TEST NADE - SA VA VAD!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Adrian B
Mesaje: 364
Membru din: Mar Iun 06, 2006 14:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TEST NADE - SA VA VAD!

Mesaj de Adrian B »

Postul d-lui Epure – Fusu Mircea - APCR (asta pt ca se intreba cineva odata de ce atata antipatie la adresa Asociatiei) mi s-a parut la data respectiva (adica acum o saptamana) rautacios si cu tinta clara: emisiunea si comentarile aferente acesteia.
Chiar am fost surprins placut sa constat ca timp de o saptamana doar o pers. a rectionat “comediei” – de altfel inceputul topicului foarte bun, informativ, etc. Sfarsitul insa, caterinca marca crapmania. Daca se intreaba cineva de ce la rubrica “cum sa pescuim crapul” nu s-a mai dezbatut nimic din septembrie (exceptand articolul digestia la crap), raspunsul trebuie sa-i vina imediat.

Domnul Epure ar trebui sa stie (sunt sigur ca stie) ca nici pe forumurile din Anglia informatia nu este corecta nici macar in procentaj de 50% desi aia au acces la informatie mult mai mult decat noi. Cu alte cuvinte, si e valabil si pe forumurile romanesti, informatia e mai mult falsa decat adevarata. Aici vorbesc la modul general. Ce vreau sa spun este ca, daca toti am fi toba de informatie asa cum este D-l Epure singurul topic care ar functiona intr-un forum ar fi acela despre concursuri si diverse. Atat si nimic altceva.
E adevarat ca avand un nivel de cunoastere ridicat, unele postari pot amuza copios. Insa de aici si pana a lua in deradere niste chestii, e ceva cale...
Daca stau sa caut postarile mele de acum 2 ani de aici, cred ca m-ar apuca groaza de ce bazaconii intrebam sau spuneam. Vreau sa spun ca subiecte de caterinca putem gasi peste tot.
In concluzie, bazaconii, se spun in fiecare zi pe forumuri. In speta de fata au fost alese a fi comentate doar cele care fac trimitere clara la o emisiune si protagonistii acesteia.
Catch and Release

anghel d.
Mesaje: 48
Membru din: Dum Ian 11, 2009 10:16

Re: TEST NADE - SA VA VAD!

Mesaj de anghel d. »

eu sunt unu dintre cei care vor intra in asociatie saptamana asta. doresc asta pentru ca este cea mai cunoscuta si puternica asociatie de pescuit crap din tara. dar incep sa-i inteleg si pe cei de afara de ce urasc asociatia. la fel inteleg si vulpile care nu mananca struguri. mila este de altfel un sentiment uman, uneori inteles alteori nu.
maestrul rosioru a stiut sa se inconjoare de oameni destepti, bravo lui. restul si-au facut asociatii, cluburi, clubulete, ca sa para si ei importanti, dar vai.......... :oops:
anghel dragos-toyota carp team

calu troian
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Ian 10, 2009 20:26

Re: TEST NADE - SA VA VAD!

Mesaj de calu troian »

@florentin iuga

sa nu mi-o luati in nume de rau, chiar sunt un fan al emisiuni dv., dar deja este prea comerciala. poate un pic de schimbare nu ar strica, mai multe reportaje, poate interviuri cu pescari consacrati ca tata nitu, mati,vladeanu, rosioru, oana etc. inteleg ca nu sunt fonduri , dar cum l-am ajutat pe matrix asa putem sa facem o cheta si pentru emisiune saptamanal, far nici o rusine si cu multa dragoste. chiar puteti da un cont si voi fi primul care va sari in ajutor.

alex oancea

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: TEST NADE - SA VA VAD!

Mesaj de Cezar Bibu »

@Adrian B,

Sincer, n-as mai fi intervenit la acest topic, dar nu e prima oara aici, sau pe alte site-uri ,cind apari in postura de avocat. Marian, ca dealtfel oricine altcineva , poate sa-si exprime parerea aici ,daca are ceva de spus.

Acest forum nu-si propune sa reinventeze roata pescuitului si sa raspunda la intrebari fanteziste de genul "cum sa prindem crapii de 27 de kile intr-o balta care nu-i are si eventual cu boiliesuri de 1,85 euro pe kil " , deci la rubrica de care esti interesat nu vei gasi prea multe intrebari pentru ca ,in general, oamenii de pe acest forum STIU sa si pescuiasca , nu numai sa butoneze ! .Iar cine vrea sa afle informatii reale, are si posibilitatea PMurilor, sau a explicatiilor la locul faptei..
Cit despre "caterinca marca crapmania" ce sa-ti zic : nu e pentru oricine, deci nu esti obligat s-o citesti, s-o intelegi , cu atit mai mult s-o comentezi,da ?

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: TEST NADE - SA VA VAD!

Mesaj de petre iulian »

anghel d. scrie: maestrul Rosioru a stiut sa se inconjoare de oameni destepti, bravo lui. restul si-au facut asociatii, cluburi, clubulete, ca sa para si ei importanti, dar vai.......... :oops:
------------------
DACA fac parte numai din APCR crezi ca pot merge la calificari?....la concursurile intercluburi crezi ca pot participa??......

ps. uite asa a trebuit sa ma inscriu si intr-un club mic anul trecut dar MARE si valoros anul asta :D ....(a crescut precum FAT-FRUMOS intr-un an cat altii in 7!) :D
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Adrian B
Mesaje: 364
Membru din: Mar Iun 06, 2006 14:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TEST NADE - SA VA VAD!

Mesaj de Adrian B »

@ Cezar Bibu

Nici eu n-as mai fi intervenit daca D-l Epure (pe care nu-l cunosc personal – insa pozitiile dansului mi s-au parut a fi pertinente de cand ma uit si eu pe forumuri) lasa sa se inteleaga direct, asa cum a facut-o din prima postare aici pe 2009 ca tinta dansului a fost exclusiv emisiunea si protagonistii. Daca lasa sa se inteleaga asta pana la capat, eu chiar nu aveam nicio problema. Nici acum nu am. Pe parcurs insa ne spune repet, nu am nimic, ca n-am ce sa am!!! nici cu forumul, nici cu utilizatorii, nici cu emisiunea, nici cu florentin. Ba eu cred ca are, pt ca asa cum spunea si Florentin, au fost (si probabil vor mai fi) si alte „perle” care ar fi putut face deliciul unor comentarii. De data asta au fost alese exclusiv acestea.
Eu am avut doar o pozitie. Cu asta termin, ca nu-mi place sa fiu in centrul atentiei. Nu sunt avocatul nimanui. E adevarat, perceptia mea e ca sunt 2 „tabere”: una care ataca si alta care incearca sa se apare (cu mici exceptii), iar eu sunt de partea acestora din urma.
Multi stiu si aleg sa nu posteze aici, la topicuri de polemica pt. ca nu e in avantajul lor, e ca si cum jucati acasa, si recunosc ca sunt oameni care te pot face foarte usor din tastatura.
Pozitia mea pe forumuri este foarte relaxanta. Sunt independent in gandire si nu trebuie sa dau socoteala nimanui. Stiu ca si altii (destui) gandesc la fel ca mine, insa evita ca acele ganduri sa devina scrise din motive pe care nu le dezvolt. Eu cred ca m-am straduit, ca la opiniile mele, chiar daca „avocatesti” sa am argumente.
Numai bine!
Catch and Release

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TEST NADE - SA VA VAD!

Mesaj de mirceaef »

Adrian B scrie: Nici eu n-as mai fi intervenit daca D-l Epure (pe care nu-l cunosc personal – insa pozitiile dansului mi s-au parut a fi pertinente de cand ma uit si eu pe forumuri) lasa sa se inteleaga direct, asa cum a facut-o din prima postare aici pe 2009 ca tinta dansului a fost exclusiv emisiunea si protagonistii.

Pozitia mea pe forumuri este foarte relaxanta. Sunt independent in gandire si nu trebuie sa dau socoteala nimanui.

Eu cred ca m-am straduit, ca la opiniile mele, chiar daca „avocatesti” sa am argumente.
Numai bine!
nice ... din tipul discursului pe care il afisezi in postari as zice ca esti genul de persoana care isi intelege macar propria semnatura si nu sta rau cu logica. dar ... nu-si verifica perceptiile. si nu, n-ai argumente dar revin.

fi atent. dl epure-fusu mircea - apcr (ma lasi :D ) n-a avut ca tinta nici emisiunea, nici protagonistii. daca am avut o tinta clara a mishtoului marca crapmania (cititorii nostri sunt mai inteligenti ca ai lor :D :D ) e un domn nicolae. e inregistrat si la noi pe forum.
domnu nicolae s-a inregistrat pe crap.ro cam de sfantu nicolae, prin nov 08. dupa cateva zile vindea ... recomanda, n-am inteles bine ce facea, lansete si senzori, ieftine si bune. ok. pana de craciun era expert in fabricarea lansetelor si deborda de sfaturi pe topicurile de nade. bun si asa. pana de revelion umbla cu steagu in vant, un autentic che guevara de dambovita, pe tema calificarilor. eh, nu-i rau. dar surpriza, in ianuarie afla, o marturiseste chiar el, ca aromele au solventi diferiti!!! foarte tare... daca nu s-ar fi trezit teoreticianul din el si sa se apuce sa le clasifice. prost, evident, nu stiu ce a inteles din emisiunea aia.

daca n-as fi dat peste postarea individului respectiv, atat de plina de emfaza si atat de ... era sa zic tembela, dar ma abtin, n-as fi scris nimic!!! celelalte comentarii le-am pescuit doar pt simplul fapt ca sunt amuzante. am postat intentionat aici ca sa aduc topicul cu test nade in fata.
nu te superi ca te intreb adrian b, fa abstractie de faptul ca sunt membru apcr si fost membru al echipei senzor (in club n-am avut acces ca mi-a dat vladeanu cu eject acu un an :D ), cum ti se pare citatul de mai jos, cam ce i-ai spune tu unui asemenea pescar: "la sfarsitul unei partide de pescuit sa ne laudam cu tehnicitatea monturilor si sculelor noastre si chimismul momelii si nadei noastre care au dat roade..." asta le bate pe toate!

si sunt destui useri, topaie fericiti pe topicul cu emisiunea mai ceva ca artificiile de anul nou. tu, daca esti asa bun samaritean, de ce nu intervii, mai baieti, mai usor cu atractu' ca ati dat in euforie :D :D

cred ca ai vrut sa spui relaxata. si nu poti fi independent in gandire, chiar daca ai vrea, atat timp cat te declari partizanul unei grupari anume. iar singurul argument pe care l-ai adus e acela ca nu m-am luat si de comentarile in urma altor emisiuni (in speta emisiunile cu senzor cred ca vrei sa spui). iti spun sincer, daca au fost, mi-au scapat. daca au fost la fel de tari ca cele citate de mine, chiar imi pare rau.
Adrian B scrie: Domnul Epure ar trebui sa stie (sunt sigur ca stie) ca nici pe forumurile din Anglia informatia nu este corecta nici macar in procentaj de 50% desi aia au acces la informatie mult mai mult decat noi. Cu alte cuvinte, si e valabil si pe forumurile romanesti, informatia e mai mult falsa decat adevarata. Aici vorbesc la modul general. Ce vreau sa spun este ca, daca toti am fi toba de informatie asa cum este D-l Epure singurul topic care ar functiona intr-un forum ar fi acela despre concursuri si diverse. Atat si nimic altceva.
cu asta ce vrei sa spui?! incerci sa justifici calitatea forumurilor noastre sau in mod particular al lui florentin? nu ma intereseaza.
cu forumurile englezesti n-ai dreptate. informatia afisata e in general corecta. insa de cele mai multe ori nu exista. sau daca exista, nu e relevanta. de exemplu, pe mine nu ma intereseaza sa scot semolina (ce-o fi aia 8) ) din piatra seaca si nici sa-mi cumpar cu o lira un sac de indian spicies ca sa nu mai dau banii pe nush ce aroma sau atractant. in schimb gasesc o gramada de trimiteri la articole foarte bune din care chiar mai invat cate ceva. e doar enervant ca pierzi mult timp cu cautarea. si au si ei tembelii lor. unu intreba acu o sapt ceva de genul "mi-am cumparat ... asta si asta ... vreau sa-mi deschid magazin de nada, cum se fac boiliesurile?" ...

in fine, ca aproape am pus de-o nuvela, exista mai multe grupari, nu doar doua, intre ele apar inevitabil, uneori mici frictiuni :D daca n-ai treaba in mod expres pe acolo, nu te baga. ia exemplu de la mine. relax and have fun :D :D :D
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TEST NADE - SA VA VAD!

Mesaj de dan cotelici »

SUPER si foarte interesant!

Nu inteleg de ce acest personaj uita de EPOCALA descoperire a scoicii cu buza verde pe o balta in ungaria dezvaluita in aceeasi emisiune pe care acum, ca nu-i mai reprezinta interesele personale, o critica.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TEST NADE - SA VA VAD!

Mesaj de dan cotelici »

[quote="dan cotelici"]SUPER si foarte interesant!

Nu inteleg de ce uita de EPOCALA descoperire a scoicii cu buza verde pe o balta in ungaria, descoperirea dezvaluita in aceeasi emisiune pe care acum, ca nu-i mai reprezinta interesele personale, o critica.[/quote]
De ce nu ai avut nimic de spus EFM?
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TEST NADE - SA VA VAD!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Mai dane tu chiar nu ai ce face acasa ? De unde pana unde ai vazut tu ca critic eu emisiunea lui Florentin? Nu numai ca nu o critic, dar chiar o apreciez, indeosebi pe cel care o face, adica Florentin Iuga. Asa ca explica te rog ce vrei cu adevarat !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”