre cele mai civilizate capitale din lume si il acuzau pe baietasul ala care cred ca nu a avut mama mic ( si-a luat pe la 40 de ani ... ) ca le-a scumpit benzina si ca e cu oligarhii!!! Ce s-a intamplat de s-au sucit? Acum este bun, cand TOATE preturile au crescut?
A, da, il cearta pe Putin si e bun... :wink:

Sa nu uitam:
https://www.youtube.com/watch?v=YWNeQBJtMHU
https://www.youtube.com/watch?v=FU9b79CkDzE

mazi
Mesaje: 68
Membru din: Mar Ian 14, 2014 9:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de mazi »

Doamne fereste, ce ajung unii oameni sa abereze!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de DumiD »

Sunt niste probleme de logica in teoriile tale Dane. Globalistii nu sunt in Rusia, dimpotriva. Oligarhii au averile din munca, sudoarea si resursele Rusiei, nu din alta parte. Daca vrei sa-ti cauti globalistii, vezi te rog care e cea mai mare firma din lume. E Apple, evaluata de vreo 3 ori cat Samsung? Este! Care e cel mai mare retailer, cu afaceri in toata lumea, e Amazon? Este! Cine are monopol pe informatie si implicit pe 95 la suta din banii din marketingul global? Sunt Google si Facebook? Sunt! Vrajelile astea cu Soros si ONG-uri sunt bune la Suceva, unde doi baieti s-au urcat in masina si s-au dus la Kiev sa se convinga ca e razboi😂

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de DumiD »


Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de DumiD »

Cauta despre intalnirile grupului Bildenberg sau despre Bohemians Grove ca sa-ti gasesti "globalistii". Nu e urma de rus p-acolo

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de sebastian_andone »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Mar 23, 2022 0:10

Avem cumva printre noi vreo "vesta galbena"?
La primul control sunt sigur ca si tu ai vesta galbena in masina...
in rest...e mai bine sa pescuiesti in ape mai putin adanci :wink:
"X13"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Mie Mar 23, 2022 15:45
Cauta despre intalnirile grupului Bildenberg sau despre Bohemians Grove ca sa-ti gasesti "globalistii". Nu e urma de rus p-acolo
Tu vorbesti de afaceristi, iar eu vorbesc de persoane gen Escobar ( care ardea milioanele de dolari ca sa se incalzeasca). Tu spui de bani la vedere, iar eu spun de bani negri. Tu spui de persoane care au evoluat cu "acordul" si sub tutele statului, iar eu spun de persoane care nu au nicio legatura cu statul.
Astia de care spun eu incercau sa rastoarne "oranduirea" care le considera banii negri si astia sunt cautati.

Te rog sa o lasam aici. Respect dialogul cu tine si mai ales ca iti pui mintea la contributie, dar nu este locul si nici perioada pentru asa ceva. Sper sa ne intalnim anul asta si le vom discuta pe larg.
Ultima oară modificat Mie Mar 23, 2022 21:24 de către Dan Mitranescu, modificat de 2 ori în total.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebastian_andone scrie:
Mie Mar 23, 2022 17:18
Dan Mitranescu scrie:
Mie Mar 23, 2022 0:10

Avem cumva printre noi vreo "vesta galbena"?
La primul control sunt sigur ca si tu ai vesta galbena in masina...
in rest...e mai bine sa pescuiesti in ape mai putin adanci :wink:
Sunt controlat si asa este, am vesta. :wink:

P.S. Ai dreptate .... :wink:

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de eugen dragnea »

Hai ca daca vad la Dan ca se poarta sa iesi in decor cu "elefantul", ma gandesc ca pot sa intru si eu cu "Tico-n brazda" ...

Putin anexeaza Crimea fara nici o jena si fara nici o rezistenta...nici Ucraina, nici Europa, nici americanii...nimeni nu era pregatit cu exceptia lui Putin
Rusii se duc in "poligonul" din Siria la "antrenamentele" pentru viitoarea "olimpiada" din Ucraina
NATO se prinde si incepe sa intre in fibrilatii...vai vai ce ne facem...
NATO arunca o "fumigena" globala si anume Covid 19 pentru a incepe pregatirile de WW3...arunca fumigena "tare si in fata"pana in Wuhan.
Banii pensionarilor decedati in 2020+2021, spalarile de bani cu Covid 19 si economiile globale cu "stai acasa" au fost directionate in "gun powder" pentru viitoarea "distractie"
Rusia se "desmeticeste" si baga "talpa" pe Ucraina ... nu iese cum si-a dorit pentru ca Mama Natura vegheaza si ea (iarna blanda fara inghetarea solului in adancime) si o ia pe aratura cu fractionare,termobarice si Fosfor ... vom vedea din pacate si nucleare tactice daca nu se misca repede oligarhii rusi...sa speram ca vor fi date mai tarziu de luna aprilie ca sa nu mai bata crivatul si vom fi mai putin afectati...oricum sper ca americanii sa detina capacitatea de neutralizare in stratosfera a nuclearelor de croaziera detinute de rusi.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”