DESPRE TEN

Cum pescuim la cteno? Cum prindem amur mare?
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mirel petcu
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Feb 09, 2008 0:32

Re: DESPRE TEN

Mesaj de mirel petcu »

carpmaster scrie:amix simplu(senzor) , cu lapte de porumb de la tata nitu
boabe plastic enterprise
fara momitor , cu saculeti solubil neaparat!
schimbate max 60 minute ,
cel mai mare 18,730 tancabesti
dar laptele de la senzor nu este bun?
sau asa au folosit partenerii :lol:

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: DESPRE TEN

Mesaj de carpmaster »

?
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

bobo
Mesaje: 75
Membru din: Mie Feb 27, 2008 15:30

Re: DESPRE TEN

Mesaj de bobo »

carpmaster scrie:amix simplu(senzor) , cu lapte de porumb de la tata nitu
boabe plastic enterprise
fara momitor , cu saculeti solubil neaparat!
schimbate max 60 minute ,
cel mai mare 18,730 tancabesti
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------doar boabele de plastic fara porumb???????????????????????? :idea: :idea: :idea:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DESPRE TEN

Mesaj de Vladut Mateianu »

Sau poate chiar si o boaba de plastic....merge pe toate baltile ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

bobo
Mesaje: 75
Membru din: Mie Feb 27, 2008 15:30

Re: DESPRE TEN

Mesaj de bobo »

Vladut Mateianu scrie:Sau poate chiar si o boaba de plastic....merge pe toate baltile ! :wink:
-------------------------------------------------------------------------------------------------multumesc mult Vladut :D :D

zeus
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mar 22, 2009 22:46
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: DESPRE TEN

Mesaj de zeus »

O balta buna cu ten anu' asta este Blasova! Am folosit momitor pe care am pus amix cu lapte de porumb si tarate de grau....umectate astfel incat sa inceapa sa se desfaca imediat dupa ce a ajuns in apa! Pe fir am folosit porumb fiert cat sa il pot decojii ,o boaba si un flotant! de multe ori am folosit saculeti solubili cu uruiala de porumb, grau si premix ptr pui(de gaina)!
Sunt sanse mari sa ii scapi la mal, sa iti sara din minciog...etc!
Amurul negru este scoicarul care pe langa faptul ca mananca stuf, cereale ,consuma cu placere moluste.Asta nu inseamna ca se obtin rezultate bune folosind scoici sau melci! :lol: Pe Balotesti-Fieni sunt cateva exemplare capitale de amur negru.De multi ani nu au mai fost folositi la populare...cresc mai greu...iar cei care se gasesc sunt din popularile anterioare!
Este un pic exagerata afirmatia ca un ten mananca intr-o zi greutatea lui....hai sa fim seriosi...dar poate sparge cu usurinta porumbul uscat! Nu am gasit boabe intregi in intestinele lor...si pastrez maselele lor...ca si trofee! :wink:

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: DESPRE TEN

Mesaj de cipibm »

Ii duci la stomatolog sa le extraga maselele? :lol:

zeus
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mar 22, 2009 22:46
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: DESPRE TEN

Mesaj de zeus »

cipibm scrie:Ii duci la stomatolog sa le extraga maselele? :lol:
Nu :( .....fac un bors....pe romaneste fierb capatana pana se desface....si gata! :lol:

Avatar utilizator
mirel petcu
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Feb 09, 2008 0:32

Re: DESPRE TEN

Mesaj de mirel petcu »

zeus scrie:O balta buna cu ten anu' asta este Blasova! Am folosit momitor pe care am pus amix cu lapte de porumb si tarate de grau....umectate astfel incat sa inceapa sa se desfaca imediat dupa ce a ajuns in apa! Pe fir am folosit porumb fiert cat sa il pot decojii ,o boaba si un flotant! de multe ori am folosit saculeti solubili cu uruiala de porumb, grau si premix ptr pui(de gaina)!
Sunt sanse mari sa ii scapi la mal, sa iti sara din minciog...etc!
Amurul negru este scoicarul care pe langa faptul ca mananca stuf, cereale ,consuma cu placere moluste.Asta nu inseamna ca se obtin rezultate bune folosind scoici sau melci! :lol: Pe Balotesti-Fieni sunt cateva exemplare capitale de amur negru.De multi ani nu au mai fost folositi la populare...cresc mai greu...iar cei care se gasesc sunt din popularile anterioare!
Este un pic exagerata afirmatia ca un ten mananca intr-o zi greutatea lui....hai sa fim seriosi...dar poate sparge cu usurinta porumbul uscat! Nu am gasit boabe intregi in intestinele lor...si pastrez maselele lor...ca si trofee! :wink:
hai sa fim seriosi, ce-ai avut cu tenul de la-i omorat? :wink: :lol:

zeus
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mar 22, 2009 22:46
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: DESPRE TEN

Mesaj de zeus »

mirel petcu scrie:
zeus scrie: Este un pic exagerata afirmatia ca un ten mananca intr-o zi greutatea lui....hai sa fim seriosi...dar poate sparge cu usurinta porumbul uscat! Nu am gasit boabe intregi in intestinele lor...si pastrez maselele lor...ca si trofee! :wink:
hai sa fim seriosi, ce-ai avut cu tenul de la-i omorat? :wink: :lol:
:oops: :? Am gresit....suport consecintele :( .....alta data nu o sa mai fac....il duc viu acasa! :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Ten”