S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de Florin Pata »

E pestele meu ! A dat cu lansetele mele :lol: !!!
Fişiere ataşate
peste.jpg
peste.jpg (12.44 KiB) Vizualizat de 1413 ori

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de pescarusull »

Pescuit de placere.
Asta e cel mai misto.
Si im fac poze cu ce nu prinde vecinul pescar.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de Albert »

razvan u. scrie:Albert,
Daca criteriul de a posta este un subiect pe un forum liber, de ce nu incerci si pe alte forumuri?
Stii tu la cate ma mai pricep si pe ce forumuri mai scriu?
razvan u. scrie:Exempu: ciclism. Nu conteaza ca nu intelegi/participi la concursurile si antrenamente specifice, faptul ca tu pedalezi sambata prin IOR iti da dreptul sa ai iei pe oamenii aia la rost. Corect?
Daca ma dau cu bicla pe te miri ce colclauri sau sosele n-am voie sa-i spun unuia ca a trisat la un concurs? Ca s-a dat cu mobra in loc de tzoagla? Ca nu stie sa schimbe vitezele? Ca sunt dovezi ca la majoritatea concursurilor e dopaj maxim, furaciuni, cocalarisme si d-aia nu ma intereseaza? Io cre' ca pot..tu ce zici?
razvan u. scrie:Din tot ce ai scris mai sus cel mai definitoriu este fraza in care sustii ca Dan nu ti-a spus nimic nou despre pescuitul in barca si ca acest lucru nu are legatura cu topicul de fata.
Ciudat dar chiar stiu si cum e cu pescuitul, inclusiv din barca, inclusiv in competitii. Ce sa fac, sunt informat. In continuare sustin ca principiul "oala" n-are ce cauta cand vine vorba de-un concurs individual. Ca Dan si altii incearca sa duca discutia acolo e fix treaba lor..doar ca-s off-topic, eu doar asta semnalam.
razvan u. scrie:Sunt absolut sigur acum ca nu ai cum sa intelegi. Indiferent ce iti scriu eu sau altcineva.
Nu fii asa sigur...mai bine intreaba-te de ce tot incerci sa-mi sxplici lucruri pe care eu iti spun ca le stiu deja.
razvan u. scrie:Inca ceva: in ceea ce ma priveste nu e vorba de nici un elitism sau ifose in postarile mele. E vorba de prieteni pe care ai cunosc si de pescuit in echipa. Dar nici aici nu ai sa intelegi daca iti dezvolt.
Da mestere dar nu despre asta-i topicul. Nu despre asta vorbesc eu. Voi o tot dati inainte ca va stiti, ca regulament de competitie si alte ozn-uri total pe langa subiect. Iesiti din bula/bucla asta si vedeti ca nu-i chiar cum vi se pare voua.
razvan u. scrie:Sigur ma bati cu perseverenta si analiza pe text!
Ce sa mai..mersi. Si eu apreciez anumite calitati ale tale.
Cu asta am terminat aici. Ma amuz pe topicul cu ieftiniri la MTX si identificari/intimidari pe forumul aceluiasi magazin.
Apoi, ce sa fezi, principiile solide si de netagaduit ale pescuitului-de-competitie-la-cel-mai-inalt-nivel dupa care ar trebui sa ne ghidam toti(lol) isi dau in stamba pe topicul de CN unde factorii decizionali au votat una, cu articol pe prima pagina,scan, stampile, semnaturi si tot tacamul iar acum, tot ei, spun ca nu-i bine si ca...vedem.
Halal regulament(e), halal verticalitate! :lol:
Noroc cu Iulica, a facut un topic care chiar merita citit si cu pozele lui Gor care merita vazute :lol:

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de razvan u. »

Albert,
Topicul lui Iulian Petre este genial.
Postezi ceva si din experienta ta?
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de Albert »

De ce ai tu impresia ca am experienta cand vine vorba de concursurui?
Stiu regulile, stiu povestiel dar n-am participat la niciunul d-apoi sa ma stiu si chichite, eschive, si alte asemenea? Bine, stiu si eu diverse din surse sigure dar de ce mi-as asuma eu "povestea-trofeu"? Doar pentru ca am fost la pescuit cu sursele?Doar ca sa castig simpatie/popularitate? Ntz, nu se face...Dupa cum vezi n-am mentalitate de pescar-de-competitie asa ca te rog sa ma ierti... ma voi rezuma doar la citit.
In schimb as fi interesat (si de) povestioarele tale. Sigur ai multe de spus. Ca n-o faci si nici n-o vei face e alegerea ta. Cine-s eu sa te judec?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:D.... Bine, stiu si eu diverse din surse sigure dar de ce mi-as asuma eu "povestea-trofeu"? Doar pentru ca am fost la pescuit cu sursele?Doar ca sa castig simpatie/popularitate? Ntz, nu se face...Dupa cum vezi n-am mentalitate de pescar-de-competitie asa ca te rog sa ma ierti... ma voi rezuma doar la citit.
I
Pai cine spune povestea este autorul. Tu o scoti din anonimat, a ta este. Restul nu mai conteaza.
Este ca si cum scoti un peste din apa si este al tau, ca tu l-ai scos.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de oanavictor »

campionatul mondial la crap 2009 franta .
romania prinde captura competitiei ,era pentru prima oara cand se decerna acest trofeu .
trofeul urma sa-l primeasca doar unul din cei doi componenti care l-au prins .
oana victor era conducatorul delegatiei romaniei si nu ia cazut prea bine cand a vazut ca cel care trebuia sa primeasca trofeul era foarte vesel iar coechipierul mai mai sa planga desii unul fara altul nu prea cred ca reuseau sa-l scoata ,iar mai mult decat atat nada ,momeala si strategia echipei sa schimbat radical odata cu intrarea in stand a celui pa care eu l-am considerat nedreptatit .
cand am auzit nedreptatea care urma sa se faca am intervenit la toate relatiile si prieteniile pe care le aveam in cadrul conducerii fips si a organizatorilor francezi si am reusit sa obtin ca sa se decerneze ambilor pescari cate un trofeu .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de DumiD »

foarte frumos, mi se pare normal, din moment ce era un concurs pe echipe. n-are nici o legatura cu cazul de fata.
ps. povestea ar fi avut mai mult farmec daca nu era terminata la persoana intai si se continua naratiunea la persoana a 3-a :D

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de razvan u. »

Albert,
Vorbeam(scriam) de experienta ta, nu experienta ta competitionala. Am pretentii de la tine....un pic de atentie ce naiba.
Nu ai nimic interesant din experinta ta la pescuit? O observatie, o schimbare de strategie....
C. S. PELICANUL

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de Dan Mitranescu »

oanavictor scrie:campionatul mondial la crap 2009 franta .
romania prinde captura competitiei ,era pentru prima oara cand se decerna acest trofeu .
trofeul urma sa-l primeasca doar unul din cei doi componenti care l-au prins .
oana victor era conducatorul delegatiei romaniei si nu ia cazut prea bine cand a vazut ca cel care trebuia sa primeasca trofeul era foarte vesel iar coechipierul mai mai sa planga desii unul fara altul nu prea cred ca reuseau sa-l scoata ,iar mai mult decat atat nada ,momeala si strategia echipei sa schimbat radical odata cu intrarea in stand a celui pa care eu l-am considerat nedreptatit .
cand am auzit nedreptatea care urma sa se faca am intervenit la toate relatiile si prieteniile pe care le aveam in cadrul conducerii fips si a organizatorilor francezi si am reusit sa obtin ca sa se decerneze ambilor pescari cate un trofeu .
Ca sa se inteleaga mai bine :
Ala care a scos pestele cu lanseta, nu era cel care primea trofeul. Asa era decizia organizatorilor unui Campionat Mondial ( adica niste "fraieri" , din astia din competitii )

Ca sa nu mai incurcam "persoana" :
Eu am scos pestele, chiar si strategia a fost a mea si Tomulescu lua trofeul ! Asta pentru ca era titular in echipa aia, iar eu intrasem ca rezerva. Asa a considerat toata lumea de acolo ca este corect. Inclusiv eu am acceptat situatia, chiar daca imi parea rau ca organizatorii au un singur trofeu. Noroc cu nea Victor Oana ca i-a batut la cap si au mai facut rost de unul.

Poate macar din asta se intelege ca cei care ajung la un anumit nivel in pescuit ( loturi nationale plus organizatori de campionate mondiale ) considera ca :
- nu are valoare cine scoate un peste din apa in fata altor criterii morale sau organizatorice.
- premiul a fost dat la individual unuia care nu a scos pestele din apa ( ba da , recunos, cu minciogul ) , in detrimentul celui care l-a scos cu lanseta.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”