Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Moderator: Dan Mateianu

Încuiat
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de DumiD »

danielcotoz scrie:
DumiD scrie:Singurul om decent care a raspuns aici este userul iulian_i..restul care aprobabti asemenea discriminari ordinare,fie si tacit,sunteti niste magari care nu meritati buletin de romania...chit ca nu dati 2 bani pe el probabil..va dati unguri cand iesiti afara...pffffff
domle dumid de ce te ambalezi asa? nu toti care au postat aici sunt "magari" cum ai vrea tu sa fie ca doar ar fi o turma de magari cu 2 oi pur romanesti si nationaliste care se cred singurele capabile sa rezolve o problema cu un nene administrator de lac care are o politica dubioasa. sub nici o forma nu pot sa fiu deacord cu aceeasta politica insa nici nu pot sa dau dreptate unuia care propune "aberatii" juridice. si domle dumid nervos ai dat un telefon la sarulesti sa vezi daca te primeste? ai vorbit cu ei? eu am facut-o si ma primesc chiar daca nu sunt super pescar si nici strain. am vb cu ei si anul trecut si la fel a fost.deci nervi pe gratis nu merita sa-ti faci cu atat mai mult sa-i jignesti pe cei care posteaza aici. ru-si-ni-ca, rusinica, rusinicaaaaaaaa
Traiesc in Romania,muncesc aici,imi platesc taxele aici.Daca vine cineva si-mi zice ca eu nu am dreptul la ceva in Romania pe motiv ca sunt roman nu am cum sa nu ma ambalez.Pe cine am jignit?Pe unul care se pise pe mine pentru ca sunt roman si pe inca cativa care il aproba fiindca e bun administrator de balta? Pai mai sunt balti bune cu pesti mari,cateva la care se face reclama si aici pe site pe care daca platesti si te comporti civilizat esti respectat indiferent ca esti roman,tigan sau polonez.Nu consider ca am jignit pe nimeni care nu m-a jignit mai tare nu doar pe mine,pe 90% din pescarii romani.NU am cum sa sun la asemenea persoane sa ma scuz ca sunt roman si sa-i rog sa ma primeasca si pe mine,un traistar/manelist/hot/scandalagiu/betiv sau ce mai considera ei ca sunt romanii, la ei pe balta.Din partea mea sa se ia de mana cu udmrul si sa ceara autonomie daca nu-i plac romanii !

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de Albert »

Daca vine cineva si-mi zice ca eu nu am dreptul la ceva in Romania pe motiv ca sunt roman
Gresit. E vorba ca cineva face regulile lui pe balta de el care are grija.
Din acelasi impuls proletar urmeaza sa-l injuri si pe Parfene ca are taxa enorma pe Tancabesti.
E acelasi principiu.

P.S. Eu, ca roman, de ce n-am voie sa vin sa manac pita cu ceapa la tine-n casa?Si sa-ti si inhat masina de spalat, doar asa...ca pot. Patriotismul asta de parada e mai suparator decat ce face Raduta.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de DumiD »

Albert scrie:
Daca vine cineva si-mi zice ca eu nu am dreptul la ceva in Romania pe motiv ca sunt roman
Gresit. E vorba ca cineva face regulile lui pe balta de el care are grija.
Din acelasi impuls proletar urmeaza sa-l injuri si pe Parfene ca are taxa enorma pe Tancabesti.
E acelasi principiu.

P.S. Eu, ca roman, de ce n-am voie sa vin sa manac pita cu ceapa la tine-n casa?Si sa-ti si inhat masina de spalat, doar asa...ca pot. Patriotismul asta de parada e mai suparator decat ce face Raduta.
Gresit.E vorba de un lac din Romania pe care se poate pescui contra taxa insa nu de pescarii romani,discriminare rar intalnita.Ma intreb ce-or zice aia de la consilul national pentru combaterea discriminarii daca afla asemenea magarie.Una e sa pui o taxa mare,e dreptul tau de administrator si alta e sa pui baner cu interzis pe motiv de natie,rasa,religie,sau ce mai vrei tu,chestii care nu numai ca sunt ilegale dar si cat se poate de imorale.Nu am nici o problema cu taxele mari,e un mod bun sa separi pescarii sportivi de traistari si grataragii,dar una-i una si alta-i alta.

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de iulian_i »

@DumiD: nu-ti mai bate capul sa explici lucruri elementare pe care ar trebui sa le stie toata lumea in 2011, mai ales intr-o tara care de ani buni este in UE si traieste de peste 20 de ani cu acces, macar informativ, la ceea ce inseamna civilizatie...dar, pt. amuzament personal, poti sa incerci :lol:
oamenii astia considera un articol important din constitutia oricarei tari din UE 'aberatie juridica', au convingerea ca orice contact cu un avocat inseamna automat un proces, daca nu chiar procese intinse pe ani de zile :lol:, promoveaza caciulitul de la o forma de rezolvare jenanta a unei probleme personale, la o forma de rezolvare generala la nivelul unei intregi comunitati, se apeleaza la google cand e vorba de o banala regula a civilizatiei care ar trebui sa fie cunoscuta de orice individ in vremurile astea cu un minim de educatie civica, apoi se extrage un singur articol dintr-o singura lege si se 'interpreteaza' folosind argumente care nu sunt valide nu numai dpdv juridic, dar nici macar al logicii pur formale...deci, asta e nivelul, din pacate...ne mai miram de ceea ce ni se-ntampla din 4 in 4 ani

P.S...si eu pot sa pescuiesc pe Sarulesti, dar asta nu ma impiedica sa am o atitudine corecta fata de o situatie pur si simplu jenanta

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de zfcristian »

Ati descoperit mersu pe jos si apa calda :mrgreen:
Deja vad ca nu vreti sa mai pescuiti acolo! Evoluati , felicitari!!!

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de Albert »

@Dumi & iulian
Romanii inteleg conceptul de proprietate privata intr-un mod extrem de amuzant.
Nici CNCD nici alta institutie nu pot sa-i impuna lui Raduta cum sa-si aleaga clientela.

Nu va explic de ce dar recititi topicul asta. Va fac un rezumat."Raduta discrimineaza romanii. Cipica prinde dulapi pe balta lui Raduta. Cipica e roman."

Tot patriotismul vostru se duce pe apa sambetei.
In fine, fire intinse si spor cu combaterea discriminarii :lol:

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de DumiD »

Albert scrie:@Dumi & iulian
Romanii inteleg conceptul de proprietate privata intr-un mod extrem de amuzant.
Nici CNCD nici alta institutie nu pot sa-i impuna lui Raduta cum sa-si aleaga clientela.

Nu va explic de ce dar recititi topicul asta. Va fac un rezumat."Raduta discrimineaza romanii. Cipica prinde dulapi pe balta lui Raduta. Cipica e roman."

Tot patriotismul vostru se duce pe apa sambetei.
In fine, fire intinse si spor cu combaterea discriminarii :lol:
Iti fac eu un rezumat.Cipica vine de la balta si incepe sa jubileze ca ce bine e ca romanii n-au acces la balta,fiindca nu meritam dupa cate telefoane a primit el pe balta.Cu ocazia asta aflu si eu cu stupoare ca daca as fi vrut sa pescuiesc acolo nu as fi avut acces pentru ca sunt roman.Se pare ca romanii sunt vazuti ca un fel de Mailat in Italia acum 2-3 ani pe balta respectiva.Balta respectiva nu este ograda administratorului,apartine probabil de o societate comerciala administrata de acest Raduta.Cand ai o activitate economica,ceea ce e si cazul lui Raduta,care am vazut ca ofera cazare,barci de inchiriat,mese si pentru toate astea emite bonuri fiscale,nu iti poti selecta clientela pe motive etnice,religioase etc...ceea ce tu se pare ca nu vrei sau esti incapabil sa intelegi.Nu am cerut sa ma duc la om in casa sa vad ce are pe pereti,din partea mea cum am zis sa fie sanatos sa-si faca enclava pe 200 de hectare si sa impuste orice roman ii calca pragul..cu exceptia lu' Cipica binenteles !

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de iulian_i »

Albert scrie:@Dumi & iulian
Romanii inteleg conceptul de proprietate privata intr-un mod extrem de amuzant.
Nici CNCD nici alta institutie nu pot sa-i impuna lui Raduta cum sa-si aleaga clientela.

Nu va explic de ce dar recititi topicul asta. Va fac un rezumat."Raduta discrimineaza romanii. Cipica prinde dulapi pe balta lui Raduta. Cipica e roman."

Tot patriotismul vostru se duce pe apa sambetei.
In fine, fire intinse si spor cu combaterea discriminarii :lol:

Albert, ma dezamagesti...din posturile tale pe forumul asta imi facusem impresia ca ai alt calibru, dar poate te confund
in fine, ca sa-ti raspund, in primul rand nu stiu ce legatura are patriotismul cu discutia de fata, plus ca eu nici macar nu ma consider patriot, dar asta n-are importanta...in al doilea rand, constructia ta ("Raduta discrimineaza romanii. Cipica prinde dulapi pe balta lui Raduta. Cipica e roman.") nu este valida....legile sociale, democratia etc. nu functioneaza ca in matematica, adica nu numai un roman sau cativa trebuie sa poata pescui, ci oricare roman
in plus de asta, citeste argmentul lui @Dumi, aici e vorba de o activitate comerciala, de o balta aflata in circuitul comercial, nu de casa omului...doar cand e vorba de casa omului, acesta face ce vrea....deci, nu stiu cine nu intelege conceptul de proprietate privata...pentru a nu fi in culpa, Raduta ar trebui sa primeasca pe toti pescarii, indiferent de nationalitate, sex etc. sau pe niciunul

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de Sharky »

Felicitari Cipica!
Dan Petre aka Sharky

Avatar utilizator
Saky
Mesaje: 872
Membru din: Mar Apr 01, 2008 0:10
Puncte: 0
Localitate: ARAD

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de Saky »

Raduta Lake is back in busines !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D
sant crapi si peste 35 kg ! fac pariu ca in max 2 ani se va prinde unu ! :wink:
Bravo CPK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ps
da ce te ai ingrasat :shock:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SARULESTI”