Carligele Teflon Arma Point de la Fox

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

tre sa aiba groundsheet detasabil

Mesaj de florinw »

unul din motive ar fi ca in unele tari este interzis cortul cu groundsheet.

cit despre celelalte produse de la Fox,sint bune,dar nu cele mai bune.rod pod gasesti de la cignet,sau gloobtroter cel putin la fel de bune,cit despre pretzuri...apropo unde ai vazut sky la 325e?

pina acum cel mai scump l-am vazut la 280 la fisherman&partners dar daca cauti bine il gasesti de la 225 la 3 posturi.

betele de la fox lasa cam mult de dorit pt bani aia,cit despre mulineta ce au scoso,o iau ca pe gluma anului.

calitativ de cind si-au mutat productia in china incepe sa se vada diferenta.chiar numai la cirlige,pina in toamna erau in niste cutiute simpatice de plastic (care chiar daca le aruncam imediat faceau impresie)si acum sint in punga.asta e putina economie nu strica ...

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Mesaj de florinw »

oricum simbata merg la wiena la expozitie si saptamina viitoare putem povesti mai multe despre noutati si preturi.apropo vine cineva dintre voi la expozitie?

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

si un caiine nu rezolva problema?? la darvari, asta vara, (habar nu am unde am stat) da am avut 5 caini ai nimanui pe acolo care m-au pazit ... :lol: :lol: nu am vazut nici urma de sobolan..

@ florinw
expune fox la viena? mare lucru! aici nu au aparut in ultimii ani...

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

expune fox la viena

Mesaj de florinw »

nu stiu inca cine expune.pot sa iti spun mai multe duminica

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

florin plesu scrie:si un caiine nu rezolva problema?? la darvari, asta vara, (habar nu am unde am stat) da am avut 5 caini ai nimanui pe acolo care m-au pazit ... :lol: :lol: nu am vazut nici urma de sobolan.. .
vino toamna si o sa vezi spectacol. de dormit dormi ziua, ca noaptea nu poti de animalele retrase de pe camp. vezi, de aia inclin pentru camera cu groundsheet lipit. ca noi inca traim in romania...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: tre sa aiba groundsheet detasabil

Mesaj de dan cotelici »

florinw scrie:unul din motive ar fi ca in unele tari este interzis cortul cu groundsheet.

cit despre celelalte produse de la Fox,sint bune,dar nu cele mai bune.rod pod gasesti de la cignet,sau gloobtroter cel putin la fel de bune,cit despre pretzuri...apropo unde ai vazut sky la 325e?

pina acum cel mai scump l-am vazut la 280 la fisherman&partners dar daca cauti bine il gasesti de la 225 la 3 posturi.

betele de la fox lasa cam mult de dorit pt bani aia,cit despre mulineta ce au scoso,o iau ca pe gluma anului.

calitativ de cind si-au mutat productia in china incepe sa se vada diferenta.chiar numai la cirlige,pina in toamna erau in niste cutiute simpatice de plastic (care chiar daca le aruncam imediat faceau impresie)si acum sint in punga.asta e putina economie nu strica ...
Florine,
Vorbesc de preturile din Ro, 4 posturi, complet echipat cu stabilizator, talpile de ancorare si inca un set de butt caps.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: tre sa aiba groundsheet detasabil

Mesaj de andrei vladeanu »

florinw scrie:unul din motive ar fi ca in unele tari este interzis cortul cu groundsheet.

cit despre celelalte produse de la Fox,sint bune,dar nu cele mai bune.rod pod gasesti de la cignet,sau gloobtroter cel putin la fel de bune,cit despre pretzuri...apropo unde ai vazut sky la 325e?

pina acum cel mai scump l-am vazut la 280 la fisherman&partners dar daca cauti bine il gasesti de la 225 la 3 posturi.

betele de la fox lasa cam mult de dorit pt bani aia,cit despre mulineta ce au scoso,o iau ca pe gluma anului.

calitativ de cind si-au mutat productia in china incepe sa se vada diferenta.chiar numai la cirlige,pina in toamna erau in niste cutiute simpatice de plastic (care chiar daca le aruncam imediat faceau impresie)si acum sint in punga.asta e putina economie nu strica ...
1. rod pod-urile solar si cignet sunt inferioare sky pod-ului!
2. in romania 325 e un pret f. bun pt sky pod
3. batul aquos de la fox nu lasa deloc de dorit. in gama respectiva de pret (aprox 200 euro) este f. bun. de asemenea spodurile de la fox sunt f. bune
4. mulineta e de cacat
5. carligele sunt f. bune si in plicuri
6. eu plec la viena la expozitie. sper sa nu ne intalnim pe acolo! :evil:
The One Team

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

eu plec la viena la expozitie. sper sa nu ne intalnim pe aco

Mesaj de florinw »

ups.cu ce te-am suparat asa tare?e o problema ca nu toata lumea e fan fox?sau o parere despre niste produse poate aprinde un incediu?

1)vis a vis de rod pod,e o chestie de gusturi.eu nu am contestat sky-ul,ci doar am spus ca sint si altele la fel de bune.

2)pretul de 325 o fi minunat daca tu zici,eu l-am vazut in ro mai ieftin dar aici poate m-am exprimat gresit.de fapt m-am referit la raportul calitate pret.(aici o sa-mi spui ca cignetul e mai scump,dar eu il gasesc mai rezistent si ca dizain imi place mai mult...iarasi o chestie de gusturi

3)batul tu singur il cataloghezi drept bun (ceea ce sint convins ca asa e) dar era vorba de cel mai bun
4) cu mulineta in sfirsit o parere comuna
5)cirligele sint bune, si eu le folosesc,aici a fost vorba de prezentarea cirligelor in care se vsde o economie de la cutiute la plicuri ,lucru care nu are importanta pt cumparator,oricum cutiile se aruca ,era vorba doar de prezentare.

deci de la inceput ,nu am afirmat ca produsele fox nu ar fi bune,discutia era ca nu sint TOATE produsele cele mai bune
au si produse care le prefer de departe fata de alte firme (ex iluminated care nu am gasit la nici o alta firma ceva la acelas nivel)

cit despre intilnire la wiena nu trebuie sa iti faci probleme,sala e destul de mare sa nu ne deranjam unu pe celalat.

PS

Ti_am scris doar pentru a clarifica o discutie,nu pentru a incepe o polemica.

razvan111272
Mesaje: 37
Membru din: Mie Mai 25, 2005 21:41
Puncte: 0
Localitate: pe aici,pe acolo

Mesaj de razvan111272 »

mih_carp scrie:OFF TOPIC, scuze,
Pe Tancabesti nu stiu cum e cu sobolanii dar pe Darvari la ultima partida acum 2 sapt m-au innebunit. S-au urcat pe masina,mi-au ros forfacurile era sa-mi intre si pe la motor . Daca ajungeau pe la firele de la motor cred ca plecam cu RATA :twisted:
Voi cum faceti sa-i contracarati?
Pe deasupra mi-e si frica de ei. Astia de m-au terorizat nu erau soricei erau sobolani mari cat o sticla de 1l de cola.Brrrrrrrr... :evil: . Mama lor de scarbe! :evil:
scapi simplu de ei , cumperi 3-4 capcane de sobolani/soareci , le pui bile si iti spun eu sigur ca dupa ce ai prins 4-5 sobolani/soareci nu mai au curajul sa se apropie , asta o spun din propie experienta , am facut o partida de 4 zile cu un amic aici in belgia (tot roman) pe fluviul meusse unde sant la sobolani cu duiumul ca pe fiecare balta, fluviu etc etc , in prima noapte am prins 6 sobolani dar in a2a si a3a noapte nici ca i-am mai vazut , au simtit pericolul si nu sau mai prezentat la apel :D

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai daca ati prins atitia sobolani, ati mai prins si peste? :lol:
Eu zic ca in loc sa iei ciinele cu tine mai bine iei o pisica. :lol:
Tatae ia cu el pe Tili, un soricar, dar tot nu scapa de ei. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”