S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de Dan Mitranescu »

Asa ca organizatorul de "concurs de numarat solzi de pe cleni", mai bine facea rost de inca un premiu si pentru colegul lui Vijelie, daca dorea ca in doi ani de vorbit in pescuitul din Romania sa faca ceva notabil , nu sa se apuce sa arunce cu noroi in unul dintre cei mai vechi si mai buni pescari de la noi.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de Albert »

razvan u. scrie:Albert,
Vorbeam(scriam) de experienta ta, nu experienta ta competitionala. Am pretentii de la tine....un pic de atentie ce naiba.
Nu ai nimic interesant din experinta ta la pescuit? O observatie, o schimbare de strategie....
Razvan, eu ma refeream la topicul lui Iulian. Citeste cum se intituleaza si apoi vorbeste despre atentie si pretentii...
Am experienta gramada, nu-i vorba..am si impartasit din ea p-aci si aiurea...totusi, daca ai ceva nelamuriri intreaba si poate te pot ajuta.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de Albert »

Dan Mitranescu scrie:Asa ca organizatorul de "concurs de numarat solzi de pe cleni", mai bine facea rost de inca un premiu si pentru colegul lui Vijelie, daca dorea ca in doi ani de vorbit in pescuitul din Romania sa faca ceva notabil , nu sa se apuce sa arunce cu noroi in unul dintre cei mai vechi si mai buni pescari de la noi.
Unul-din-cei-mai-cei-pescari din Romania s-a umplut singur de namol. Faptul ca unii-l considera miez nu il face cel mai cinstit si corect pescar din Romania. E doar un baiat care a incercat si el o combinatie si de data asta nu i-a iesit. That's all.

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de iulius_gherase »

Albert scrie:
Dan Mitranescu scrie:Asa ca organizatorul de "concurs de numarat solzi de pe cleni", mai bine facea rost de inca un premiu si pentru colegul lui Vijelie, daca dorea ca in doi ani de vorbit in pescuitul din Romania sa faca ceva notabil , nu sa se apuce sa arunce cu noroi in unul dintre cei mai vechi si mai buni pescari de la noi.
Unul-din-cei-mai-cei-pescari din Romania s-a umplut singur de namol. Faptul ca unii-l considera miez nu il face cel mai cinstit si corect pescar din Romania. E doar un baiat care a incercat si el o combinatie si de data asta nu i-a iesit. That's all.
Cata dreptate...perfect de acord cu tine...din cate vad doar domnul mitranescu si parca inca unul sau doi useri din cati au comentat nu inteleg aspectul asta
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de pharaoh »

iulius_gherase scrie:.din cate vad doar domnul mitranescu si parca inca unul sau doi useri din cati au comentat nu inteleg aspectul asta
Stai linistit, suntem mai multi. :wink:
Marius Sârbu

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de iulius_gherase »

pharaoh scrie:
iulius_gherase scrie:.din cate vad doar domnul mitranescu si parca inca unul sau doi useri din cati au comentat nu inteleg aspectul asta
Stai linistit, suntem mai multi. :wink:
Eu stau cat se poate de linistit...mai mult nu vreau sa se inteleaga ca stiu caracterul domnului vijelie...doar ca domnul mitranescu incearca sa ne explice cat de bun pescar este acest domn vijelie,fapt de altfel necontestat de nimeni,dar nimeni nu spusese ca nu e pescar bun, doar chestia asta cu poza unora nu ni s-a parut fair-play...eu nici macar nu am spus ca ar fi fraudat concursul...
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de razvan u. »

Albert scrie:
razvan u. scrie:Albert,
Vorbeam(scriam) de experienta ta, nu experienta ta competitionala. Am pretentii de la tine....un pic de atentie ce naiba.
Nu ai nimic interesant din experinta ta la pescuit? O observatie, o schimbare de strategie....
Razvan, eu ma refeream la topicul lui Iulian. Citeste cum se intituleaza si apoi vorbeste despre atentie si pretentii...
Am experienta gramada, nu-i vorba..am si impartasit din ea p-aci si aiurea...totusi, daca ai ceva nelamuriri intreaba si poate te pot ajuta.
Albert,
O postare este binevenita cand vorbim de impartasit experiente, fie ele si in afara concursurilor.
Si daca tot afirmi ca ai experienta gramada, iti deschid eu un topic special pentru asta.
Te rog, nu ezita in a ne inpartasi si noua.
p.s. Iti multumesc pentru amabilitate. Te asigur ca ai sa fii primul la care apelez in caz de neclaritati.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de Albert »

Razvan,
multumesc pentru bunele intentii. Nu trebuie sa-mi deschizi nimic, daca doream asta o faceam singur(incredibil dar am experienta gramada si cand vine vorba de internet, inclusiv forumuri).
In schimb te-as invita sa dezvalui tu o parte din experienta-ti de conducator de club, organizator si participant la concursuri...ai fi total pe subiect si nici n-ar trebui sa deschizi topic nou.
Sunt convins ca ar rupe la vizualizari si multa lume ar fi intereseata, inclusiv eu...ce zici, esti capabil?
Mersi.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de razvan u. »

Albert,
Eu nu am sustinut nici o secunda ca am experienta "gramada". Tu da.
Uite un mic pont: foloseste in saculetul solubil atasat monturii, un mic patrat de polistiren(5-10 mm).
In felul asta ai parte siguranta faptului ca montura ta se va aseza pe sustrat fara nici o problema. Daca vrei, este o mini plantare a monturii, dar aruncat din mana.
E randul tau....
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a pozat cu pestele altuia si a castigat marele premiu.

Mesaj de Albert »

razvan u. scrie:Albert,Eu nu am sustinut nici o secunda ca am experienta "gramada". Tu da.
Ce sa fac daca esti celebru? Experienta si realizarile tale sunt peste tot. D-aia ziceam ca te-ai incadra perfect in topicul lui Iulica. Inteleg ca nu vrei sa contribui.
Pe langa asta eu dau sfaturi doar cand consider ca e cazul sau daca saunt intrebat. E evident ca pe un pescar de competitie n-am ce sa-l mai invat, nu? :lol:
razvan u. scrie:Uite un mic pont: foloseste in saculetul solubil atasat monturii, un mic cub de polistiren(5-10 mm).
Mersi de "pont"....din pacate nu mai folosesc polistiren la pescuit de muuulti ani.Si atunci cand o faceam era doar pentru balize si flotoare. Sa nu mai spun ca n-am solicitat niciun sfat..dar apreciez deschiderea.
Mai baga..chiar daca pentru mine sunt inutile sigur ajuta pe altii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”