POSIBIL CONCURS MOARA VLASIEI 2

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

POSIBIL CONCURS MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Vladut Mateianu »

APCR a demarat tratativele ptr organizarea unui concurs de pescuit pe balta Moara Vlasiei 2, probabil balta cu cea mai mare densitate de crap pe metru cub din Romania !!! Crapii au greutati intre 2 si 10 kg, dintre care cam 40 % sunt intre 5 si 9 kg, dar exista si exemplare peste 10 kg !
Asta toamna, pescarii care au pescuit acolo, prindeau in medie cam 100 kg/12 ore !!!! :!: Asta in conditiile in care pescuiau cu rame, mamaliga , pufuleti si porumb.
Balta are din pacate doar 20 de hectare, de aceea pot participa maxim 20 de echipe.
Si mai exista o propunere din partea unui pescar, de fapt o provocare :
CONCURS LA INDIVIDUAL, CU 2 LANSETE ! 72 de ORE SINGUR !
Ce parere aveti ? Se baga cineva ? :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

De ce nu cu 4 lansete? Fiecare dupa "putirinta" nu? :lol:
SI maine este o zi

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

dar cine a lansat aceasta provocare?.....daca va fi un concurs eu voi participa :D
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Ovidiu Tutomir
Mesaje: 29
Membru din: Mar Iul 05, 2005 11:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ovidiu Tutomir »

La un concurs de unul singur nu pot sa lipsesc :lol: :lol: :lol: dar parca as prefera 4 lansete ca asa m-am obisnuit :lol:

Ceva informatii despre taxa si perioada?( macar vagi informatiile si tot sunt bune!)
Ovidiu Tutomir - APCR

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: POSIBIL CONCURS MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Mugur Ioan »

@Vladut

Acum 2 ani si acum 3 ani ap pescuit destul de mult pe Moara Vlasiei 2.
Este f. adevarat ceea ce spui despre balta.
Completez: daca arunci mai mult de 70m :lol: si cred ca o fac multi, risti sa dai pe malul de vis-a-vis :lol: sau mai rau sa te agati in firul de sarma ghimpata care e intins pe malul cu satul adica cel de vis-a-vis.
In 2005 prin octombrie a bagat crap si ciortan pana la refuz.
Pe MV2 dadeam si mergea cel mai bine cu momitor iar in carlig 2-3 virmusi. Mergea si la patratica dar mai greu.
In 2005 cand au fost inundatiile alea mari, la Stefanesti era apa 30-40 cm pe sosea, am prins peste eu cu un tovaras in 3 ore(9-12) aprox. 30 kg cel mai mare 9 kg. Domnul adm. Victor Petcu ne-a dat afara atunci, sigur ne tine minte. A motivat ca era nervos din cauza inundatilor, avea apa pana la limita de sus si era negru de suparare. Si-a cerut scuze. Le-am acceptat si am mai fost pe balta. Anul trecut din cauza schimbarii modului de pescuit, trecand la pescuitul de concurs nu am mai apucat sa merg pe MV2.
E o balta frumoasa. Acces auto ok.
Ma inscriu la concurs daca se organizeza.
Inca ceva sa nu ma oblige sa tin masina sus pe deal adica la 100 m, ca nu ma duc la furat. Asta e o regula de baza acolo. Eu am pescuit si cu masina langa mine,(cand se dadea voie-3ani in urma) ceea ce prindeam plateam. D-nul Petcu a trecut prin multe cu ciordeala acolo, dar explicai diferenta intre pescarii de competitie si restul pescarilor de crap. Si pe Sarulesti ai voie cu masina.
Sper ca nu te-am obosit cu micul meu comentariu lung.

@ Victor Petcu
Cand scriam pe site-ul cu pescuitul si cand conversam eu eram Mihaip31. Nu stiu daca va mai amintiti dar am avut discutii amiabile si pe site si pe balta. Cand o sa ma vedeti o sa va amintiti de mine. Sper placut.
Ultima oară modificat Dum Feb 04, 2007 13:41 de către Mugur Ioan, modificat de 2 ori în total.
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cipica »

eu ma bag!!!!

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

cipica scrie:eu ma bag!!!!

Unde te bagi ma tu??Ai uitat ca esti pescar de peste mic si foarte mic,tu nu ai cum sa prinzi peste 2 kile ca sa nu zic "punctabil" :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat Sâm Feb 03, 2007 23:50 de către Bogdan D., modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
bogdan adrian
Mesaje: 165
Membru din: Mie Dec 13, 2006 15:05

Mesaj de bogdan adrian »

@VLADUT

INTRADEVAR SUNT PUTINE LOCURI SI TREBUIE SA FI DIBACI SA TE INSCRI LA ACEST CONCURS IAR EU PROPUN URMATOAREA FORMA DE , DESFASURARE A UNUI CONCURS PE ACEASTA BALTA

40 ECIPE IMPARTITE PE DOUA GRUPE DE CITE 20 IN ORDINEA INSCRIERI
PRIMI 10 CLASATI DIN FIECARE GRUPA VOR PARTICIPA LA BATALIA FINALA
NU O LUA CA UN REPROS E O PROPUNERE PENTRU A DA POSIBILITATEA SA PARTICIPE M-AI MULTII

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

pai.....72 ore de unul singur? pai...cine rezista fara somn 72 ore? cred ca asta-i o propunere ca sa intre mai multi pescari pe balta ...nu? si a mai scris cineva ca daca d-ai mai departe de 70 metriii ajungi pe malul alaturat....sa fim seriosi ca balta e destul de lata....!

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Intreaba-l pe Sever cate concursuri a facut el singurel .... Deci nu este imposibil !
E si asta o chestie, sa stii sa-ti dozezi resursele , cum nu multa lume stie sa faca o echipa care sa functioneze cumtrebuie.
Legio - Patria Nostra !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”