Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
remus_cta
pescar de competitie
Mesaje: 1331
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 16:20
Puncte: 0
Localitate: constanta
Contact:

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de remus_cta »

pss:
noi nici cu hi-s si basia nu o sa il batem pe iohan care pescuieste cu mtx si okume mult timp de acum incolo, asa ca stai linistit si ia la copii jucarii mai bine :lol: :lol:

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de RB Baits »

Ma indoiesc ca tema acestei postari este valoarea sculelor in competitii!!!

Se discuta aprins de sponsorizare in domeniul nadei si tin sa intaresc ceea ce a spus Vladut in afara de 2-3 mari producatori de nada, noi cei care suntem la inceput de drum nu avem puterea financiara sa sustinem echipe in concurs cu nada. Ca sustinem partial sau facem reduceri la pret de cost pentru cateva echipe cu care pescuim impreuna de ceva timp asta este ala mancare de peste.

Radu Badica

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dan Mitranescu scrie:Se discuta numai despre scule si nada ca fiind cele necesare in castigarea unui loc pe podium.
De ce nu se discuta si despre ceasuri , semne pe fire ,contorul pentru masurat fire , marcarea lansetelor pe lungimile aferente paturilor de nada , retinerea stricta a directiilor si a distantelor pe care avem peste ,judecarea timpilor de schimbare a lansetelor , cantitatea de nada folosita in functie de apetitul pestilor , pescuitul pe pat , peste pat si izolat , atentia la firul lansetei dupa toate aruncarile ,"scanarea" substratului , retinerea si asocierea cu trasaturile .
Antrenamentul fizic , ambitia de a rezista la oboseala , compatibilitatea in echipa , stapanirea de sine in a copia sau a schimba momeli .

Sculele si nada ne lipseau ... :D
Intotdeauna cand nu prinzi peste, sculele si nada sunt de vina...sau locul. Niciodata pescarul, este foarte greu sa recunosti ca s-ar putea sa nu ai talent ptr a pescui bine.... :mrgreen:

Revenind la subiect, firmele producatoare de nada (cel putin Senzor Planet) cauta si sponsorizeaza pescari cu un real talent, sa nu uitam ca intotdeauna tandemul pescar-nada prind peste, niciodata nada singura... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Andrei Popescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1096
Membru din: Vin Dec 11, 2009 12:13

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Andrei Popescu »

Eugen Dragnea- atat tata Nitu cat si Vasi Babi pescuiesc cu lansete si mulinete de top in competitie, parteneri lor din ultimi ani din competitii au lansete si mulinete de top.

Referitor la subiect:
Un pescar care este sponsorizat in totalitate d.p.m.d.v. trebuie sa ofere mult mai mult decat prezenta si castigarea unei competitii.
Referitor la o postare anterioara, eu cunosc trei pescari din Romania care sunt sponsorizati in totalitate.
Pesti, nu povesti !!!

http://www.meetcarp.ro
http://www.bestfivecarp.com
http://www.cpk.ro



Nume utilizator schimbat din toto `U`C

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de osc1or »

Dan Mitranescu scrie:Se discuta numai despre scule si nada ca fiind cele necesare in castigarea unui loc pe podium.
De ce nu se discuta si despre ceasuri , semne pe fire ,contorul pentru masurat fire , marcarea lansetelor pe lungimile aferente paturilor de nada , retinerea stricta a directiilor si a distantelor pe care avem peste ,judecarea timpilor de schimbare a lansetelor , cantitatea de nada folosita in functie de apetitul pestilor , pescuitul pe pat , peste pat si izolat , atentia la firul lansetei dupa toate aruncarile ,"scanarea" substratului , retinerea si asocierea cu trasaturile .
Antrenamentul fizic , ambitia de a rezista la oboseala , compatibilitatea in echipa , stapanirea de sine in a copia sau a schimba momeli .

Sculele si nada ne lipseau ... :D

/sub centura :)
Critic echilibrat

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de popescu59 »

Stau si ma intreb de ce la fiecare topic trebuie sa fie unii care sa inceapa polemica ?? De ce ? Eu mi-am expus punctul de vedere si atit , asa cum fiecare are dreptul sa isi spuna punctul lui de vedere. Vad ca s-a inteles totul gresit , in echipa mea este inclus si fiul meu Edy este tinar are 28 de ani si am vazut la el spiritul unui viitor bun pescar , deoarece vad ca avanseaza permanent in domeniu doresc ca la iarna sa ii achizitionez un set de scule de top , are si acum ceva dar nu cele mai bune.Asa ca nu mai visati ca Nae la 55 de ani vrea sa devina cel mai cel pescar , stiu si sunt convins ca nu am cum sa mai reusesc asa ceva dar Edy cu siguranta va fi in 2-3 ani in topuri.
Revenind la subiectul topicului sponsorizarile cele mai sigure sunt cele facute de mine pentru echipa mea , cunosc destule echipe care au in componenta oamenei care platesc tot numai si numai de frumusetea acestui sport , din 3 platesste 1 la mine este din 3 platesc 2 eu platind si partea fiului meu si de aceea un concurs nu ma scapa sub 30-40 de mil.
Fire cit mai intinse sa aveti , dar asta numai pe balta la pescuit nu din fata calculatorului.

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Alexandru Mihai »

Va rog frumos dacă se poate sa nu mai înaintați sume de bani...mai sunt și neveste/prietene care citesc acest forum...:)
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de gabi1 »

[quote="popescu59"].... eu platind si partea fiului meu si de aceea un concurs nu ma scapa sub 30-40 de mil.

Nae, ai grija cand comanzi sampanie, sa nu-ti aduca cumva o sticla Mathusalem Dom Perignon Vintage 1995 ca nu "te scapa" de albit instantaneu nici Curtea Constitutionala !! :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de osc1or »

Acest topic nu a fost deschis pt a afla ce tati isi sponsorizeaza fiii cu 30-40mil/concurs!
A fost deschis pt a afla daca exista sponsorizari de la producatori pt promovare a nadei. Sponsorizari in scop comercial.
Ma gandeam ca se practica discounturi consistente in cazul in care o echipa prinde podiumul la un concurs, dar se pare ca nu prea.

Off topic: parerea mea despre fiul tau popescu59, este ca in prezent are un echipament mult mai mult decat super ok pt a face performanta. (am pescuit langa el la un concurs si am vazut arsenalul)
Critic echilibrat

Ahotnic
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Sep 03, 2011 10:25
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Ahotnic »

Pt mine personal tot ce conteaza la finalul unui concurs e fierul.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”