salut

http://www.normark.ro

Moderatori: Dan Mateianu, Normark

Încuiat
Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: Normark

Mesaj de iulius_gherase »

Florin Coacaza scrie:si eu am luat 4 lansete Shimano Velocity la promotie si sunt impecabile. Chiar le-am fortat foarte tare si nu s-au rupt.
Din punctul meu de vedere sunt cea mai buna alegere facuta.
Am 2 prieteni care ambii au luat velocity asta iarna...nu au nici o problema cu ele...si eu tot shimano am...numai ca ciudat ca aud tot mai multa lume care au rupt astfel de lansete...mi-e greu sa cred ca sunt atat de multi pescari care nu stiu cat sa le incarce
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Normark

Mesaj de osc1or »

Din pacate am rupt si eu un Velocity in aruncare la Cupa APS in martie.
Am avut si martori care au vazut cand a plesnit batul in aruncare cu un momitor normal... (momitor de 60g + mamaliga 50-60g).
Am dus batul la garantie la magazinul de unde a fost cumparat batul si acestia, dupa o perioada de asteptare de 2 luni, mi-au transmis o hartie primita de la Normark prin care rezulta ca batul a fost rupt pentru ca nu a fost folosit corespunzator si prezinta urme de murdarie prin urmare nu va fi schimbat pe garantie.
Cum au demonstrat ei ca a fost rupt ca nu a fost folosit necorespunzator? cum au stability daca batul a fost sau nu lovit? NU STIU.. ruptura era perfect perpendicular pe blank...

Am facut rost de nr de telefon al responsabilului de la Normark cu garantiile......
Mi-a spus ca nu imi schimba batul pt ca in urma cu 1 an a mai fost rupt odata si s-a mai schimbat odata pe acelasi bon de garantie. Pai cum vine asta ma.....ai garantie 3 ani, daca mi se rupe batul o data si mi-l schimbi, si imi lasi garantia in continuare, dar am ghinionul sa mai rup inca o data batul nu il mai schimbi???
Incerca sa ma abureasca sa cumpar un var la un pret "foarte bun"...
ASTA E NORMARK!!!

Pana la urma ...., magazinul de unde am cumparat lanseta a ales sa imi ofere ea un varf la schimb rezolvand astfel problema.

Eram foarte decis sa fac plangere la OPC si plangere, dar am renuntat din lipsa de timp...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Lucian Mustățea
Mesaje: 318
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brașov

Re: Normark

Mesaj de Lucian Mustățea »

Persoanele din BV la care am făcut referire în cursul dimineții se numesc Laurențiu Rogozea care a rupt o lansetă Shimano Velocity la prima partidă (concursul dl. Matei în perioada 10-12.07.2015 de la Periș), acesta fiind ruptă în același loc(înaintea inelului de vârf), a doua persoana care a rupt două lansete în același loc este Roman Felix, evenimentul întâmpându-se la finala CN.
Nume utilizator schimbat din lucfish

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Normark

Mesaj de DumiD »

Lucian Mustățea scrie:Persoanele din BV la care am făcut referire în cursul dimineții se numesc Laurențiu Rogozea care a rupt o lansetă Shimano Velocity la prima partidă (concursul dl. Matei în perioada 10-12.07.2015 de la Periș), acesta fiind ruptă în același loc(înaintea inelului de vârf), a doua persoana care a rupt două lansete în același loc este Roman Felix, evenimentul întâmpându-se la finala CN.
stai linistit ca nu te suspecta nimeni c-ai luat mamaliga moca sa faci antireclama, ma rog aproape nimeni, nu-i nevoie de explicatii detaliate

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Normark

Mesaj de Albert »

DumiD scrie:rog sa iasa in fata toti aia care urlau "erezie" asta iarna cand indraznea cineva sa compare paispele cu shimano velocity
Off-topic. Vezi ca topicul unde ciugulesi e un pic mai sus. Fa chef acolo :)
On-topic. Normark Romania e o bateie de joc pentru brand-ul Shimano.
Mi se par inadmisibile exmplele colegilor: sa astepti 2 luni dupa un produs care trebuie schimbat in garantie sau mai rau sa nu se respecte garantia. O sesizare la OPC rezolva problema plus o amenda la flacaii astia care cica reptrezinta firma in Romania.
Invatati sa va cereti drepturile pe banii vostrii si atunci nici Normark nici alt comerciant nu va mai avea tupeul sa nu respecte garantii sau sa va trateze ca pe niste cotizanti.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Normark

Mesaj de ionut72 »

O sesizare la OPC rezolva problema plus o amenda la flacaii astia
Nu, nu, nu doar una! :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Normark

Mesaj de DumiD »

Albert scrie:
DumiD scrie:rog sa iasa in fata toti aia care urlau "erezie" asta iarna cand indraznea cineva sa compare paispele cu shimano velocity
Off-topic. Vezi ca topicul unde ciugulesi e un pic mai sus. Fa chef acolo :)
On-topic. Normark Romania e o bateie de joc pentru brand-ul Shimano.
te referi la topicul unde ziceai ca Normark e un fel de Mayweather? ar fi bine sa intri si acolo si sa explici ca te gandeai la Bute dar ai tastat gresit

Avatar utilizator
Lucian Mustățea
Mesaje: 318
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brașov

Re: Normark

Mesaj de Lucian Mustățea »

DumiD, în primul rând țin să-ți reamintesc că am postat întâmparea mea nefericită pe acest site, deoarece am fost prejudiciat cu o sumă importantă de bani, în niciun caz nu am dorit să fac antireclamă, mai cu seamă că nu am făcut comparații și nu am adus în discuție alte branduri concurente!!! După cum bine ai văzut și alți pescari, crăpari au pățit același lucru și dacă te găndești bine și ei și-au cheltuit sume importante de bani ptr achiziționarea acestor lansete de o calitate mai mult decât îndoielnică. Ce s-ar fi întâmplat dacă aceste lansete ajungeau pe mâinile aruncătorilor de elită din România? În ceea ce privește mesajul postat de tine la adresa mea (mămăligă moca, credibil, etc.) cu iz negativ, țin să-ți precizez că verticalitatea, cinstea mea sunt mult mai presus de orice dubiu de-al tău sau a altora. Cu siguranță am avut acceptul celor două persoane din BV. care le-am precizat numele anterior(cu aceleasi probleme, privind subiectul), nu am făcut-o ptr. a avea credibilitate, mare atenție la interpretare!!!
Nume utilizator schimbat din lucfish

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Normark

Mesaj de osc1or »

Ar trebui sa trimitem o petitie online la Shimano cu abuzurile de la Normark.
Dar o petitie online detaliata cu poze...
Critic echilibrat

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Normark

Mesaj de carbocalm »

Lucian ,Dumid a mentionat ca nu ai de ce sa te justifici.
Tu esti pagubitul in situatia de fata atat financiar cat si moral .

Nu ti-a pus nimeni la indoiala cuvantul.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “NORMARK”